folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Antalyada Dükkan Mi Yoksa Ticari Taksi Plakasimi İyi Gelir Getirir.

Antalyada Dükkan Mi Yoksa Ticari Taksi Plakasimi İyi Gelir Getirir.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

Arkadaslar

Sizlere danismak istedigm bir konu var.

Elimde biraz Para var, yatirim yapmak istiyorum ama is arkasinda falan kosmak istemyorum.

Antalya icin soruyorum bu soruyu.Su elimdeki Mevla 1.300.000 TL kadar.

Acaba Kurumsal Kiracisi olan bir Dükkan mi satin alsam, yoksa ticari Taksi Plakasimi satin alsam.

Yasim 50'ye dayandi artik is güc arkasinda kosmak istemiyorum.Bu iki secenekten birisini yapip Kiraya verip Kirasini almak istiyorum.

Hangisi avantajli olur?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

Kira işi sıkıntı gibi. Yan yattı çamura battı olayları olur depremi bakımı falan. En temizi ticari taksi diye düşünüyorum kiraya verirsin rahatına bakarsın diyorum ama detaylarına bakmak gerek.

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    userneyime
    userneyime's avatar
    Erkek

Taksici adamla ugrasilmaz sen surmeyecegine gore abi. Paranin hepsini tek bi dukkana yatirma neden dersen kira alamazsan sikinti yasarsin. Parayi 4 e 5 e bolup dukkan ve 1+1 ev alip ( universite civarinda ) kira geliri elde edebilirsin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

Acikcasi Taksi Plakasindan bende tirsiyorum cünkü Taksiciler anasinin gözü.

Dükkan derken icinde Kurumsal Kiracisi olan bir yer olsa (SOK, BIM veya A101 v.s) gibi sanirim sikinti olmaz diye düsünüyorum ama taiki düsünedigim eksileri olabilir.

Daire isine gelince 4-5 Daire alsam kiralasam oda kafa agrisi, adam kirayi ödemiyor kacip gidiyor.

Kanakan tarafından 01/Mar/18 14:07 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek

bu meblağ ile bir taksi durağı ve inşaat halinde veya daha başlamamış iken iş yeri alırım. sermaye yeterli gibi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

1 300 000 tl'nin aylık faizi 8k tl. bence risk istemiyorsan aylık 8k tl yeter diyorsan bu da olabilir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

iş yeri açsan battınmı batarsın

plaka alsan ve taksiciliği kendin yapmasan oturduğun yerden kirasını alırsın çok sıkıştın hemen satabilirsin

taksiciliği kendim yapacağım diyorsan trafik sigortası ve kasko yüksek çıkıyor taksilere benzini dir vs + zaman

ama aktif taksicilik yapğmazsa plaka kiraya verirsen plaka gelirini alırken zaman kaybın olmayacağı için 2. bir iş yapıp gelirini arıtrabilirsin

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek
    Dryrock bunu yazdı

1 300 000 tl'nin aylık faizi 8k tl. bence risk istemiyorsan aylık 8k tl yeter diyorsan bu da olabilir.

dedigin gibi hem Risk hemde Kosturmaca istemiyorum.Aslinda bunuda düsünüyor degilim yani.

Eger birsey yapamaz isem büyük ihtimal vadeli yatiracagim Bankaya.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

iş yeri açsan battınmı batarsın

plaka alsan ve taksiciliği kendin yapmasan oturduğun yerden kirasını alırsın çok sıkıştın hemen satabilirsin

taksiciliği kendim yapacağım diyorsan trafik sigortası ve kasko yüksek çıkıyor taksilere benzini dir vs + zaman

ama aktif taksicilik yapğmazsa plaka kiraya verirsen plaka gelirini alırken zaman kaybın olmayacağı için 2. bir iş yapıp gelirini arıtrabilirsin

Yok hocam kendim ugrasmayacagim.

Sadece Kiraya vermek istiyorum.Ister Dükkan ister Taksi Plakasi, yas 50'ye geldi artik kosturmaca istemiyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

300 bini çek araba al. ev al.

geri kalan tutarıda bankaya faize yatır. aylık getirisi sağlam olur.10 bin gibi gelirin olur. birde gelecek para kesin ve belli olur.

bankanın batma,çıkma gibi bir durumu olmayacağından kafanda rahat olur. yemeyle bitmez mk. bu para

imzayı bıraktım basıyorum artık
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

taksı mevzuları 10 seneye kalmaz patlar uberın yaygınlasması vs son demlerı cekıyorlar ıstedıgı kadar karsı cıksınlar sıke sıke getırılecek 

dukkan alsan kırası vs durumları da var 

ubere arac koysan 5 lıra mas versen adama yuz bıne mal etsen sıfır aracla fılan ayda sana 10 bın lıra bırakır ıstanbulda. masrafın ne olacak yuz bın arac bası 

ıs pesınde kosmyacagım dersen  faızle fılan ıs yurumez o para erır gıder degerlendırmek gerekıyor 

verılen faız paranı ndegerının olmemesı ıcın verılen ucret bır gelır degıl acıkcası 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 4447 Toplam Mesaj: 39
taksi dükkan ticari