folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Android Uygulama'yi Developer Console'de Yayinlama

Android Uygulama'yi Developer Console'de Yayinlama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

Yaptigim bir uygulamayi Developer Console 'de yayinlamak icin 25$ bayindim.

ve uygulamami yükledim.

isemler bitti yanliz  bir kac saat gecmesine ragmen uygulamam hala yayinlanmadi.

Developer Console'ye girip baktigimda Yayinlanmak üzere beklemede uyarisi cikiyor.

bir APP'in yayinlanmasi ne kadar sürüyor?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    Kanakan bunu yazdı

Yaptigim bir uygulamayi Developer Console 'de yayinlamak icin 25$ bayindim.

ve uygulamami yükledim.

isemler bitti yanliz  bir kac saat gecmesine ragmen uygulamam hala yayinlanmadi.

Developer Console'ye girip baktigimda Yayinlanmak üzere beklemede uyarisi cikiyor.

bir APP'in yayinlanmasi ne kadar sürüyor?

Hocam merak etmeyin 5 6 saat sürebilir bu aralar google play kafayı yedi bekleyin 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

bayagi uzun zamanmis yaa.

1GB filmi youtube atiyoruz 30-40 dakikada, 5 MB#lik bir app neden 5-6 saat sürüoyrki?

neyse bekleyecegiz artik.

tesekkürler dostum

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

google play o kadar kötü değil :) siz uzun görmemişsiniz..

ios uygulamasının kabulü 10 gün sürüyor, eğer programda bug varsa ya da yasaklı bir şeyler varsa ignore ediliyor, düzeltiyorsunuz tekrar 10 gün bekliyorsunuz..

Ben ios da uygulama yüklerken 10 gün bekledim, sonra kontrol sırası geldi, login olamamışlar, diyorlar ki bug var hata veriyor :) bende yazdım cevap olarak ... diye buton var ona basıp kütüphane seçmelisiniz.. neyse login yapmışlar.

daha sonra uygulamada user name-password vs var, bu uygulamanız ticari, yok ne kadara satıyorsunuz v.s. diye sorular sordular, biz de ücretsiz uygulama diye cevap verdik (çünkü lisansı direk firma harici olarak satıyor uygulama üzerinden değil) ondan sonra yine başka bi sorun çıkardılar, bu sefer de uygulamanızda gps neden var şarj çok yiyor diye iptal ettiler, anlattım durumu, bizim clientte lazım oluyor resim çekerken gps koordinatlarını o yüzden aldırıyorum ama cevap bile vermediler, 1 hafta cevap vermelerini bekledim, 3 kere de mesaj yazdım. Baktım cevap yok, gps i kapatıp tekrar yolladım, 10 gün daha bekledim en sonunda kabul edilidi. Yaklaşık 1 ayda uygulama marketteki yerini aldı :)

şimdi küçük değişklik yaptım (uygulamanın ismi değişti) yaklaşık 10 gündür bekliyorum ki tekrar sıra gelip test edilsin diye hala bi tık yok :) normalde güncellemler için max 4 gün deniyor ama.. sonra baktım ki splash screen'deki ismi değiştirmemişim, yeni versiyonu ekledim ama eskisi hala beklemede olduğu için onun bitmesini beklemem lazım, daha sonra yenisin publish edeceğim, her halde bi 10 gün daha bekletirler..

bunun avantajı şu, adamlar cidden ince eleyip sık dokuyorlar, elbette kaçırdıkları şeyler olabilirler ama google play gibi çöplüğe döndürmemişler ve öyle kolayca zararlı kod sokamazsın.. Ama işte yazılımcıları çok uğraştırıyorlar gereksiz şeyler için

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

Dostum bu ne yaaa?

Bunlar kontrolden dolayimi uzun sürüyor?

Buna bir care bulmalari gerek?

Youtube nasil hizli kontrol ediyor o kadar büyük film dosyalarini?

Bir kücücük güncelleme icin 10  gün  gercektende cok uzun.

Ha birsey daha soracagim.Ben bu ilk app'i yükledim.

Sonra güncelinide mi ayni sekilde yükleyecrgim? Eskisini silecekmiyim? Update yeri göremedim yeni app yükle bölümü var!

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h0rtl4kk
    h0rtl4kk's avatar
    Erkek

Geliştirici konsoluna gir. Yayınladığın uygulamana tıkla. Sol tarafdan apk bölümüne girip Üretim'e Yeni Apk Yükle bölümünden güncellenmiş apkyi yükle.

Yayınlanan apknin sürümü 1 ise güncellenmiş apknin sürümünü 1den yüksek yapmayı unutma. 1.1 yada 2 gibi. Güncellenmiş apk eski apk ile aynı sürümdeyse kabul etmez.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    Kanakan bunu yazdı

Dostum bu ne yaaa?

Bunlar kontrolden dolayimi uzun sürüyor?

Buna bir care bulmalari gerek?

Youtube nasil hizli kontrol ediyor o kadar büyük film dosyalarini?

Bir kücücük güncelleme icin 10  gün  gercektende cok uzun.

Ha birsey daha soracagim.Ben bu ilk app'i yükledim.

Sonra güncelinide mi ayni sekilde yükleyecrgim? Eskisini silecekmiyim? Update yeri göremedim yeni app yükle bölümü var!

Son kullanıcının güvenliği için bütün bunlar ios da kurallar katı olduğunu biliyordum da bu kadar bilmiyordum film dosyasına benzemez süzgeçten geçiyor herşey youtube kontrol etmiyor ki anca Spam gelirse bakıyor sonra çöpe atıyor google youtube ye benzemez 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackseaboy28
    blackseaboy28's avatar
    Erkek

youtube google in zaten :)

Mobil uygulama geliştirilir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    blackseaboy28 bunu yazdı

youtube google in zaten :)

Google Play yazacaktım hocam teki apk yüklüyorsun tekin de video vs var teki kod teki görüntü 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

Tesekkürler arkdaslar,

son bir sorum olacak.

Yayinladigim uygulamayi  güncellemeden Goggle Playde uygulmayi anlatan resimleri ve uygulamanin tanitimini yaptigim yazilari degistirebiliyorumuyum?

evet ise yaptigim o degisiklikleer yine konzrolden geciyormu? bekliyormuyum?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

Son soruma cevap bekliyorum arkadaslar.

Toplam Hit: 3195 Toplam Mesaj: 18
app developer console abdroid