folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Android Mobil Veriyi Kontrol Etme Ve Bir Kaç Soru Daha..

Android Mobil Veriyi Kontrol Etme Ve Bir Kaç Soru Daha..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Androide yeni geçtim, Aklımı kurcalayan bir kaç soru var. Nette baktım ama pek tatmin etmedi cevaplar beni :)

Şimdi benim daha önce de 500 mb net paketim vardı, hala ona devam ediyorum. Lakin bu android arka planda kendi kendine yiyor.. :)

Bütün uygulamaların arka plan verilerini kısıtladım, artık sorun yok. Tek bi şeyde sorun kaldı..

OS services + others diye bi zıkkım var. 33 mb kotadan 9,6 mb oraya gitmiş :) 500 mb kotamın neredeyse 200 ü buraya gidecek.

Bunu kısıtlamam lazım. Şuan en büyük derdim bu ;)

Telefona root atmadan bir yolu var mı bunun ? Rootlamak istemiyorum da.

Diğer soru ; Şu .obb dosyaları ne işe yarıyor ? Silmem de bir sorun olur mu acaba ?

Bu arada telefon s2.

Şu da data veri akışının ekran görüntüsü..

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    theagartaman
    theagartaman's avatar
    Erkek
    Androide yeni geçtiysen sistem kendini güncellemiştir. O yüzden o kadar kullanmıştır.

Sana tavsiyem

ayarlar/kablosuz ve ağlar/mobil ağlar/veri dolaşımı

Buraya gir devre dışı bırak sonra internete girmek istediğin zaman aç işin bitince kapat

bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    theagartaman bunu yazdı
    Androide yeni geçtiysen sistem kendini güncellemiştir. O yüzden o kadar kullanmıştır.

Sana tavsiyem

ayarlar/kablosuz ve ağlar/mobil ağlar/veri dolaşımı

Buraya gir devre dışı bırak sonra internete girmek istediğin zaman aç işin bitince kapat

Yeni dediysem bi ay oldu nerdeyse. Zaten dediğin gibi yapıyorum, ona rağmen böyle gidiyor :)

Bunu kapatmanın hiç mi bir yolu yok yav :|

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    ayarlarda arka plan verisini kisitla var ben onu kapatarak epey tasarruf yapıyorum.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı
    ayarlarda arka plan verisini kisitla var ben onu kapatarak epey tasarruf yapıyorum.

Hocam hepsinde kapattım zaten. Ama OS services + others kapanmıyor. En büyük sorun da burada başlıyor bende :|

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    halat
    halat's avatar
    Erkek

Droidwall uygulaması var. Telefondaki herhangi bir uygulamanın internete erişip  erişmeyeceğini kontrol edebiliyorsun. Deneyebilirsin.

Root gerekir mi bilmiyorum ama.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.googlecode.droidwall.free

halat tarafından 08/Haz/13 19:23 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    halat bunu yazdı

Droidwall uygulaması var. Telefondaki herhangi bir uygulamanın internete erişip  erişmeyeceğini kontrol edebiliyorsun. Deneyebilirsin.

Root gerekir mi bilmiyorum ama.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.googlecode.droidwall.free

Onu da kurdum, root gerektiriyor. Root etmeden bi şeyler arıyorum ama ben :|

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Root yapanlar için LBE: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lbe.security.lite

Root yapmadan android leş...

Olaylara karışmayın!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Root yapanlar için LBE: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lbe.security.lite

root yapmak istemiyorum acikcasi. Garanti dışı kaliyormus cunku :/

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı
    YeniHarman bunu yazdı

root u kaldırabiliyorsun. yap bişey olmaz. rootlanmamış telefon tuzsuz ayran gibidir. Tuz koymadan da içersin ama keşke tuzda atsaydım dersin :))

İmzalamazsam ne olcak?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    cuneyd bunu yazdı

YeniHarman bunu yazdı

root u kaldırabiliyorsun. yap bişey olmaz. rootlanmamış telefon tuzsuz ayran gibidir. Tuz koymadan da içersin ama keşke tuzda atsaydım dersin :))

mesela rootladim. telefon kapandi baska bi sebep ile. root u nasil geri alicam ? garanti disi kaliyor olmasi hoşuma gitmiyor açıkçası :)

Toplam Hit: 1633 Toplam Mesaj: 16