folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Antalya'nın Eksi VE Artıları Nelerdir?

Antalya'nın Eksi VE Artıları Nelerdir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

antalyada tam bu ay 4 yılım doldu. Ne maksatla geleceksin bilmiyorum ama çalışma amacıyla geliyorsan, iş bulmadan gelme derim. turizm felç iş sorunu yaşayabilirsin. Toplu taşımaya güvenme, tüm hatlara büyük otobüs kaldırmaya başladılar oda felç oldu. expo'yu zaten herkes biliyor hayalet şehir oldu. pahalılık zaten aldı başını gidiyor. ışıklarda suriyeliler zorla cam silme para koparma derdindeler. Markantalya özdilek vs girince hep suriyeli vs var kendini yurtdışında gibi hissediyorsun.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek
    can498 bunu yazdı

antalyada tam bu ay 4 yılım doldu. Ne maksatla geleceksin bilmiyorum ama çalışma amacıyla geliyorsan, iş bulmadan gelme derim. turizm felç iş sorunu yaşayabilirsin. Toplu taşımaya güvenme, tüm hatlara büyük otobüs kaldırmaya başladılar oda felç oldu. expo'yu zaten herkes biliyor hayalet şehir oldu. pahalılık zaten aldı başını gidiyor. ışıklarda suriyeliler zorla cam silme para koparma derdindeler. Markantalya özdilek vs girince hep suriyeli vs var kendini yurtdışında gibi hissediyorsun.

Hocam trafik lambalarında ki hakiki Türk malı balici :) avm de gördüklerinde İranlı çoğu. Antalya da Suriyeli pek yok merkez için diyorum turizmden dolayı barındırmıyorlar 

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek
    Free_Mans bunu yazdı
    can498 bunu yazdı

Hocam trafik lambalarında ki hakiki Türk malı balici :) avm de gördüklerinde İranlı çoğu. Antalya da Suriyeli pek yok merkez için diyorum turizmden dolayı barındırmıyorlar 

aynen öyle, bu ara araplar bol ama :)

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

çok güzel şehir bakmaya gezmeye doyamazsın , düzenli sevdim  ama  ben istanbula aşığım :)

tatile gittim . altın öğütler vereyim:

1- geceyse özellikle Kaleiçinde navigasyona güvenme. tam ortadayken bırakıyor :)

2 "Voltran" bir aışveriş merkezi değil. yaz kenara

3- vapur gezisinde yabancı olduğunu çaktırma. kazıklıyorlar

4- alışverişte yabancı olduğunu çaktırma. yine kazıklıyorlar

5- Lara pilajında midye kabuğu yok. gidip toplarım diye heveslenme

6- hava esmeye başladıysa ayvayı yedin "birazdan durmuyor". arabaya bin avmye kaç

7- nerede kaybolursan tramvay yolunu izle. illa bir yere çıkıyor

8- birine yol sorduysan ve suratına mal gibi bakıyorsa " do you know turkish" de :) niye cevap vermiyor kibirli diye kızmazsın :)

9-Her mağzada "indirim" yazıyor inanma.  Birkaç yer hariç

10- sokakta gezerken atıştırmalık birşey bulamayacaksın. çantana birşeyler at lazım olur. simitleri berbat.

11-Trafik çok iyi. şöförlerini sevdim. çok kibarlar. ehliyetin varsa deneyebilirsin oralarda.

12-Muratpaşadan markantalyaya giderken bir kavşak var parkın orada. köşede bir takıcı var 3 tlye bir takılar var süper. kesin al. 

13-Laranın oraya otobüsle o kadar yol teptikten sonra bulacağın pazar " sosyete pazarı" değil. hep döklüntü aklın varsa boşuna gitme

14-esnaf müthiş rahatına düşkün.  saat 5 oldunmu bir adam bulamazsın. en çok şaşırdığım buydu

15-kedi köpek umarım seviyorsundur.

3- Sana 5 lira demiştim :D 

Muhtemelen sen perge diye arayınca perge bulvarına götürdü :)) Asıl perge tarihi eser yaklaşık merkezden 15 km kadar uzakta sana sorabilirsin demiştim :D

Evet demistin :) ama para gittikten hemen sonra sormasaydım.

Ya demek ondan bulamadık pergeyi :)))

Ama sokak diye göstermiyor. Bayağı tarihi eser ikonu var. İstersen hemen google map a gir bak.

Birde otobüs düzergahının aynı olması gerekmiyormu ? Mesela  no8 e bindik otobüsr.

dönüşte yine aynısına bindik gittiğimiz yoldan geri getirmedi.  mezarlıkların arasindan mark antalyaya çıkardı halbuki ışıklardan getirmesi lazımdı. Gündüz vakti şöför içti mi dedim :))) 

Son dikkatimi çeken : antalyalılar poker masasında gibi bir yüz hali var. Herkes aptala yatmış duruyor :))

Mesela otobüste o durak değil bu durak değil telaş yaptık dibimizdeki adamlar kuzu kuzu dinliyor. Bir Allah'ın kulu  nereye gidiyordunuz falan demiyor.

Sorsak bile " ilerde " gibi bir cevap verip dönüyor. İnsanı çok soğuk. Ben olsam o yere kadar elimle götürürüm. Tipimde öyle hırsız dolandırıcı gibide değil. Korktular diyemiyorum :)) 

Neyse bir tur daha yapacağız oraya. İlçelere  ama.. senden tiyo alırım artık bu sefer. Bir kez daha kazıklanmayı bu bünye kaldırmaz :))))

Yaa cok yoğunum kusura bakma yazmaya fırsat bulamadı.Arada girip çıkabiliyorum anca.

Cidden ya google maps perge yi neresi gösteriş öyle :)) Resimlere baktım kaleiçinde öyle bir yer yokkii :)) Sen yine Murat Maps ı dene google yanılabiliyor :D

Antalya'da otobüs olayını çözemedim gitti.Ne zaman binsem hep yanlış yerlere götürüyor şimdi ufak bir motorum var onunla takılıyorm :) No dert no tasa yani :)

Evet belki ben dahil kışları hep asık suratlı oluruz.Yaz geldimi yüzümüze renk gelir kan gelir :) Genelde yardımsever bir topum ama nedense sana garipleri gelmiş.

Gel gel Antalya yazları cok hojdır :)) Özellile içlelerini gezmeni kesinlikle öneririm.Bakarsın tekne işini hallederim belli mi olur :D

SaNaL_AjaN tarafından 10/Nis/17 18:26 tarihinde düzenlenmiştir

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hacı abi nittin geldinmi kutsal torpaklara :)) 

Dışarısı alev alev yanıyor :p

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

hayatımda ilk defa geçen sene akdeniz e gittim işte alanyaya antalyadada kaldım 1 gece

öyle nem görmedim hayatımda görsellik süper ama nem berbat

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

hayatımda ilk defa geçen sene akdeniz e gittim işte alanyaya antalyadada kaldım 1 gece

öyle nem görmedim hayatımda görsellik süper ama nem berbat

Antalya çok hojdır ama nemi adamo boğuyor gerçekten.Bu mevsim tam zamanı bence.Ne sıcak ne soğuk ama denize girmek için erken daha.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

Geçen hafta antalyadaydım,,  mk lokantanın wc sinde para istemek nedemek ilk defa karşılaştığım bir durum yani, bulunduğum mekanın lavabosunun ücretsiz olması lazım ( yer kale içi otoparkının dibinde ortasından su akan tranvay geçen sokak ta  bir dönerci) esnafı çok paragöz garsonları bahşiş alabilmek için ağzının içine giriyor 

Önünü zırt pırt kesip  buyyrunn diyen dönerciler yüzünden rahat edemedik

şu dönercilerin dükkana zorla sokmaya çalışmalarının bi benzerini izmir kemeraltı pantoloncuları yapıyo, 

..Morali hep bozuk olan insan..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geberlan
    geberlan's avatar
    Erkek
    piiiranha9242 bunu yazdı

Geçen hafta antalyadaydım,,  mk lokantanın wc sinde para istemek nedemek ilk defa karşılaştığım bir durum yani, bulunduğum mekanın lavabosunun ücretsiz olması lazım ( yer kale içi otoparkının dibinde ortasından su akan tranvay geçen sokak ta  bir dönerci) esnafı çok paragöz garsonları bahşiş alabilmek için ağzının içine giriyor 

Önünü zırt pırt kesip  buyyrunn diyen dönerciler yüzünden rahat edemedik

şu dönercilerin dükkana zorla sokmaya çalışmalarının bi benzerini izmir kemeraltı pantoloncuları yapıyo, 

haha dönerciler çarşısında olmuştur bu. haklısın bu konuda. 543534 m ilerden çağırırlar bıyrın die. onlar da zaten dışarıdan gelenlerden kazanıyorlar. antalya da yaşayanlar pek gitmez dönerciler çarşısına

vueeey ula hava patliiy ula gök delinuiii
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Eksileri: Yazları çok sıcak, kış mevsimi yok

Artıları: Birkaç arkadaşım ve akrabam orada yaşıyor, ev fiyatları çok çok uygun diye biliyorum. bilhassa Muratpaşa tarafında uygun fiyatlara evler varmış. merkeze falan da yakın.

Not: Antalyalı değilim

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
Toplam Hit: 4914 Toplam Mesaj: 41
antalya