folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Antikadan Anlayanlardan Yardım İstiyorum

Antikadan Anlayanlardan Yardım İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhabalar babaannemlerde resimlerini yüklediğim singer marka dikiş makınası var 100 yılın üstündede olabilir altındada olabilir diye düşünüyoruz .Antika olduğu kesin biz alalı 55 yıl olmuş .Saat ise Osmanlıdan kalma harfleri osmanlıca saat başlarında üsküdara gideriken sarkısını çalıyormuş ama zembeleği kopmuş .100 150 yıllık diye düşünüyoruz .Bu işlerden anlayan arkadaşlar bu antikalar hakkında fikrini söyleyebilirmi hiç anlamıyorum bu işlerden ne kadar eder fiyat nedir ne değildir yardımlarınızı bekliyorum 

Ben bu insanları anlamıyorum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Hocam antika deyince çok çok antikalar değer görüyor bunların aşırı bir antika değeri yok, ayrıca antika dedinmi insanlar sağlam antika arar bozuk antika bir işe yaramaz hani bozuktur diye demiyorum bilemem durumlarını şimdide.

Genel olarak böyle yani, şimdi bunları bulmak çok kolay işin açıkçası eski eşya satan yerelere gitse bulur, antika dedin mi pek olmayacak zor bulanacak ve iyi durumda ama eskimiş olucak.

Kaç para edere gelirsek benim nezlimde, 20 - 30 : ))

Ama bu işler belli olmaz bakarsın biri 100 bin dolar verir yani manyak mı yok piyasada :|

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı

Hocam antika deyince çok çok antikalar değer görüyor bunların aşırı bir antika değeri yok, ayrıca antika dedinmi insanlar sağlam antika arar bozuk antika bir işe yaramaz hani bozuktur diye demiyorum bilemem durumlarını şimdide.

Genel olarak böyle yani, şimdi bunları bulmak çok kolay işin açıkçası eski eşya satan yerelere gitse bulur, antika dedin mi pek olmayacak zor bulanacak ve iyi durumda ama eskimiş olucak.

Ama bu işler belli olmaz bakarsın biri 100 bin dolar verir yani manyak mı yok piyasada :|

Hocam ben bir değeri olduğunu düşünüyorum açıkcası dikiş makınası çalışır durumda . Teşekkür ederim fikirlerin için 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

150 Yıla yakın dikiş makınası vardı , babannemden kalan pna da annesınden kalan :)

Babaannem vefaat ettı 100 küsür yasında , annesı zaten ona keza ...

Her neyse bu makınaya Antıkacılara sordum ellerınde bır suru var , kımııs almak bıle ıstemedı :)

Nette falan arastırdım 100 TL ısteyen vardı , 50.000 TL ısteyen vardı ...

Ben 1.000 TL ye 3 - 5 ay koydum ne arayan oldu ne soran sonra 750 , 500 , 250 TL derken baktım arayan yok soran yok amk :)

Hurdacının bırını cagırdım 20 TL ye gıttı :)

İNŞALLAH KADERLERI BENZEMEZ :)

İmza YOK !!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek
    UNKN0WN bunu yazdı
    Zeytun-i bunu yazdı

Hocam ben bir değeri olduğunu düşünüyorum açıkcası dikiş makınası çalışır durumda . Teşekkür ederim fikirlerin için 

Değerleri mutlaka vardır ümidini yitirme özellikle ebay gibi sitelere koy şansını dene yada açık arttırma yap ortalam fiyat verenleri gör.

Antikada en önemli şey mekanizma sisteminin güzel çalışması dış görünüşü eski olmalı, restorasyon yaptıracak ve arşiv yapaacak kadar zengin biride bulabilir belki, dene yani.

Mesela saat güzel, adamın osmanlı merakı olabilir ve alabilir, ama sayıların yazım şekli biraz daha modern osmanlı tarzından onu söylim. antika merakı olanlar araştırıyor zaten piyasada ne var ne yok.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı
    UNKN0WN bunu yazdı
    Zeytun-i bunu yazdı

Değerleri mutlaka vardır ümidini yitirme özellikle ebay gibi sitelere koy şansını dene yada açık arttırma yap ortalam fiyat verenleri gör.

Antikada en önemli şey mekanizma sisteminin güzel çalışması dış görünüşü eski olmalı, restorasyon yaptıracak ve arşiv yapaacak kadar zengin biride bulabilir belki, dene yani.

Mesela saat güzel, adamın osmanlı merakı olabilir ve alabilir, ama sayıların yazım şekli biraz daha modern osmanlı tarzından onu söylim. antika merakı olanlar araştırıyor zaten piyasada ne var ne yok.

Hocam pek açık arttırma falan olmaz da verdigin bilgiler için teşekkür ederim bu konularda bıraz net konuşmak cok zor olsa gerek :/

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek

up

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

makina para yapmazda saatin  koleksiyonerini bulman lazım eğer istanbulysan nişantaşına uğra derim çok antikacı var orada

Mevzu derin | Papikolas Planet
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek
    karakutu bunu yazdı

makina para yapmazda saatin  koleksiyonerini bulman lazım eğer istanbulysan nişantaşına uğra derim çok antikacı var orada

İzmirdeyim hocam 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek
    kardeş sahibinden ve gittigidiyorda fiyat araştırması yapabilirsin yurt dış sitelerede bak bi. bendede citizen marka kol saati var dedemin yaptırıp kullanmak isfiyorım 50 yıllık falan ama güvenemiyorum kimseye.

matematik24.com
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam bence iyi para eder, ama senin satış kabiliyetine de kalmış.

Bu eğer benzerinden fazla olan birşey değilse, bu malın fiyatı karşındakinin algısında ne yaratırsan odur.

Çoğu kişi örneğin araba vs satarken fiyatını bilmez gittigidiyorda bakar ne var, üstüne 1000 tl daha koyar satarsa kendini şanslı olarak düşünür.

Bence biraz araştır sonra koymak istediğin fiyatı koy yeterince de bekle koyacak yerin varsa mutlaka alıcı bulursun. 20 tlye falan gitmez yani =)

Not: bana babannemin annesinden vs kalacak sitseler satmam.

HolyOne tarafından 20/Eki/13 03:43 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
Toplam Hit: 2936 Toplam Mesaj: 24