folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Antikor Seviyelerindeki Değerler Ne Anlama Gelir

Antikor Seviyelerindeki Değerler Ne Anlama Gelir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı
    e2 bunu yazdı
    aylmz bunu yazdı
    e2 bunu yazdı

Pozitiften 14 gün sonra test yaptırdım sonuç negatif nasıl oluyor bu?

Testlerin yanılma payı var.

Ayrıca belirti var mıydı sürüntü testi esnasında?

Koku kaybı, halsizlik, grip semptomları. Hala kuru öksürük ve halsizlik devam ediyor hocam. Acaba antikor geç mi oluşuyor

müdür antikor oluşturabildiğin iiçn iyileşiyorsun zaten antikorlar virüsü yiyor 

lise biyolojiden öyle kalmış aklımda yani iyileştikten sonra antikor oluşmaması lazım

zaten aşınında amacı da o, ya etkisi azaltılmış yada ölü virüsü bakteriyi veriyorlar

antikor oluşturuyor vucut o yüzden o hastalık bulşamıyor sana

O zaman grip yaşadım sürüntü testi yalancı pozitif verdi boşuna izole ettim kendimi 14 gün :/

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    e2 bunu yazdı
    aylmz bunu yazdı
    e2 bunu yazdı

Pozitiften 14 gün sonra test yaptırdım sonuç negatif nasıl oluyor bu?

Testlerin yanılma payı var.

Ayrıca belirti var mıydı sürüntü testi esnasında?

Koku kaybı, halsizlik, grip semptomları. Hala kuru öksürük ve halsizlik devam ediyor hocam. Acaba antikor geç mi oluşuyor

Antikorlarin kanda dolasma omru var hocam. Belki de atlatamadin henuz, antikor olusmadi hic.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Hocam 2 tür antikor testi yapıyorlar bildiğim kadarıyla.

İgG ve İgM...

Seninki total dediğine göre İgG.

İgG---> Hastalığı daha önce geçirip geçirmediğine dair vücutta oluşmuş ve görevini tamamlamış antikor miktarı

İgM---> Mevcut durumda (son 1-2 hafta içinde) mikrop (virüs vs.) için vücutta oluşturulan antikor miktarı

Bu değerler çan eğrisi(parabol) şeklinde yükseliyor ve pik yapıp alçalıyor. İgG --- 2 ay-6 ay sonra  0 a doğru iniyor. Negatif oluyor yani.

İgM ise daha kısa sürede 14 gün-1 ay içinde 0 a doğru iniyor. Negatif oluyor diye biliyorum.

Senin değer hastalığı kesin olarak geçirdiğini anlatıyor. Hastalığın başında mısın sonunda mısın sen biliyorsun. Muhtemelen iyisindir sonundasındır.

Değer olarak sendeki 8 yazan o değer çok küçük, 100-150 ye kadar görüldüğü oluyor. Bu da vücuda giren virüs yükü ile buna karşı vücudun yanıtını gösteren antikor miktarıyla orantılı.

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

https://biruni.com.tr/e-kutuphane/populer-bultenler/covid-19-sars-cov-2-antikor-testleri/

Şurdaki eğrileri ve bilgileri inceleyebilirsiniz;

Süreler ve kanda bulunma zamanları hakkında farklı yorumlar görebilirsin, İgM daha kısa sürede negatife dönüyor, İgG daha daha uzun vadede. Çıkarılması gereken sonuç bu.

Benim cahilene yorumum değerlerin sıfıra baya yakınlaştığına göre, ya hastalığı uzun süre önce atlatmışsın 1-2 ay gibi, yada çok hafif atlatmışsın gibi.>

Doktorların tavsiyesi---> Antikor testleri sadece fikir verir ve bir öngörü oluşmasını sağlar, antikorla beraber pcr (burun,ağız örneği) testi yapılması faydalı net durum tespiti açısından.

AnaMuhalefet tarafından 05/Ara/20 14:11 tarihinde düzenlenmiştir

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

Bazı kişilerde hastalığı geçirse bile antikor üretmeyebiliyor. Bende de öyle olmuştu. Kızılaya plasma bağışında bulundum bir hasta için. Kızılaydan arayıp haber vermişlerdi. Vücudunuz antikor üretmemiş diye. 

Naber la?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı

İgG ve İgM...

İgG---> Hastalığı daha önce geçirip geçirmediğine dair vücutta oluşmuş ve görevini tamamlamış antikor miktarı

İgM---> Mevcut durumda (son 1-2 hafta içinde) mikrop (virüs vs.) için vücutta oluşturulan antikor miktarı

Bu değerler çan eğrisi(parabol) şeklinde yükseliyor ve pik yapıp alçalıyor. İgG --- 2 ay-6 ay sonra  0 a doğru iniyor. Negatif oluyor yani.

İgM ise daha kısa sürede 14 gün-1 ay içinde 0 a doğru iniyor. Negatif oluyor diye biliyorum.

Senin değer hastalığı kesin olarak geçirdiğini anlatıyor. Hastalığın başında mısın sonunda mısın sen biliyorsun. Muhtemelen iyisindir sonundasındır.

Değer olarak sendeki 8 yazan o değer çok küçük, 100-150 ye kadar görüldüğü oluyor. Bu da vücuda giren virüs yükü ile buna karşı vücudun yanıtını gösteren antikor miktarıyla orantılı.

parabol değilde normal dağılım yada gauss dağılımı olması lazım buranın :D

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı
    AnaMuhalefet bunu yazdı

İgG ve İgM...

parabol değilde normal dağılım yada gauss dağılımı olması lazım buranın :D

Şekil anlaşılsın diye "parabol" diye herkesin bildiğini düşündüğüm bir terimi söyledim. "Parabol gibi" diyelim o zaman.

Neyse matematiksel terimlerle uğraşmayı bırakalı uzun yıllar oldu :P Mesele anlaşıldıysa problem yok.

AnaMuhalefet tarafından 05/Ara/20 14:58 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı
    wert bunu yazdı
    AnaMuhalefet bunu yazdı

İgG ve İgM...

seninki Total dediğine göre İgG.

İgG---> Hastalığı daha önce geçirip geçirmediğine dair, vücutta oluşmuş ve görevini tamamlamış, antikor miktarı

İgM---> Mevcut durumda (son 1-2hafta içinde) mikrop(virüs vs.) için vücutta oluşturulan antikor miktarı.

Bu değerler çan eğrisi(parabol) şeklinde yükseliyor, ve pik yapıp alçalıyor. İgG, 2ay-6ay sonra  0'a doğru iniyor. Negatif oluyor yani.

İgM ise daha kısa sürede 14gün-1ay içinde 0 'a doğru iniyor. Negatif oluyor diye biliyorum.

Senin değer, hastalığı kesin olarak geçirdiğini anlatıyor. Hastalığın başında mısın, sonunda mısın sen biliyorsun. Muhtemelen iyisindir, sonundasındır.

Değer olarak sendeki 8 yazan o değer çok küçük, 100-150'ye kadar görüldüğü oluyor. Bu da vücuda giren Virüs Yükü ile buna karşı vücudun yanıtını gösteren Antikor Miktarıyla orantılı.

Parabol değil de Normal Dağılım yada Gauss Dağılımı olması lazım buranın :D

Şekil anlaşılsın diye, "parabol" diyerek herkesin bildiğini düşündüğüm bir terimi söyledim. "Parabol gibi" diyelim o zaman.

Neyse matematiksel terimlerle uğraşmayı bırakalı uzun yıllar oldu :P Mesele anlaşıldıysa problem yok.

İmparator bunlar ya. inceliğe bak. ^^ 

link için, ayrıca teşekkürler. 

RitmFarbRacourci tarafından 05/Ara/20 16:17 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı

İgG ve İgM...

hocam bu testte totaldan kasıt igm+igg.

arkadaşa tavsiyem 15-20 gün sonra antikora tekrar baktırması.  igg 10un üzerindeyse koruyucu olduğu söyleniyor.(net bir şey yok)

mrkps tarafından 05/Ara/20 15:41 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2270 Toplam Mesaj: 20
antikor korona covid