folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Apple Artık Dışarıya Orjinal Yedek Parça Satıyor

Apple Artık Dışarıya Orjinal Yedek Parça Satıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şuan için sadece ABD ama yakında tüm dünyaya yayılır. Eğer kılıfla ve çok zırt pırt yere düşürmeden temiz bir şekilde kullanıyorsanız ekran genelde sağlam kalıyor ama batarya 2-3 sene sonra ölüyor orası kesin. Piyasada yan sanayi bataryalar var ama orjinal gibi kaliteli değil.

Apple ayrıca cihazdan çıkan eski parçalarıda alıyor ve size ödeme yapıyor. 

Apple yedek parça satış sitesi : https://selfservicerepair.com/order

Bu orjinaliyle aynı fabrikada üretiliyor kardeşim. Orjinal batarya diyorum abicim şişme, patlama, yanma bunlar Çin malı pillerde olur evet 80 lira ücreti yarım saate takarız....

Tarzı diyaloglar artık azalarak biter.

mkyb tarafından 28/Nis/22 00:21 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Olması gerekeni yaptılar sonunda.

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Güzel de zaten iPhone 13-12 ler var. Onların da çoğu garantili, kim niye yedek parçasını alsın :) 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı

Güzel de zaten iPhone 13-12 ler var. Onların da çoğu garantili, kim niye yedek parçasını alsın :) 

Yurtdışında garanti süresi 1 sene. Garantiyi uzatmak istersen telefonu alırken üste ek ücret ödüyorsun. Gerçi garanti uzatınca Apple'ın kasko sistemide var. Ekranı kırarsan Apple kaskosu karşılıyor ücretini.

Bizde kanun zamanında 2 sene demiş yıllardır öyle gidiyor. +1 sene garantide ister istemez TR satış fiyatlarına yansıyor. Bence garanti süresi bizdede 1 sene olmalı böylece fiyatlar biraz düşer. Ek süre isteyen üste para verir. Tabi bizde dolar sürekli arttığı için bu fiyat indirimide anında arada kaynar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

özellikle ab nin baskısı sonucu bunlar yakında lightning de gidecek type c kalacak.

fakat yansanayi bitmeyecektir otomobildeki gibi 

orjinal parça 2.000 tl yan sanayi 800 tl olursa yine yansanayi yaptırır bir çok kişi.

ama her türlü tüketici için iyi haber

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Avrupa birliği de type-c ve değiştirilebilir bataryayı şart koşacak gibi.

Avusturya da tamir ile ilgili ek iyileştirmeler sağlayacak sanırım.

İnternette bu akıma "right to repair" deniyor. Yedek parça işi çok daha kârlı.

Olaylara karışmayın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

zamanında orjinal iphone 8 ekranı aramaktan perişan olmuştum. en son yüksek fiyata çıkmasını bulmuştum.

oç telefoncuların bazıları SERVİS EKRANI adı altında 1. kalite dedikleri dandik ekranları vatandaşa geçiriyordular.

kaçtane telefon baktım adama servis ekranı diye geçirmişler adama inandıramıyorum ekranın orjinal olmadığını.

yakınlarım bile beni suçluyor telefoncudan iyi mi bilecen diye. 

kafayı yemiştim bir dönem artık kimseye laf anlatmıyorum. gözümün önünde 200 liralık ekrana 800 lira ödüyorlar ve oo çok güzelmiş bu ekran diyorlar. sadece izliyorum

telefoncuyla idaalaşıp kavga etmişliğim bile var.

en baba ekranı getir 3D touch orjinali gibi çalışmaz hatta hiç çalışmaz.

https://freinbichler.me/apps/3dtouch/

şu siteye girip hassaslık testi yaptıyorum yine insanmıyorlar inatlaşıyorlar.

pubg mobilde 3D touch ile oynayanlar iyi bilir orjinal ekranla çakma ekran arasındaki farkı.

oç telefoncular hepsi zengin oldular zaten. onlar kazanırken biz kaybediyoruz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Apple bile kendi sınırlarını çizdi kendi evrenini oluşturdu.artık tok satıcı oldu .

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Type-C Apple için kırmızı çizgi. Aksesuar satışı ve aksesuar lisansından sağlam para kaldırıyorlar.

iPhone 14'te lightning olacak orası kesin. Zaten 14'lerin üretimi çoktan başladı bile. Fakat AB daha fazla baskı yaparsa 15'te komple şarj girişini kaldırıp magsafe ile şarj edinde diyebilirler. 

https://www.youtube.com/watch?v=9sJo62S8QF8

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Bu orjinaliyle aynı fabrikada üretiliyor kardeşim. Orjinal batarya diyorum abicim şişme, patlama, yanma bunlar Çin malı pillerde olur evet 80 lira ücreti yarım saate takarız...

siyahbereli tarafından 28/Nis/22 17:56 tarihinde düzenlenmiştir

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu arada iPhone 14 serisinin ön camı böyle olacakmış. Mini model tutulmadığı için artık üretilmeyecek Düz modelin birde büyük ekranlı düz modeli olacak. Düz ve Max modelin çentiği 12-13 gibi olacak. Pro modelde nokta çentik olacak. Tahminim kamera ve FaceID'de daha iyi olacak onlarda.

iPhone alacaksanız ve bir kere alayım param bok diyorsanız Pro alıp geçin. Pro serisi gerek çelik kasasıyla gerek yüksek ramiyle uzun seneler kullanılır. Pro Max bence ailede en gereksiz model. Çelik kasadan dolayı aşırı ağır. Birde kılıf ve ekran koruyucu takınca rahat 250 gramı buluyor. Uzun süre elde tutunca bileğiniz ağrıyor. Tablet gibi telefon. Ancak bir şey izlerken vs efsane oluyor.

Düz iPhonelar Tofaş Şahin, Pro iPhonelar ise Tofaş Doğan gibi düşünün.

Toplam Hit: 2069 Toplam Mesaj: 17
apple apple