folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder AÖF Sınavlarında 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürecek

AÖF Sınavlarında 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürecek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı

Açık öğretim denen sistemin tamamen kaldırılıp yerine isteyen üniversitelerin başlatacağı ve her üniversiteye özgü şekilde uzaktan eğitim olmalı

Ona Anadolu üniversitesi izin vermez adamlar deli para topluyor.

Mustafa zaten birilerinin çıkarı oldugu için kaldirilmiyo. Diyorum ya dile kolay 32 sene olmuş. Her gelen yeni egitim bakani kıçından sistem uyduracaklarına ya da her şehre dandik dandik hükümet politikasına hizmet eden üniversiteler açacaklarina buna el atmaları gerekirdi. Ama dedigin gibi artik rant kapisi olmuş.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

aöf iktisat okuyorum. Çok kolay. Zaten kpss P22 ye göre Türkiye nin ilk 100 iktisatçısından biriyim. Ondan kolay olabilir tabi birde :D Ha iktisatçi para ediyor mu bu memlekette orası tartışılır. Bu dereceyi ABD de yapmış olsam milyonerdim büyük ihtimalle. Adı üstünde optimize bilimi. Neyi optimize etcen tr de dimi :))

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

aöf iktisat okuyorum. Çok kolay. Zaten kpss P22 ye göre Türkiye nin ilk 100 iktisatçısından biriyim. Ondan kolay olabilir tabi birde :D Ha iktisatçi para ediyor mu bu memlekette orası tartışılır. Bu dereceyi ABD de yapmış olsam milyonerdim büyük ihtimalle. Adı üstünde optimize bilimi. Neyi optimize etcen tr de dimi :))

Birak hocam Türkiye'de gelecekle ilgili hesap kitap yapmayi. Kendine güveniyosan gideceksin yurtdisinda master yapacaksin. Abd sart degil. Bati Avrupa yeterli.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

Birak hocam Türkiye'de gelecekle ilgili hesap kitap yapmayi. Kendine güveniyosan gideceksin yurtdisinda master yapacaksin. Abd sart degil. Bati Avrupa yeterli.

kendime güveniyorum ama cüzdanıma güvenmiyorum. ver bir burs yapalım master :P

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

zıçtıkk

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    oinomaos bunu yazdı

Çekilin bu zamana kadar olan bug'ı anlatıyorum.

Arkadaşlar ikinci üniversite olarak aöf ge 2-3 sene önce kaydolmuştum. birinci sınıftaki bütün dersleri verdim zira hepsi genel kültür falan.

ikinci sınıftaki (3. ve 4. dönemler) derslerin yarısı direk teknik bilgi. Napcaz ne etcezde bundan çalışmadan geçcez diye düşünürken bir arkadaştan efsanevi bir teknik geldi.

Bu teknikle 3 saat çalışarak(ilk kaydolduğumda arkadaşım evde anlattıydı işletme temel derslerini falan) ilk iki yılda sadece 2 dersten kaldım. Bakın tek sefer çalıştım toplam 3 saat çalıştım gerisinde bu teknikle geçtim.

Nedir bu teknik?

Arkadaşlar bu güne kadar yanlışlar doğruyu götürmüyordu bir de üstüne çan eğrisi vardı. birde üstüne bu sınava girenlerin %80 i ya hiç çalışmıyor ya da sıfırcılar.

Hal böyle olunca bir dersten 30 alınca DD ye denk geliyor ortalamada 2 nin üstündeyse geçiyorsun.

30 almak için 6 sorunun doğru olması gerekiyor 20 soruda. Bakın 6 soru diyorum.

Konu hakkında emin olduğum 5 soruyu işaretliyorum. Örnek a-a-b-c-d (genelde bir tane şık kesin işaretlenmez)

Ama sadece emin olduğum. Sonra o işaretlemediğim şık olan e varya gerisi ni onunla dolduruyorum.

15 te %20 ihtimal e olmak zorunda yani 3 doğruda oradan geliyor 5+3 = 8 doğrum oluyor hadi iki tane yanlış yapayım 6 doğru yine kalıyor.

Yani bir ders için sadece %25 lik fikir sahibiysem o dersten otomatik geçiyorum.

Neredeyse hiç birşey duymadığım derslerde 3 şıkkı genel kültür falan oluyordu onları işaretliyordum gerisinden de yapıştır işaretlemediğini BAM geçiyorsun.

Bu güne kadar bu saçmalığın kalkması gerekiyordu zaten. Son iki dersimi de çalışarak veririm artık :)

Yeni sistemin yanlış olduğunu savunan bir kişi bile buna yorum yapmamış.

Beyler yapmayın sizlerin geçemiyor olması sınavın adaletsiz şekilde kolay geçilebilir olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Açık öğretim sisteminin temel amacı çalışırken okumak isteyen insaları akşam evlerinden tv dersleri ve kitapları ile derslere katılıp geçmesi üzerine kuruluydu adamlar tuttu interaktif, online dersler koydu. İnternete bu dersleri yüklediler.

Daha da geçemiyorsanız bu sınavın zorluğu değil. Çalışmadan tabi ki geçilemeyecek.

Yukarıdaki sistemde bu güne kadar tıkır tıkır işliyordu. Tek eksiği GNO nun 2 üzeri kalması gerekiyor bi zahmet 2-3 dersten de BB,BA birşeyler alın.

Bu bir üniversite belirli alanda uzman olduğunu ortaya koyacak bir diploma verecekler.

Lütfen küçük düşürmeyin bu sistemi ve lütfen tembelliğe itmeyin insanları.

Anıl
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

@oinomaos

Hocam boşa laf anlatma. Öğrenci profili belli.

İstiyorlar ki,

- Geçme notu 20 olsun.

- O 4 soruyu da ezberleyebilsinler ya da atıp tutturabilsinler. Her dönem "kafam kadar" -200 sayfa- kitapları vermesinler, vakit yok.

- Dönem ücreti 10-20 lira hatta bedava olsun.

- Bırak barajı geçmeyi YGS'ye bile girmeden kayıt yaptırabilsinler.

- Sınavlar kıç diplerindeki tenha okullarda kendilerine özel olsun, 5-6 durak otobüsle gitmesinler.

- Çok uğraştırmadan diplomayı veriversinler. Sonuçta dile kolay her dönem 225 -ikiyüzyirmibeş- lira veriyorlar...

AÖF'ün resmi facebook vb. sayfalarına bakarsan tam kanser. Profil tam olarak böyle.

-Geçme alt limiti 35 olduktan sonraki alttaki yorumları gör; "tek işiniz para lanet olasıcılar biz nası 2 soru daha yapıvericez :S... hep bizi zorlaştırmaya çalışıyorsunuz".

-Döneme kayıt süresi açıklanıyor "yaa niye başka zaman değil ki :S" diye yakınıyorlar.

-İşlemleri son güne bırakıp 100 kişi sıra bekliyorlar "öfff ne çok sıra varmış yaa ne saçma salak hizmet :S"

-İngilizce çan eğrisi yerlerde, kafa basmıyor, elementary seviyesi bile olmayan am is are bile yapılamıyor diyorlar ki "öff bize İngilizce niye ya kaldırın şu illeti 5 yıldır veremiyorum :S"

Bırak hocam, hakikaten bazı insanlara laf anlatamazsın ben bunu anladım. Sistemi bu hale getiren kendileri. Sonra en çok yakınan, hor gören de kendileri. Benzer bir başlıkta 6-7 paragraf senin benzer dediklerini yazdım da okuyan bile olmamıştır eminim. Tek bir geri dönüş oldu sağolsun o da gayet anlayışlı, mantıklı bir insandı. Boşa dil dökme. Herkes kendi anladığı şekilde anlamaya devam ediyor. İyileştirme oldu mu da hep kendi aleyhlerine, çünkü işleri 1 tık daha zorlaşıyor. Yapmadıkları şeylere 1 tık şey daha eklenince delleniveriyorlar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

aöf sistemi, hiçbir üniversiteyi tutturamayan ama kademe ilerlemesinden de mahrum kalmak istemeyen memurlar için oluşturulmuş bi sistem.

aslında bi yerde iyi olmuş, ama çok da zorlamamak lazım.

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Aöf kadar önüne kaynak sunan sizi çalışmaya teşvik eden başka bi yer daha söyleyin ? Adamlar seneye evimize hoca yollayacak nerdeyse her türlü imkanı sunuyorlar. Haftasonları ara ara bakın 1 ünite okuyun sınav zamanı online sınav ve çıkmış sorulara bakın yeterli olacaktır. Zamanım yok diyen kişiler okumasın o zaman arkadaşlar bende MBA yapmak istiyorum araştırdım zamanım yoktu veya ben yaratamadım erteledim.

طדṮ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narut_m
    narut_m's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı

@oinomaos

Hocam boşa laf anlatma. Öğrenci profili belli.

İstiyorlar ki,

- Geçme notu 20 olsun.

- O 4 soruyu da ezberleyebilsinler ya da atıp tutturabilsinler. Her dönem "kafam kadar" -200 sayfa- kitapları vermesinler, vakit yok.

- Dönem ücreti 10-20 lira hatta bedava olsun.

- Bırak barajı geçmeyi YGS'ye bile girmeden kayıt yaptırabilsinler.

- Sınavlar kıç diplerindeki tenha okullarda kendilerine özel olsun, 5-6 durak otobüsle gitmesinler.

- Çok uğraştırmadan diplomayı veriversinler. Sonuçta dile kolay her dönem 225 -ikiyüzyirmibeş- lira veriyorlar...

AÖF'ün resmi facebook vb. sayfalarına bakarsan tam kanser. Profil tam olarak böyle.

-Geçme alt limiti 35 olduktan sonraki alttaki yorumları gör; "tek işiniz para lanet olasıcılar biz nası 2 soru daha yapıvericez :S... hep bizi zorlaştırmaya çalışıyorsunuz".

-Döneme kayıt süresi açıklanıyor "yaa niye başka zaman değil ki :S" diye yakınıyorlar.

-İşlemleri son güne bırakıp 100 kişi sıra bekliyorlar "öfff ne çok sıra varmış yaa ne saçma salak hizmet :S"

-İngilizce çan eğrisi yerlerde, kafa basmıyor, elementary seviyesi bile olmayan am is are bile yapılamıyor diyorlar ki "öff bize İngilizce niye ya kaldırın şu illeti 5 yıldır veremiyorum :S"

Bırak hocam, hakikaten bazı insanlara laf anlatamazsın ben bunu anladım. Sistemi bu hale getiren kendileri. Sonra en çok yakınan, hor gören de kendileri. Benzer bir başlıkta 6-7 paragraf senin benzer dediklerini yazdım da okuyan bile olmamıştır eminim. Tek bir geri dönüş oldu sağolsun o da gayet anlayışlı, mantıklı bir insandı. Boşa dil dökme. Herkes kendi anladığı şekilde anlamaya devam ediyor. İyileştirme oldu mu da hep kendi aleyhlerine, çünkü işleri 1 tık daha zorlaşıyor. Yapmadıkları şeylere 1 tık şey daha eklenince delleniveriyorlar.

sizin mantığınıza göre belli alanda imkanı olmayanın o duruma hakkı yok. açık öğretim mantığını hayat boyu öğrenme ifadesini bilmeden buralarda konuşuyorsunuz. her türlü açık öğretim süreci hayat boyu öğrenme kapsamına giriyor yani Hayat Boyu Öğrenme oluyor ( 1- 2 tane gerçekten uzmanlık isteyen alan dışında misal çocuk gelişimi). hayat boyu yani AÖL-AÖF-AÖO hepsi eğitim politikası. buralarda maksat nedir gerçekten belli imkanları olmayan insanları eğitime bir noktadan giriş yaptırmak ve sonucunda bir belge vermek. mesela AÖF okuyan 60 yaşında ki emekli amcamın ne amacı var. sadece o belgeyi almak. hangi ay hatırlamıyorum ama 2016 ilkbahar dönemiydi. AÖF ile aynı mantık ve politika ile yürütülen AÖL diploma töreni vardı. Bir amcamız geldi. 70 yaşını çoktan devirmiş. sizce bu adam hangi şartlarda çalıştı ya da onu ne teşvik etti bu diplomayı almak istedi. bunları az düşünün. tamam belki biz üniversitelerde bilmem kaç dersten kaç sayfa dan sınavlara girdik sayfalar dolusu kağıt verdik ama bu demek değilki bu insanların eğitim hakkını ya da bir belge sahibi olma hakkını bu kadar kolay eleştirelim. evet bakıyorum AÖF kolay sorular az ama siz düşündünüzmü haftada 50 saate yakın çalışma süresi olan bir insan bu işi nasıl başaracak. ha ama size göre yapamıyorsa ALMASIN değil mi! bırakın herkes bir şekilde bir yerlere gelsin. zaten korkmayın bu diploöayı alan insanlar sizin iş hayatınızın yanından geçmez geçemez o belge ile. 

Toplam Hit: 6951 Toplam Mesaj: 67
aöf