Android TV Box Kullananlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Selam herkese

Android tv box veya benzer sistemleri kullananlarınız var mı? (stick vs ) Nette detaylı inceleme veya ürün yorumu kovaladım ancak istediğim bilgilere ulaşamadım.

Youtube videolarında şu kadar çekirdek lu kadar ram deyip geçiştiriliyor.

1) LED TV de kullanımı nasıldır? (izlediklerim hep monitörde deniyor) Performans olarak ne beklemeli ne beklememeli (çözünürlük, ısınma, donma, bit rate, vs)

2) Donanım olarak önemli noktası nedir? (chipset, ram, işlemci, dahili hafızası ...)

3) Kodiyi bilenler bilir, telefonda kullanmaya çok çalıştım ancak çok fazla kastı. Denildiği kadar harika bir uygulama mı (mevzunun uygulama ile alakası olmadığını, listeler ve eklentiler ile işin döndüğünü biliyorum) Seyir keyfini çok düşürmeden 22 kişinin bi topun peşinden koştuğu ve benzeri yayınları takip etmek mümkün mü? (aslında kodi için ayrı bir konu bile açmak gerekir ya neyse) Film ve diziler için düzenli güncel içerik sağlayanlar var mı? Yoksa fi tarihinden kalma güncellenmeyen eklenti çöplüğü durumunda mı?

4) Ortamala piyasası nedir? Gearbest ve banggood fiyatlarına hakimim ancak arada fiyat çok uçuyor bazen. 60 dolara da cihaz varken 300 dolara da var. Makum iş görenin piyasası nedir? 

5) Birçok elektronik alette olduğu gibi içindeki chipsete modifikasyon ve makyajlama yapıp satılıyor. Önerdiğiniz, bu işin hakkını veren chipset/marka/model bu diyeceğiniz neler var?

Bütçen nedir diyenler için; ne için nasıl kullanacağımı ve beklentilerim 3 aşağı 5 yukarı biliyorum bu yüzden sabit bir bütçeden ziyade esnek bir bütçem var. Bu alet bana en az 3-4 yıl üzmeden yenisine ihtiyaç duymadan gider dersem iyi paralar da verebilirim.

6) Bunların dışında, kardeş bak şu da var bu da var o da var, ona buna şuna dikkat et, şu bu o olmazsa olmaz tarzı eklemek veya uyarmak istediğiniz noktaları da yazarsanız sevinirim.

Klavyenize kola dökülmesin

edit: önceki 2 konuya baktım ancak sorularıma tam yanıt bulamadım o yüzden konuyu açtım. Özellikle kullananlar yorum yazarsa +- leri çok makbule geçer.

heza tarafından 24/May/17 13:04 tarihinde düzenlenmiştir

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek

Güzel konu, ben de araştırdım ancak aynı şekilde net bilgilere ulaşamadım. En sonunda slim kasa pc toplayıp koyucam o olacak.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazuo
    kazuo's avatar
    Erkek

MINIX NEO X8-H Plus kullanıyorum.

1) Görüntü kalitesi konusunda bir şikayetim olmadı. Cihaz ısınıyor, 24 saat açık bırakmak için uygun değil.

2) Benim ağ bağlantılı harici diskim olduğu için hafıza konusunu sorun etmedim. Videoları ağ üzerinden izliyorum, 16 gb hafıza sıkıntı olmadı.

3) Kodiyi sadece videoları izlemek için kullanıyorum. İndirmek için torrent kullanıyorum.

4) Ben aldığımda 150$'dı fiyatı. Şimdi de o civarda.

5) Genel olarak cihazın malzeme kalitesi idare eder. Tek sıkıntısı cihazın kumandadan açılmaması. Kumandadan kapanabiliyor ama açmak için üzerindeki düğmesine basmam gerekiyor. Bunun can sıkıcı olduğunu söylemeliyim.

6) Ben Minix'i aldığımda şu cihaz yoktu. Şimdi alacak olsam bunu alırım. Sonuçta Windows>Android.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_todd
    by_todd's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı

Selam herkese

Android tv box veya benzer sistemleri kullananlarınız var mı? (stick vs ) Nette detaylı inceleme veya ürün yorumu kovaladım ancak istediğim bilgilere ulaşamadım.

Youtube videolarında şu kadar çekirdek lu kadar ram deyip geçiştiriliyor.

1) LED TV de kullanımı nasıldır? (izlediklerim hep monitörde deniyor) Performans olarak ne beklemeli ne beklememeli (çözünürlük, ısınma, donma, bit rate, vs)

Led tv lerde kullanımda sorun yok. çok güzel görüntü veriyor

2) Donanım olarak önemli noktası nedir? (chipset, ram, işlemci, dahili hafızası ...)

3) Kodiyi bilenler bilir, telefonda kullanmaya çok çalıştım ancak çok fazla kastı. Denildiği kadar harika bir uygulama mı (mevzunun uygulama ile alakası olmadığını, listeler ve eklentiler ile işin döndüğünü biliyorum) Seyir keyfini çok düşürmeden 22 kişinin bi topun peşinden koştuğu ve benzeri yayınları takip etmek mümkün mü? (aslında kodi için ayrı bir konu bile açmak gerekir ya neyse) Film ve diziler için düzenli güncel içerik sağlayanlar var mı? Yoksa fi tarihinden kalma güncellenmeyen eklenti çöplüğü durumunda mı?

4) Ortamala piyasası nedir? Gearbest ve banggood fiyatlarına hakimim ancak arada fiyat çok uçuyor bazen. 60 dolara da cihaz varken 300 dolara da var. Makum iş görenin piyasası nedir? 

5) Birçok elektronik alette olduğu gibi içindeki chipsete modifikasyon ve makyajlama yapıp satılıyor. Önerdiğiniz, bu işin hakkını veren chipset/marka/model bu diyeceğiniz neler var?

Bütçen nedir diyenler için; ne için nasıl kullanacağımı ve beklentilerim 3 aşağı 5 yukarı biliyorum bu yüzden sabit bir bütçeden ziyade esnek bir bütçem var. Bu alet bana en az 3-4 yıl üzmeden yenisine ihtiyaç duymadan gider dersem iyi paralar da verebilirim.

6) Bunların dışında, kardeş bak şu da var bu da var o da var, ona buna şuna dikkat et, şu bu o olmazsa olmaz tarzı eklemek veya uyarmak istediğiniz noktaları da yazarsanız sevinirim.

Klavyenize kola dökülmesin

edit: önceki 2 konuya baktım ancak sorularıma tam yanıt bulamadım o yüzden konuyu açtım. Özellikle kullananlar yorum yazarsa +- leri çok makbule geçer.

merhaba, 

benim önerim android box yerine eğer kodi ve harici disk kullanacaksan android box kadar olup içersinde windows 10 çalıştıran cihazlardan almandır. 

ben android box üzerinde kodi kullandım. fakat hem kodi çuvallıyor hemde usb den disk bazen çuvallıyor

android telefonundan kodi içindeki filmleri seçip direk cihazda başlatmak bambaşka güzelliği var. ama windows 10 ile çok daha pratik ve uyumlu çalışmakta.

hem telefonun la hükmedebiliyorsun hem akışda sıkıntı yaşamıyorsun

android box ların fiyatları uygun olanları var fakat donanımı kötü. şaşalı anlatılıyor iş icraata geldiğinde umduğunu bulamıyorsun

benim önerim kodi kullanacaksan windows çalıştırabilen bir box alman.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

912 liler cikti.bundan al aliexpreste daha ucuz

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_416057.html

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

@kazuo 

Eyvallah hocam.

Kodi bende izlemek için kullanacağım, cihaz üzerinden indirme yapmayı düşünmüyorum zaten. Ancak programın çalışma mantığını bilmediğim için (önbellek kaydı alıyor mu almıyor mu, yani zamanla uygulama önbelleklerini silmezsem şişer mi şişmez mi emin değildim) hafıza konusunda soru işaretim vardı. 

Cihazı niye istiyorum? Bazı yayınları izlemek için :)) tv smart tv ancak kendi ara yüzü kasıyor gibi geliyor bana android tabanlı olmadığı için ben üstüne uygulama yükleyemiyorum. Youtube vs var ama. Beni en çok cezbeden kodi açıkçası. Sitelerden torrentten film dizi peşinde koşmak yerine sabit bir yerden (veya başka bir uygulamadan tıkır tıkır izlemek istiyorum) haftasonları dışında zaten max 4 saat kullanabileceğim :)) 

ülen artık öğrenci değilim çalışıyorum ücretli paltformlara parası neyse verem hakkıyla izleyeyim dedim ancak huylu huyundan vazgeçmiyor işte. Sürekli evde olamadığım için platformlara para vermek istemiyorum birde. Evdeyken de internetin nimetlerinden faydalanmak istiyorum :)))

usb stick şeklinde olanlara win10 lara 4 5 ay önce bakmıştım ancak ısınma ve aniden kapanma yaşanılıyor şeklide yorumlar çok okudum. Millet oyun falan yardırıyor gerçi ama ben video izleyeceğim sadece (youtube olur, netflix olur, kodi olur, popcorntime olur, olur da olur yani)

@by_todd

Hocam harici disk önbellekleme için mi lazım? Ben doğrudan video veya film indirmeyi düşünmüyorum ancak 8 gb dahilisi olan bi cihaz ile de full hd film açarsam önbelleklemede mi sorun oluyor? lg g3 kullanıyorum kodi yi epey kurcaladım zamanında ancak pek performans vermedi takılıp kalıyordu veya yayın açılmıyordu vs bende mi sorun vardı acaba? Stick ile senkronize çalışabildiğini bilmiyordum. Yukarıda yazdığım gibi win 10 lu hdmi stick cihazlarda aşırı ısınma ve buna bağlı ani kapanma yorumları çok okudum. Gerçi haftasonu saymazsak 3-4 saat kullanacağım akşamları. Haftasonlarıda olsun kesintisiz 6-7 saat.

Siz böyle söyleyince tekrar bi araştırayım bu hdmi stickleri ben bi daha.

edit: pardon sen box şeklinde olan win10 cihazlardan bahsetmişsin şimdi bakınca gördüm.

Çok sağolun cevaplarınız için.

heza tarafından 24/May/17 13:58 tarihinde düzenlenmiştir

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

Windows işletim sistemli TV box önerisi de varmı,

çinde 400-500 arası bulabildim ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Windowslu olanlar hala pahalı

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

abi selam ,

Kodi kodi derken :) ben kodi'yi bi tek usb harddisk ve ağdaki depolamadan film izlemek için kullanıyordum bide eklentileri yükleyip normal tv  kanallarını vs. için filan

onun haricinde bşeyi varmı çok , çok bahsetmissinde bilemedim :)

yapacağın basit abi , sen bu işleri seven adamsın :D

bi tane raspberry pi3 alıyosun  : https://www.robolinkmarket.com/raspberry-pi-tr/raspberry-pi-3.html : 163 tl

case + sogutucu : https://www.robolinkmarket.com/raspberry-pi-kutu/raspberry-pi-b-2-3-fan-case-siyah.html : 20 tl

pi gücünü tv'nin usb portundan alırsın , hdmi'i baglarsın. Eğer hdmi-cec yoksa bide şunu alırsın ;

https://tr.aliexpress.com/item/MX3-Multifunctional-2-4-G-Mini-Wireless-Qwerty-Keyboard-Fly-Air-Mouse-Infrared-Remote-Control-for/32785968942.html : 12 dolar

hdmi-cec varsa zaten onlara da gerek yok , içine kur kodi'yi : http://kodi.wiki/view/raspberry_Pi

hatta aliexpress'ten gidip 5 metre ws2812b şerit led al bağla pi'ye , televizyonun büyükse sar çevresine harika bi ambilight sisteminide kur.

sonra içine istediğini kur atını koştur :D

hem zevk al hem zevk ver :D gidip boxa moxa para verme gözünü sevem.

baristbt tarafından 24/May/17 17:37 tarihinde düzenlenmiştir

http://www.leyladansonra.com/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı

abi selam ,

Kodi kodi derken :) ben kodi'yi bi tek usb harddisk ve ağdaki depolamadan film izlemek için kullanıyordum bide eklentileri yükleyip normal tv  kanallarını vs. için filan

onun haricinde bşeyi varmı çok , çok bahsetmissinde bilemedim :)

yapacağın basit abi , sen bu işleri seven adamsın :D

bi tane raspberry pi3 alıyosun  : https://www.robolinkmarket.com/raspberry-pi-tr/raspberry-pi-3.html : 163 tl

case + sogutucu : https://www.robolinkmarket.com/raspberry-pi-kutu/raspberry-pi-b-2-3-fan-case-siyah.html : 20 tl

pi gücünü tv'nin usb portundan alırsın , hdmi'i baglarsın. Eğer hdmi-cec yoksa bide şunu alırsın ;

https://tr.aliexpress.com/item/MX3-Multifunctional-2-4-G-Mini-Wireless-Qwerty-Keyboard-Fly-Air-Mouse-Infrared-Remote-Control-for/32785968942.html : 12 dolar

hdmi-cec varsa zaten onlara da gerek yok , içine kur kodi'yi : http://kodi.wiki/view/raspberry_Pi

hatta aliexpress'ten gidip 5 metre ws2812b şerit led al bağla pi'ye , televizyonun büyükse sar çevresine harika bi ambilight sisteminide kur.

sonra içine istediğini kur atını koştur :D

hem zevk al hem zevk ver :D gidip boxa moxa para verme gözünü sevem.

Hocam fazla bi ekstresi yok aslında. iptv linkleri gibi maç belgesel vs yayını veren eklentiler var. Onun için dedim yoksa başka bi numarasını bende bilmiyorum. Bazı eklentilerde adamlar güncel tüm dizileri filmleri ekliyor. Sitelerden reklamli uğraşmıyorum ( zaten normalde de uğraşmıyorum torrent akar :))) ) ama ışten gelince fazla uğraşmak istemiyorum basayim izleyeyim istiyorum hocam. Normalde pc ye kurup hdmi ile onuda tv de bağlarım ama pc den bağımsız bi sistem kurmak istedim.( alışveriş yapasim, yeni teknolojik alet alasım tuttu diyelim biz ona en iyisi) 

Veeeeee sen beni tam kalbimden vurdun vicdansız :))))))) senin dediğin kafama yattı kendim yapayım ben. Zaten lüks olacaktı alacağım alet bari emek vereyim. 

Edit: şu an varya çocuk gibi mutlu oldum ya lannn. Bugün sipariş geçsem 2-3 haftaya elimde olur yaparım inşallah. 

heza tarafından 24/May/17 18:23 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

2. El bir tablet almisdim hem klavyesi cikan takilan cinsten cok memnunum hic android le ugrasmayin benden tavsiye hele ki su tv smart parasi eklemeyin

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
Toplam Hit: 5021 Toplam Mesaj: 30
xiaomi android tv box android tv