folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ankara'da Eve Çıkmaya Müsait Yer

Ankara'da Eve Çıkmaya Müsait Yer

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem-engine
    cem-engine's avatar
    Erkek

öneriniz var mı acaba. 1+1, 2+1 tarzı tek başıma ya da 2 kişi çıkabilieceğimiz yerler arıyorum. ODTÜ de okuyorum ulaşım sorunu olmaması gerekiyor, ayrıca kızılaya da ulaşımı rahat olsa güzel olur. onun dışında uygun fiyatlı olması lazım, bu aradığım niteliklere uyan güzel diyebileceğiniz yerler varsa önerileri alabilirim, teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek

hocam bütçe ney 

uygun fiyatsa eryaman,turkuaz daha uygun dersen sincan ,etimesgut 

www.yesilgrow.com - Growshop
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

Odtu demis kizilay demis varsa yoksa emek uygun tabi butce ve arastirman lazim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem-engine
    cem-engine's avatar
    Erkek

ya aslında bir süredir eve çıkma düşüncem var ama çok acemiyim bu konuda. bütçe olarak normalde aylık 800 tl ye yakın para geçiyor elime. ama bu yıl artabilir. neyse bu paraya istedigim özellikte bir yerlere çıkma şansım var mı, okulu ve hayatımı aksatmadan tabii

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Hocam kızılaya yakınlaştıkca fiyat artar.

Odtü için en uygun lokasyonlar, Eryaman sonra Etimesgut sonra sincan veya istanbul yolu üzerinde olan Turkuaz veya Etimesgut

Etimesgut ve Sincan üzerinde 1+1 bulman zor, genellikle oradaki apartman yapısı 2+1 3+1 şeklindedir.

Eryamanda 1+1'ler genellikle kız öğrenciler tarafından tutulduğu için, hemen hemen fiyatları 2+1 ler ile birlikte ve en az 400'ü gözden cıkartman gerekir. Aidat buna dahil olmamakla birlikte merkezi ısıtma olduğu için en az 100 tl aidatıda eklemen gerekli.

Bu noktada 100 tl daha ucuza olacak şekilde etimesgutta daha eski evleri bulabilirsin.

Tek vasıta ile eryamandan 541 ile 55 dakika da kızılay, 25-30 dakika arasında ODTU'desin. (Sabah trafiğini saymaz isek.)"

Tavsiyem yanına ikinci bi erkek arkadaş bulup, Eryaman'da 2+1 bir eve cıkman.

renegadealien tarafından 11/Haz/14 00:26 tarihinde düzenlenmiştir

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Etimesguta gelirsen etimesgutta kalmazsın hocam sürekli kızılay yaparsın 100-200 lira gider bence. Sana en uygun kira 500-600 ona göre bi yer bul

iyibu! yeniden..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabadayi09
    kabadayi09's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

Tek vasıta ile eryamandan 541 ile 55 dakika da kızılay, 25-30 dakika arasında ODTU'desin. (Sabah trafiğini saymaz isek.)"

vay arkadaş 55 dk şehir içi bu nedir yaw bir de trafik hariç aydın - izmir mi yapıyoruz memleketimin gözünü seveyim

Biz türk filmlerindeki tecavüz sahnelerini izleyerek masturbasyon yapmış bir halkın çocuklarıyız, kimse bizden saf ve temiz duygular beklemesin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Ben sana çıkacağın yere göre olacakları bir bir anlatayım.

Etimesgut-Eryaman-Turkuaz (Eskişehir yolu üstünde uzak sayılabilecek her yer kısaca):

Ucuza güzel evler bulacaksın. Evlerin tipleri çekecek seni. Ya nolcak ki alt tarafı yarım saat otobüse binicem, Demiraylardan çıkınca bölüme gitmek için de yirmi dakika yürüyordum zaten diyeceksin. Sonra yavaş yavaş sabahları uyanmak zor gelecek, kimse zaten yanına falan gelmeyecek dünyanın bi ucunda olduğun için, araban olmadığı için sosyal hayatın sıfıra vuracak toplu taşıma gece belli saatten sonra olmadığından dolayı, okuldan kopacaksın, karı kışı olayı olacak okula gelme sıklığın düşecek. Kendi kendine bi hayat yaşayacaksın dönem sonunda da ağlayacaksın.

Bahçeli-Emek-Kızılay-Tunalı

Merkezde olacaksın. Ucuza bulacağın evler dandik ve/veya gürültünün dibinde olacak. Arkadaşların birer ikişer senin eve yerleşecek, "yea sizde kalsam mı bu akşam okula dönmek zor biraz eheh"lerden tut, "benim kızla gelsek mi ki"lere kadar bir sürü şey. Zaten 1+1 bulmak oralarda mümkün değil. Minimum 2+1, büyük ihtimalle 3+1 bulacaksın. Şöyle bi bira içeyim diye inip dağılıp gideceksin. Sabah okula gidip gelmek aynı nane, git kapıda in karşıya geç gir ring bekle falan filan.

Yüzüncü Yıl-Çiğdem

Dönüp dolaşıp burda çıkmaya kalkarsan benim ve onlarca öğrencinin yaptığı hatayı yapacaksın :D beş para etmez evlere deli gibi para vereceksin, 1+1 yok bildiğin üzere, merkezi ısıtmalı değilse ev kışın evde montla oturabilmek için hayvani doğal gaz paraları vereceksin. Yine arkadaşların yerleşecek.

Önerim: Çıkma. Çıkıcam mutlaka diyorsan: Yıldız blokları+yaz için bir/iki/üç neyse erasmus öğrencisi.

Eski ev arkadaşlarımdan birinin taktiği de güzeldi, kirayı fazla söyleyip depozito isteyip parasızım diye ağlayıp ağlayıp hocam.com'a verdiği ilanlarla eve birilerini alıyor, bir iki ay sonra yolup gönderiyordu. Ben de yolundum :D bu şekilde bi yol da çizebilirsin yalnız yaşamak istiyorum dersen.

Bi de senin essay ne oldu hiç yazmadın?

sigara değil, balık olan.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem-engine
    cem-engine's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Ben sana çıkacağın yere göre olacakları bir bir anlatayım.

Etimesgut-Eryaman-Turkuaz (Eskişehir yolu üstünde uzak sayılabilecek her yer kısaca):

Ucuza güzel evler bulacaksın. Evlerin tipleri çekecek seni. Ya nolcak ki alt tarafı yarım saat otobüse binicem, Demiraylardan çıkınca bölüme gitmek için de yirmi dakika yürüyordum zaten diyeceksin. Sonra yavaş yavaş sabahları uyanmak zor gelecek, kimse zaten yanına falan gelmeyecek dünyanın bi ucunda olduğun için, araban olmadığı için sosyal hayatın sıfıra vuracak toplu taşıma gece belli saatten sonra olmadığından dolayı, okuldan kopacaksın, karı kışı olayı olacak okula gelme sıklığın düşecek. Kendi kendine bi hayat yaşayacaksın dönem sonunda da ağlayacaksın.

Bahçeli-Emek-Kızılay-Tunalı

Merkezde olacaksın. Ucuza bulacağın evler dandik ve/veya gürültünün dibinde olacak. Arkadaşların birer ikişer senin eve yerleşecek, "yea sizde kalsam mı bu akşam okula dönmek zor biraz eheh"lerden tut, "benim kızla gelsek mi ki"lere kadar bir sürü şey. Zaten 1+1 bulmak oralarda mümkün değil. Minimum 2+1, büyük ihtimalle 3+1 bulacaksın. Şöyle bi bira içeyim diye inip dağılıp gideceksin. Sabah okula gidip gelmek aynı nane, git kapıda in karşıya geç gir ring bekle falan filan.

Yüzüncü Yıl-Çiğdem

Dönüp dolaşıp burda çıkmaya kalkarsan benim ve onlarca öğrencinin yaptığı hatayı yapacaksın :D beş para etmez evlere deli gibi para vereceksin, 1+1 yok bildiğin üzere, merkezi ısıtmalı değilse ev kışın evde montla oturabilmek için hayvani doğal gaz paraları vereceksin. Yine arkadaşların yerleşecek.

Önerim: Çıkma. Çıkıcam mutlaka diyorsan: Yıldız blokları+yaz için bir/iki/üç neyse erasmus öğrencisi.

Eski ev arkadaşlarımdan birinin taktiği de güzeldi, kirayı fazla söyleyip depozito isteyip parasızım diye ağlayıp ağlayıp hocam.com'a verdiği ilanlarla eve birilerini alıyor, bir iki ay sonra yolup gönderiyordu. Ben de yolundum :D bu şekilde bi yol da çizebilirsin yalnız yaşamak istiyorum dersen.

Bi de senin essay ne oldu hiç yazmadın?

ilkinde haklısın, çok uzak yerde kalamam ben yolculuğu çekemem. böyle metroyla ya da tek vasıtayla falan git-gel yapabilecegim yerler arıyorum. 2. seçenek sanırım en son zorda kalırsam uygulamaya çalışacagım seçenek olacak. 3. sü ise benlik degil valla bu tip kurnazlıklara falan a kafam pek basmaz, uğraşmayı da sevmem :D

bu arada essay için 2 tane pm atmıstım bir iki hafta önce. ama senden yanıt alamadım hala okunmadı gösteriyor. ben de kendim oldugu gibi yolladım, turnitine de yükledim. sorun çıkmadı processten 4/5 ve essayden 13.5/15 aldım teşekkürler :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    expert
    expert's avatar
    Erkek

izmarit e katılıyorum, ben çiğdem den çıktım güven şeker sitesindeyim 1000 lira  kira boku püsürü 1500 ü buluyo.. yurtta kalabildiğin kadar kal kampüs hayatı candır :)

tabi evin rahatlığı ayrı ;) 

toki turkuaz ve eryaman da baya ucuza evler var ama işte gelip gitmesi sıkıntı.. 

la bi git xD çoğu konuyu okurum. çok azına post atarım :D çok önemliyse pm at.. kaanabak kardeşimm, seni unutmayacağım.. :(
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

1-2 aya bende böyle bi konu açabilirim :)

Kızılay ve Gölbaşı'na rahatlıkla ulaşabileceğim bir semtte kiralar ortalama ne kadardır? 1+1, 2+1 fark etmez, tek başıma kalacağım.

arbeit macht frei
Toplam Hit: 2249 Toplam Mesaj: 21