Ankara Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Valla ankaranın en güzel halini Çorumlu ve yozgatlılar bilir. Sonuçta büyük Çorum Yozgat 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Kazan-Ulus-Kızılay arası 1 yıl gittim geldim ettim. Ahım şahım auww diyebilecek bişi görmedim. Birkere hastaneye gidecektim (Gazi) oç minibüsçü geçeriz ordan gel demişti beni zıt yönde anasının orekesinde indirmişti ankarada çok duyduğum bir laf var : " Burada kimseye adres sorma kardeş kayboluyorsan da kendin kaybol " asdklfhja Doğğru bir soz mk .

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

Açık ara en kötü başkenttir. Hatta yabancılara sorsan çoğu bilmez bile.

Başkent haliyle bile bu kadar gelişebilmiş olması enterasan geliyor her seferinde. Bir şehirde hiç mi bir şey olmaz!

Koskoca ODTÜ var içerisinde ama yine de gelişmişlik seviyesi yerlerde. ODTÜ'yü Çorum'a yapsan burdan daha fazla gelişirdi.

Stadyum bile yoktu adamakıllı, başkentte. Yaptılar mı bilmiyorum da. Konya'nın meydanı 10 tane 7.cadde eder. 1 km'lik caddede 3-5 tane cafe üzerinde dönen bir şehir. O kadar övülüyorki ben de bir şey var sandım 7.caddede, o yüzden söyledim bu yorumu.

Ne tarihi dokusu, mimarisi kalmış ne de modern olabilmiş.

Geçen göllerini gezeyim dedim, bu kadar mı pis olur göller. Yanındaki cafe'ler desen adam mikmeye yer arıyorlar. Bimden aldıkları ürünleri 100-200 liraya yemek diye önüne koyuyorlar.

1 tık tunalı kurtarıyor. Kendini iyi bir yerdeymişsin gibi hissettiriyor. Onun dışında göremedim ben.

İyi yönleri;

- Anıtkabir var.

- Başkent.

neverland tarafından 21/Haz/20 13:35 tarihinde düzenlenmiştir

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

İyi yonleri

Ankara muzigi kendine has bir muzik turudur cok hizli bir sekilde evrilip gundemi yakalar bildigin canlidir. 

Eglence bicimi ve Eglence sektorunun muadili yoktur. Bir cok yerde gazino pavyon gorursunuz ama hic birisi Ankara'daki gibi degildir.

Pek belli etmesede bir cok caddesi mazgal sistemine gore yapilmistir. Caddeler birbirini 90 derecelik aci ile keserler. Sehir planlamasi vardir. 

Tabi ki en onemli ozelligi burolratlarin olmasi ve ciddi anlamda burokrasiyi hissettirmesidir. 

Mansur Yavas

blackhammer tarafından 21/Haz/20 15:00 tarihinde düzenlenmiştir

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

İzmir Karşıyaka'dan Ankara Sincan'a taşındığımda sudan çıkmış balığa döndüm.. Kültür şokunu hasını yaşadım onlar ayrı konu.. 

Bi arkadaş yokuştan bahsetmiş, Abidinpaşa'da bacanaklara gittim eczane lazım oldu ararken yokuş çıktım geri eve dönerken tekrar yokuş çıktım :)) 

Burası başkent olmasaydı Yozgat, Çorum, Kırıkkale'den hiç bir farkı olmayacaktı ki buna insanlar dahil.. 

Sıcağı pis, soğuğu daha pistir.. 

Gezecek yer 1 elin parmağını geçmez.. 

Sen iyi yönlerini anlatın demişsin Anıtkabir, başka da yok! 

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Semtten semte farklıdır hocam. Hatta semtin mahallesine göre değişiklik gösterir, peki bu değişiklik gösteren farklılık nedir? İnsanı tabi ki

Yoksa bomboş bir il yani gerçekten boş. Birkaç ağaçtan oluşan siteleri görünce hayran kalıyoruz burada. Geçen ev bakarken arkadaş ne güzel manzarası var işte aç bak dediği fotoğraf yüksek bir evin en tepesinden çatıları gösteren bir fotoğraftan ibaretti, adam buna manzaraya baaaaaaak diyor

Ama insanı konusunda gerçekten büyükşehir olup böyle insanı yok diyebilirim. Çingenesi bile nispeten kibar sayılabilir o derece. Öyle gözünü karartıp insanların mına koycam kafasıyla yaşamana gerek kalmıyor, gayet saf masum temiz takılsan da akıp gider bu şehirde hayat.

Konuşulabilecek tek yönü insanı olacağından anlayacağın üzere bir yapı, doğal güzellik vb hiçbir şey yok Ankara'da. Misal pavyon dedikleri yerler bile içini dolduran insanların kafası olmasa rezil ötesi yerler. Absürd ışıklandırmasını geçtim bi kere havasız basık boğuk yerler olur genelde. Pavyonun bile çekiciliği yine insan.

He dersen ki benim memleketimin insanı şöyle ora öyle mi? Tabi ki değil, büyükşehir burası. Ama istanbulun izmirin bursanın felan insanına göre genel anlamda daha iyidir. (bak yine insan yarıştırıyorum)

Ankara'yı güzel yapacak ancak kendin olabilirsin, kişinin aynası bir şehir

Sahi insandan başka bir bok demedim yine, kurtarın lan beni bu şehirden

iyibu! yeniden..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Şöyle düşün, İstanbulun tüm kötü özelliklerine(trafiği, insanı, betonlaşması, pahalılığı ve tepelik yapısı) sahip olup,

iyi hiçbir özelliğine(boğaz şeridi ki buna vapur, kıyı şeridindeki ilçeler, mekanlar ve haliç dahil , tarihi eserleri ve sosyal etkinlik fazlalığı) sahip olmayan bir şehirdir Ankara.

Tek ekstrası Anıtkabir ve TBMM.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Semtten semte farklıdır hocam. Hatta semtin mahallesine göre değişiklik gösterir, peki bu değişiklik gösteren farklılık nedir? İnsanı tabi ki

Yoksa bomboş bir il yani gerçekten boş. Birkaç ağaçtan oluşan siteleri görünce hayran kalıyoruz burada. Geçen ev bakarken arkadaş ne güzel manzarası var işte aç bak dediği fotoğraf yüksek bir evin en tepesinden çatıları gösteren bir fotoğraftan ibaretti, adam buna manzaraya baaaaaaak diyor

Ama insanı konusunda gerçekten büyükşehir olup böyle insanı yok diyebilirim. Çingenesi bile nispeten kibar sayılabilir o derece. Öyle gözünü karartıp insanların mına koycam kafasıyla yaşamana gerek kalmıyor, gayet saf masum temiz takılsan da akıp gider bu şehirde hayat.

Konuşulabilecek tek yönü insanı olacağından anlayacağın üzere bir yapı, doğal güzellik vb hiçbir şey yok Ankara'da. Misal pavyon dedikleri yerler bile içini dolduran insanların kafası olmasa rezil ötesi yerler. Absürd ışıklandırmasını geçtim bi kere havasız basık boğuk yerler olur genelde. Pavyonun bile çekiciliği yine insan.

He dersen ki benim memleketimin insanı şöyle ora öyle mi? Tabi ki değil, büyükşehir burası. Ama istanbulun izmirin bursanın felan insanına göre genel anlamda daha iyidir. (bak yine insan yarıştırıyorum)

Ankara'yı güzel yapacak ancak kendin olabilirsin, kişinin aynası bir şehir

Sahi insandan başka bir bok demedim yine, kurtarın lan beni bu şehirden

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

@BarisTbt, @ComputerWolf, @ilteris ,@By_Tet, ~ ^^D`.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

Bu arada ankaraya geliyorsunuz, aşağıdaki tutorial muhakkak okunmalıdır...

Madde 1. Yeni başlayanlar için Ankara Aştidir. Soğuğun içine işlediği anda başını kaldırıp etrafta denizi aramaz isen kolay alışırsın.

Madde 2: Ankara da deniz yoktur. deniz kenarında bir kentte bir sekilde bulunmuşsan, denizi seviyorsan, Ankara yı kısa vadede sevemeyeceksin, hiç kasma. Yine de sus, Ankara iyi güzel de denizi yok abi be kabilinden düşüncelerini kendine sakla, bu muhabbetleri defalarca kez duymuş olan Ankaralılar pek sevecen davranmazlar, sıcak yaklaşmazlar.

Madde 3: Ankara yı İstanbul ile, İzmir ile kıyaslamaya kalkmayın, bu da sevilmez, hele İzmir karşılaştırması tiksinti yaratır. Yok kordon vardı yok çiğdem vardı bilmemne... Gölbaşında denize dökerler adamı sonra......

Madde 4: Ankara da kış soğuk geçer. rüzgarı keser, ayazı süründürür. Kalın giyinin, bere ve eldiven edinin; öğlen dışarı çıkıyorsanız ve geç saatlerde dışarda bulunmanız gerekecekse havaya aldanmayın. Coğrafya dersinde karasal iklim için neler söylerdiniz onları hatırlayın. ya da en iyisi bir gece iliklerinize kadar üşüyün, sonra gece-gündüz sıcaklığı arasındaki büyük farkı anlayın.

Madde 5: Çinçin mahallesi denilen yere gece gitmeyin, gündüz de gitmeyin. illa gidecem ben gezerim görürüm hoplarım zıplarım diyorsanız, en fiyakalı, en pahalı giysilerinizi giyin, telefonunuzu boynunuza asın öyle gidin.

Madde 6: Ankara da deniz yoktur. alışın..

Madde 7: Elektronik malzeme, korsan cd falan arıyorsanız Kızılay da vakit kaybetmeyin, Teknosa arayıp kazık yemeyin, Maltepe pazarını öğrenin. Bn öğrenciyim abi sözünü motto bilin, her alışverişte işe yarar.

Mdde 8: Öğrenciyseniz, kendi evinizde kalacaksanız, bir şekilde itfaiye meydanına gidin,dibine kadar araştırın, az parayla süper ev nasıl döşenir görün. ya da beni çağırın göstereyim.

Mdde 9: Aakule de bir halt yok, boşuna meraklanmayın, çankaya ya sırf Aakule için tırmanmayın. Ha eğer ben illa bozkır manzarası görecem edecem diyip de gidecekseniz,hemen aşağıdaki botanik parkına da uğrayın.

Madde 10: Ankara da deniz yoktur. Deniz aramayın.

Madde 11: Metro ya girin, kaybolun, ama alışveriş yapmayın.

Madde 12: Odtü, Bilkent, Hacettepe yahut Başkent üniversitesi öğrencisi iseniz, araba almayın, otobüs ve servisi tercih edin. Eskişehir yolunun her sabah yaşadığı tıkanıkta tuzunuz bulunmasın.

Madde 13: Kaybolursanız kimseye asla ve kat a yol sormayın. Sorduğunuz her yüz kişiden kırkı gitmemeniz gereken yönü, otuzu bambaşka bir tarafı gösterir, kalan otuz da bilmiyorum abi ben buraların yabancısıyım der. Karanfil sokak ta sağlık bakanlığı nerede diye sorarsınız, adamı Kocatepe camiisine çıkarırlar, yapmadıkları şey değildir. harita edinin.

Madde 14: Odtü lü değilseniz, Odtü kampüsüne girmeniz, Alcatraz dan kaçmanız kadar meşakkatli bir meseledir, bunu bilin. Israrcı iseniz, risk alın ve Güvenpark tan kalkan Odtü minibüslerinden birine binin, kampüse girişte kimlik soran görevli minibüse girdiğinde, kendinizden emin bir şekilde adamın gözlerine sen benim kim olduğumu biliyor musun bakışı atın. işe yarayabilir. (ne yaparsanız yapın, gerekirse ormana dalın girin ama kimlik diye topkek ambalajı, kupa sekizlisi göstermeyin)

Madde 15: Ulus pek sevilen bir yer değildir. Eski meclis binasının burada bulunması Ulus u güzel kılmaz. Zamanla göreceksiniz ki, Ulus u hiçbir şey güzel kılmaz, kılamaz; olabilemez.

Madde 16: En popüler buluşma mekanları olan Kızılay Gima yı ve Dost kitabevini ni öğrenin.

Madde 17: Tunalı Hilmi caddesi demeyin. Ankaralılar -muhtemelen hilmi nin güzel bir isim olmadığını düşünüyor olduklarından direkman tunalı derler. siz de tunalı diyin.

Madde 18: "boş yere ağlama, kalbini bağlama, ankara kızlarına" şarkısını öğrenin, sık sık söyleyin.

Madde 19: Ankara da en güzel mevsim sonbahardır. tadını çıkarın.

Madde 20: Trafikte taş düşemez ama milletvekili çıkabilir. kırmızı ışıkta sizi bekletebilir. hazırlıklı olun.

Madde 21: Gece ondan on birden sonra sokaklarda kimseciklerin kalmaması normaldir, kimyasal bomba neyin atılmamış, insanlar sığınağa kaçarcasına bir anda ortalıktan kaybolmamışlardır, olağan bir durumdur bu. sakin olun, panik yapmayın.

Madde 22: Cadde ortasında düğün dernek görürsen şaşırmayın, bilmediğiniz Ankara havalarında da oynamayın.

Madde 23. Nerde olursanız olun aşağıya doğru indiğinizde Kızılaya çıkarsınız.

Madde 24. Etrafınızda, gözünüzü nereye çevirdiyseniz bir robocopa çarptıysa kızılaydasınız demektir.eylem yapılacak anlamındadır bu. korkmayın.yine, bir avuç eylemci için 4 otobüs robocop, çevik kuvvet inmiştir. bu kadar polisi nereye göndersin kardeşim bu devlet?! mantığıyla öyle bakınır dururlar o polisler.

Madde 25. Ssk işhanı ve Sakarya alkol mekanlarıdır. En berbat birahenlerden tutun meyhane ve club ortamlarının hepsi vardır oralarda.

Madde 26. Ankarada güz bambaşkadır. Özellikle, kalabalığı seviyorsanız, Yüksel caddesinde; tenhalığı seviyorsanız, Bahçeli 7. cadde hariç her caddesinde ve Tandoğanın ara sokaklarında turlarsanız, bir aylığına bu şehri sevebilirsiniz belki. Onun dışında bürokrasi hemen her zaman kendisini hissettirir de bir tek Sakarya caddesine uğramaz gibi gelir bana.

Madde 27. Ankara melankoliktir, Ekim güzeldir.

Madde 28. Ankaraya geldik laila ya gidelim diye gazlara geldiyseniz 1 şişe viski için 300 milyon, bir bira için 20 milyon gibi fiyatlara hazırlıklı olun. armada ile migros alışveriş merkezi eşittir ama migros alışveriş merkezi biraz daha eşittir. (bkz: mudo)

Madde 29. Kavaklıdere, Ayrancı mevkilerine belediye otobüslerine bindiğinizde fark edeceksiniz ki otobüsün yaş ortalaması 65-70 civarlarındadır. Korkmayın takım elbiselerle otobüse binmenize gerek yok herkes öyle biniyor diye.

Madde 30. Genelkurmay önünde ayakkabınızı bağlamak üzere durmayın. Makinalı tüfek doğrultuyorlar.

Madde 31. -"Hocam"a alışın, bu lafı duyunca kendinizi hoca gibi hissetmeyin. Bir Ankara klasiğidir, özellikle üniversite kampüslerinde güvenlik görevlileri öğrencilere, taksi şoförleri güvenliğe, büfeciler büfecilere, kısaca herkes herkese hocam der. ayrıca taksi şoförü üniversiteli olduğunuzu anladığı anda hocam diye hitap eder size. hoca değilsiniz, Ankaralısınız.

Madde 32. Zorlamayın arkadaşlar Ankara da mumla da arasınız Deniz yoktur

Yazar - Kaynak: renegadealien

Toplam Hit: 4474 Toplam Mesaj: 38
makale ankara