folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder AÖF Sınavlarında 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürecek

AÖF Sınavlarında 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürecek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

Şimdi biraz götü kaldırıp çalişin diyenler var , Evet haklılar ama aöf diplomasının bir boka yarmadigini düşününce neden zorlansın millet. 

Bazılarıda diyor biz okulda böyle yaptik söyle yaptık sizin ki örgün öğretim , yaygın öğretim ile bir mi tutuyorsunuz.

Şunuda belirtiyim öyle sala sala bi yere kadar yemiyor. 3 cü  sınıfta ön lisans dan gelenler ortalamayi düşüyor ordan gidiyorda son sınıfta biraz kasman gerek tabi örneğin örgün de finalde yaklaşik 500-600 sayfa dan sorumlu iken burda en fazla 100.

Kolay olsunda millet hiç olmasa aöf okusun mal gelip mal gitmeyelim.

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Çekilin bu zamana kadar olan bug'ı anlatıyorum.

Arkadaşlar ikinci üniversite olarak aöf ge 2-3 sene önce kaydolmuştum. birinci sınıftaki bütün dersleri verdim zira hepsi genel kültür falan.

ikinci sınıftaki (3. ve 4. dönemler) derslerin yarısı direk teknik bilgi. Napcaz ne etcezde bundan çalışmadan geçcez diye düşünürken bir arkadaştan efsanevi bir teknik geldi.

Bu teknikle 3 saat çalışarak(ilk kaydolduğumda arkadaşım evde anlattıydı işletme temel derslerini falan) ilk iki yılda sadece 2 dersten kaldım. Bakın tek sefer çalıştım toplam 3 saat çalıştım gerisinde bu teknikle geçtim.

Nedir bu teknik?

Arkadaşlar bu güne kadar yanlışlar doğruyu götürmüyordu bir de üstüne çan eğrisi vardı. birde üstüne bu sınava girenlerin %80 i ya hiç çalışmıyor ya da sıfırcılar.

Hal böyle olunca bir dersten 30 alınca DD ye denk geliyor ortalamada 2 nin üstündeyse geçiyorsun.

30 almak için 6 sorunun doğru olması gerekiyor 20 soruda. Bakın 6 soru diyorum.

Konu hakkında emin olduğum 5 soruyu işaretliyorum. Örnek a-a-b-c-d (genelde bir tane şık kesin işaretlenmez)

Ama sadece emin olduğum. Sonra o işaretlemediğim şık olan e varya gerisi ni onunla dolduruyorum.

15 te %20 ihtimal e olmak zorunda yani 3 doğruda oradan geliyor 5+3 = 8 doğrum oluyor hadi iki tane yanlış yapayım 6 doğru yine kalıyor.

Yani bir ders için sadece %25 lik fikir sahibiysem o dersten otomatik geçiyorum.

Neredeyse hiç birşey duymadığım derslerde 3 şıkkı genel kültür falan oluyordu onları işaretliyordum gerisinden de yapıştır işaretlemediğini BAM geçiyorsun.

Bu güne kadar bu saçmalığın kalkması gerekiyordu zaten. Son iki dersimi de çalışarak veririm artık :)

Anıl
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

hocalar siz yakın zamanda aöf sınavına girmemişsiniz yada kulaktan duyma bilgilerle sorular basit vs. öyle sallayıp duruyorsunuz. Okadar bariz belli ki, sallayan geçemiyor malesef, çan eğrisi muhabbetinden dolayı ve zaten geçme notu CC alabilmek için en az 45 almanız gerekiyor. Neyse onu geçtim 4 ünite deyip geçiştiriyorsunuz o kitapların finalleri de var 8 ünite birden, ilk 4 üniteyi tekrar okumanız gerekli bunun farkındamısını? Sanmıyorum. Ve her dönem farklı dersler. Bir dönemde min 6 ders olduğunu varsayarsak, kısa matematik olarak(sadece okumakla bişeyler öğrenilebileceğini sanıyorsanız tabi) 4x6=24 ünite eder, 24x20sayfa desek 480 sayfa, final 8x6=48 ünite, 48x20 sayfa oldunu varsayarsak 960 sayfa totalde 1440 sayfa 4 ay gibi kısa bir sürede okuyup bunları öğrenmeniz isteniyor. Örgün öğretimde hocayı dinleyip ayrıca 10 20 sayfalık konuların özetlerini alıp ona çalışıp sınıfı geçiyorsunuz! Hemde bütler ve yaz okulları var miss temiz iş. Herkes hafta sonu boş sanıyor bazılarınız, cumartesi çalışan insanlar napsın?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yalnız 4 yanlış 1 doğruyu götürecekse 20 soruda bu sistem çok fazla öğrencinin kalmasına sebep olur. Soru sayısı en az 30 olmalı ki dengelensin.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Le derslere gidin. Ben şuan Akdeniz Unideyim. 10-15 kisi var hoca efendiyi bekliyoz Dersimiz Matematik. 

Edit ders bitti tek kelime ogrenemedim mnkym. Bunlari zaten biliyorsunuzlar

siyahbereli tarafından 24/Eki/16 19:35 tarihinde düzenlenmiştir

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Le derslere gidin. Ben şuan Akdeniz Unideyim. 10-15 kisi var hoca efendiyi bekliyoz Dersimiz Matematik. 

Edit ders bitti tek kelime ogrenemedim mnkym. Bunlari zaten biliyorsunuzlar

bu zihniyetin de amk. Yıllardır aynı bok

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Aynen katılıyorum hocam çok saçma gereksiz bir uygulama yapmışlar itiraz edilmesi gerek zaten zar zor geçiliyor

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

oha oha dahada zor olmalı diyenler olmuş bide, beyler aöf den başbakanlığa geçiş varda bizim mi haberimiz yok sırf askerlik için bütün günüm aöf de kuyruk beklemekle geçti 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Açık öğretim denen sistemin tamamen kaldırılıp yerine isteyen üniversitelerin başlatacağı ve her üniversiteye özgü şekilde uzaktan eğitim olmalı. Birde 32 yil olmuş başlayalı. O kadar kalitesiz bir eğitim ki.

Florenzi tarafından 25/Eki/16 01:43 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı

Açık öğretim denen sistemin tamamen kaldırılıp yerine isteyen üniversitelerin başlatacağı ve her üniversiteye özgü şekilde uzaktan eğitim olmalı

Ona Anadolu üniversitesi izin vermez adamlar deli para topluyor.

mkyb tarafından 25/Eki/16 01:43 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 6952 Toplam Mesaj: 67
aöf