folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Android İos Uygulamaya Yatırım Yapmak

Android İos Uygulamaya Yatırım Yapmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@ekerci, önemli değil hocam paylaşmak gerekir bilgidklerini :)  sen yeterki bir şeyler üret desteklerim elimden geldiğince :)

@rosetta, şimdi hocam beni zor durumda bıraktın :)

ben asla kimsenin hevesini kırmak istemem, sanırım yanlış anladın beni

şimdi hocam demek istediğim şu, androidciler genellikle uygulamalara para vermiyorlar tabi bunu ios ile karşılaştırarak söylüyorum. Android ile ios kafa kafaya deniyor kullanım olarak, ama ios kullananların genel olarak maddi durumu daha iyi. O yüzden uygulamaya para vermek çok koymaz,ayrıca cracked uygulama yüklemek ios da daha zor, jailbreak gerekiyor harici kaynaktan uygulama yüklemek için. Ama android de her hangi bir apk yi kolaylıkla yükleyebiliyorsun. O yüzden paralı uygulama yapmaya kasma, iki güne kırıp apk yi yayınlarlar o zaman da eline bir şey geçmez :) Bunun yerine yaptığın şeyi ücretsiz yap ama admob tarzı reklam koy paranı öyle kazan.

ingilizce öğrenmen güzel bir şey, bunu anlaman daha güzel hocam inan çok sevindim. Yazılım öğrenmek için ingilizce bilmek şart değil ama iyi bir yazılımcı olmak için şart. Yeni teknolojilere adapte olmak için ingilizce bilmen gerekiyor aksi halde çok geriden taikp edersin her şeyi.

Udemy de güzel eğitimler var, türkçe ve ingilizce olarak.. eğer beğendiğin varsa sana direk linklerini verebilirim. Şuan onla ilgili program yaptımda henüz çıkarmadım bir kaç ayar eklemem lazım ama istediğin bir set varsa linkleri verebilirim, bakabilirsin oraya.

sormak istediğin şeyler varsa da sorabilirsin 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h0rtl4kk
    h0rtl4kk's avatar
    Erkek

Androidciler olarak bi toplansak cok iyi olur diye düşünüyorum herkes birbirine bilgi verir, fikir alışverişi olur.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

konu hakkında değilde bir çok konuda bu konuda olduğu gibi arkadaşların bazılarının kafasını karışık görüyorum o yüzden yazıyorum, şimdi mobil işine iştahı kabarıyor bazı arkadaşların ama öyle kalıyorlar ortada java mı öğreneyim nereden başlayayım nasıl yapayım telefon için nasıl program yazacağım gibi kafalarından bir sürü düşünce geçiyor ve nereden başlayacaklarını bilmediklerinden genelde yarı yolda kalıyorlar, benim önerim öncelikle her hangi dilde php dahi olabilir programlamanın temellerini öğrenmeniz sınıfıydı dizisiydi veritabanıydı basit işleri bir kafanızda oturtun herhangi programlama dilini kullanarak, bu arada php dedim ama işin web kısmına girmek başlangıçta gereksiz kafa karışıklığı yaratabileceği için çokta önermiyorum, adam ben mobil uygulama geliştiricisiyim diyor assembly diyorsun yabancı dizi var bi tane ordaki hatunun adı diyor, hayır assembly öğrenin demiyorum sadece eğer bu işlere niyetiniz varsa programlamanın temel kavramlarını öğrenmeye öncelik verin diyorum yürümeden koşamazsınız

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THY
    THY's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    h0rtl4kk bunu yazdı

Androidciler olarak bi toplansak cok iyi olur diye düşünüyorum herkes birbirine bilgi verir, fikir alışverişi olur.

iş sadece fikirlerde bitmiyor hocam ekip olmak çok önemli bu konularda 

bunun için lazım olanlar

1. grafiker

2.tester

3. coder

4. Reklam pazarlama

5. kesinlikle yan yanala olmak uzaktan işler sıkıcı 

6. geçim sorunu vakit nakit bu sorunu aşmış kişiler herzaman başarıyı daha kolay yakalıyor.

7. kimse parasız iş yapmaz.

8. aklıma gelirse yazarım :) 

Hayvanlar insanlardan daha saygılıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Önünün açık olduğunu düşünüyorum. Sırf buna güvenerek mobil yazılım şirketimizi açtık ankarada. İyi de gidiyor sayılır işler. Şimdilik geceli gündüzlü çalışıp bir yandan da kendi projemizi kodluyoruz. O bitince voleyi vurduk vurduk, vuramadık kafada başka bir ışık patlayana kadar başkalarının projelerini kodlayarak devam.

manyaki tarafından 17/Haz/15 10:36 tarihinde düzenlenmiştir

since 2005 // tbt
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rosetta
    Rosetta's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

@ekerci, önemli değil hocam paylaşmak gerekir bilgidklerini :)  sen yeterki bir şeyler üret desteklerim elimden geldiğince :)

@rosetta, şimdi hocam beni zor durumda bıraktın :)

ben asla kimsenin hevesini kırmak istemem, sanırım yanlış anladın beni

şimdi hocam demek istediğim şu, androidciler genellikle uygulamalara para vermiyorlar tabi bunu ios ile karşılaştırarak söylüyorum. Android ile ios kafa kafaya deniyor kullanım olarak, ama ios kullananların genel olarak maddi durumu daha iyi. O yüzden uygulamaya para vermek çok koymaz,ayrıca cracked uygulama yüklemek ios da daha zor, jailbreak gerekiyor harici kaynaktan uygulama yüklemek için. Ama android de her hangi bir apk yi kolaylıkla yükleyebiliyorsun. O yüzden paralı uygulama yapmaya kasma, iki güne kırıp apk yi yayınlarlar o zaman da eline bir şey geçmez :) Bunun yerine yaptığın şeyi ücretsiz yap ama admob tarzı reklam koy paranı öyle kazan.

ingilizce öğrenmen güzel bir şey, bunu anlaman daha güzel hocam inan çok sevindim. Yazılım öğrenmek için ingilizce bilmek şart değil ama iyi bir yazılımcı olmak için şart. Yeni teknolojilere adapte olmak için ingilizce bilmen gerekiyor aksi halde çok geriden taikp edersin her şeyi.

Udemy de güzel eğitimler var, türkçe ve ingilizce olarak.. eğer beğendiğin varsa sana direk linklerini verebilirim. Şuan onla ilgili program yaptımda henüz çıkarmadım bir kaç ayar eklemem lazım ama istediğin bir set varsa linkleri verebilirim, bakabilirsin oraya.

sormak istediğin şeyler varsa da sorabilirsin 

onuda düşünüyorum zaten bazı oyunlara bakıyorum google reklamları çıkıyor onun gibi koyarım dedim. şimdi sitelerde nasıl google reklamları varsa ilerdede mobil önemli olucak diye düşündüm çünkü herkesin elinde bi telefon veya tablet artık pc devri kapanıyor. birşeyi merak ediyorum ama aşağı yukarı 100000 civarı indirilen bi oyunda google reklamları ne kadar kazandırır ayda ? oyunda kalma süreside var tabiki ama aşağı yukarı bi fiyat veremez misin

ben şuan bilgiye açım motivasyon high yani :-) o yüzdenden sabahın köründe kalkıp bi iki kitap okuyup ingilizce çalışıyorum çünkü baktım türkçe kaynaklar pek yok hep ingilizce. sürüyle ingilizce kaynak var. 3 aya kalmaz Upper-Intermediate ingilizcem olucak o zaman kitapları akıcı anlarım sanırım. sabahları kalkıp kitap okumak çok önemli bu arada. her gün 10 sayfa bile okusak 360x10 yılda 3600 sayfa eder hiç yoktan iyidir ingilizce öğrenince bu seferde ingilizce kitap okuycam sabahları bu sayede hem advanced seviye ingilizcem olucak hemde kitap okumuş olucam :-)

Toplam Hit: 3180 Toplam Mesaj: 27
andorid app holy kral