folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ankara'da 2 Kişi Kredi Çekip Ev Almak İstiyoruz, Tavsiye İstiyorum.

Ankara'da 2 Kişi Kredi Çekip Ev Almak İstiyoruz, Tavsiye İstiyorum.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

muhasebeci ve avukatlada görüşürüz. şirket üzerine ev alıp belki fantastik avantajlarda faydalanabilirsiniz.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

2.5 milyonun mevduat faiz getirisi en az 85bin. 

Faize yatır diye demiyorum, referans noktası olarak kabul et. Bir yatırım yapacaksan ölüyor olsa 85binden fazla getirisi olmalı veya düşük de olsa istikrarlı olmalı

2.5 milyonun faiz olmadan direkt 15bin tl ile ödenmesi 167 ay. 14 yıl yapıyor

Kiracıyı 5 sene çıkaramıyorsun, sonraki 5 sene de uğraştırabilir isterse. 

Kredi faizleri olmuş 4

Bu hesaplar ortadayken Türkiyede, hele kredi çekerek ev almak hiç mantıklı değil

iyibu! yeniden..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

2.5 milyonun mevduat faiz getirisi en az 85bin. 

Faize yatır diye demiyorum, referans noktası olarak kabul et. Bir yatırım yapacaksan ölüyor olsa 85binden fazla getirisi olmalı veya düşük de olsa istikrarlı olmalı

2.5 milyonun faiz olmadan direkt 15bin tl ile ödenmesi 167 ay. 14 yıl yapıyor

Kiracıyı 5 sene çıkaramıyorsun, sonraki 5 sene de uğraştırabilir isterse. 

Kredi faizleri olmuş 4

Bu hesaplar ortadayken Türkiyede, hele kredi çekerek ev almak hiç mantıklı değil

Enflasyon oldugu muddetce TL olarak kredi cekip borclanmak mantikli hocam, kalifiye calisan biriysen maasa yillik gelen zamlar en az %50,  cevremdekiler genelde gecen yila gore %100 maas zammi aldilar. Banka istedigim tutarda kredi verse maasimin tamamini bile krediye yatiririm. 6-12 ay sikinti cekerim, sonrasi kolay.

vatandaşa kafam girsin!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

2 kişi olmaz.

bi çiftlikte 2 horoz olmaz. bi evin bi kocası olur. 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Alezsian
    Alezsian's avatar
    Erkek

2 kişi ortak kredi çekip ev almak mantıklı özellikle piyasanın yavaşladığı şu dönemde pazarlık gücünü kullanarak almak çok daha mantıklı. Lakin şöyle bir durum var kredi olayları şu aşamada biraz sıkıntı ama bu durumları takmayan bankalarda mevcut şuan akbank 1m altına olan daireler için %80 kredi veriyor fakat diğer bankaları bilmiyorum. 1m üstüne çıktığınız zaman ise % çok daha azalıyor peşinatı fazla vermek gerekiyor. Bana sorarsan burada şöyle bir soru gündeme geliyor. peşinat dışında ikinizin ortak ödeme gücü ne kadar ona göre hareket etmek en mantıklısı. Parayı bir kaç daireye peşinat yapıp  1m altında dairede alınabilir ki kredili büyüme oranına göre bu çok  iyi fikir olur yada o rakamı peşinat yapıp çok küçük bir kredi ile daire alınabilir. Ankara içinde şuan ben böyle bir yatırım yapacak olsan bağlıca taraflarına bakardım. Bir kaç ay öncesine kadar popüler olan yer f/p olarak işçi bloklarıydı fakat şuan cazip bir tarafı kalmadı. Ayrıca ben diğer arkadaşların aksine arkadaşınla finansal ortak olarak daire almayı çok mantıklı buluyorum ortak kredi ve tapu ile hiç bir sıkıntı çıkmayacaktır.  Son olarak 1m altı ev bakmak kafana yatarsa kırıkkale kesinlikle mantıklı öğrecilere eşyalı kiralık fiyatı şu aralar 5-6 dan başlıyor.

You Will Never Walk Alone
Toplam Hit: 1424 Toplam Mesaj: 26
ankara yatırım ev almak