Apart Kontratı Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Selam müridler. 

Apart ile noter onayı olmadan yapılmış 1 yıllık sözleşme var. Apartın yetkilisi süre bitmeden çıkamazsınız dedi.

Bunu hukuki tarafı nedir? Kontrat süresi bitmeden çıkıldığı taktirde ne gibi yaptırımlar uygulayabilirler ?

Apart da kalan kişi yabancı uyruklu.

Kontratın kopyası şuan elimde yok. Kopyasını göndereceğiz dediler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Olmaz öyle şey,  önceden  habet verdiysen  vrlgeli olarak  sıkıntı olmaması  lazım o cocugu vu mülk sahipleri. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

http://www.hukuki.net/showthread.php?112933-Apartimla-sozlesmemde-kursun-kalemle-imza-attim burada benzer durumu anlatmış hocam.Ancak söz konusu yabancı olunca iş değişebilir..Hıı olay mahkemeye giderse iş uzar.Bence o arkadaş ben ülkeme dönecem bir daha gelmeyecem derse o çıkınca başkasını yerleştirir.Şimdi mahkemeye verse ülkeler arası evrak kürek işleri uğraşmak istemeeceği için yırtıp atar diye düşüyorum

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erblood
    erblood's avatar
    Erkek

Sözleşme 1 yıllık olduğu için ve sizde 1 yıl'ı doldurmadan çıktığınız için  kanunen sizden 1 yıllık kira bedelini isteme etme hakkı var.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Kontratı imzalarken aracı şirken "aiesec" istediğin zaman çıkabilirsin demişler.

Şimdi apart yetkilisi ben kontratı iptal etmem diyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    manhyak bunu yazdı

Kontratı imzalarken aracı şirken "aiesec" istediğin zaman çıkabilirsin demişler.

Şimdi apart yetkilisi ben kontratı iptal etmem diyor.

söz uçar yazı kalır, kontratta ne yazıyorsa o, ödemedin mi kirayı veya kaçtın gittin, apartçı verir avukata faiziyle birlikte alır parasını anında, yabancı uyruklu olup olmaması farketmez ülkeden çıkarken sike sike ödersin, ha avukat var avukatcık var orası ayrı :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

@AllahinOglu  Hukuki bi soru soruyorum kahve ağızıyla verdiğin cevaba bak. sike sike ödersin.

Konu hakkında bilgin varsa adam gibi belirt. Bilmiyosan boş konuşma insanıda sinirlendirme. Üslubunada dikkat et

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

noter onayının herhangi bir önemi yok, karşılıklı sözleşme olması yeterli.

kiraya veren sözleşmedeki miktarı isteyebilir yada diyelim ki başka kiracı buldu ama arada 3 ay boş kaldı, o 3 aylık bedeli isteyebilir. ama mesele yabancı bir şahıs olduğu için tahsilat zorlaşır üzerine tapu,araç, sigortalı işi olma ihtimali düşük olduğu için.

onun haricinde element uydurmayın borcu varmış ülkeden çıkamazmış hangi kahveden hukuk öğrendiyseniz selamlar kendilerine.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek
    alibaba bunu yazdı

noter onayının herhangi bir önemi yok, karşılıklı sözleşme olması yeterli.

kiraya veren sözleşmedeki miktarı isteyebilir yada diyelim ki başka kiracı buldu ama arada 3 ay boş kaldı, o 3 aylık bedeli isteyebilir. ama mesele yabancı bir şahıs olduğu için tahsilat zorlaşır üzerine tapu,araç, sigortalı işi olma ihtimali düşük olduğu için.

onun haricinde element uydurmayın borcu varmış ülkeden çıkamazmış hangi kahveden hukuk öğrendiyseniz selamlar kendilerine.

Üzerine tapulu hiçbirşeyiyok hocam. Sigortalı işde çalışıyor.

Türkçe bilmediği için aiesec çalışanları istediğin zaman çıkabileceksin deyince kontratı imzalamış.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

beyler cevap vermeyin bu elemana, baktı pabuç pahalı sinirlendi manyak, gitsin avukata danışsın, danışmanlık ücretini ödesinde aklı başına gelsin, meslektaşlarımızda para kazansın hem daha iyi

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı

beyler cevap vermeyin bu elemana, baktı pabuç pahalı sinirlendi manyak, gitsin avukata danışsın, danışmanlık ücretini ödesinde aklı başına gelsin, meslektaşlarımızda para kazansın hem daha iyi

Muhattabım deyilsin birader. 31 yaşına gelmişsin hala nasıl konuşman gerektiğini öğrenememişsin. Senin seviyene inmeyeceğim.

Toplam Hit: 1829 Toplam Mesaj: 13
kira apart sözleşme kontrat