Apple İçin Yeni Dönem M1

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

çöp

:)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

Kaç nm bilen var mı arkadaşlar. İşlemci teknolojisi sağlam ilerliyor 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

buruşit amk

Kurtlar tasma takmaz....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    eengineer bunu yazdı

İlerlemek? Aslında son yıllarda ilerleyemiyor limitlere dayandı

Kurtlar tasma takmaz....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

vaz'caydım. 

RitmFarbRacourci tarafından 12/Kas/20 02:40 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı
    eengineer bunu yazdı

teknoloji ileryemediği için çekirdek sayısı arttırıyorlar son 10 yıldır belki daha fazla

5 ghz üzerine çıkmıyor bunun için belkide silikondan yerine başka bir malzeme bulmalılar

son yıllarda grafen ile ilgili çalışmalar mevcut hatta 1 atom kalınlığındaki transistorlerden bahsediliyor

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı
    LaNCeLoT bunu yazdı
    eengineer bunu yazdı

teknoloji ileryemediği için çekirdek sayısı arttırıyorlar son 10 yıldır belki daha fazla

5 ghz üzerine çıkmıyor bunun için belkide silikondan yerine başka bir malzeme bulmalılar

son yıllarda grafen ile ilgili çalışmalar mevcut hatta 1 atom kalınlığındaki transistorlerden bahsediliyor

2050 ye anca

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

parallel desktop ve bootcamp ile windows kullananların gözleri yaşlı; bende az fark ile yırttığımın farkındayım. CISC mimariden RISC mimariye geçmekte cidden göt isteyen bir şey. Piyasada ki bütün applicationlar CISC & X86 mimarisine uygun derlenmiş halde. Simdi app kurarken sadece macos app'i değil ARM mimarisine göre derlenmiş app arayacağız. Bence yakinda appStore dişinda application kuramazsin da der.

yooo değil, adamlar aletin maliyetini bin kat düşürdü muhtemelen. intelde en dandik cpu ya 50 100 dolar ödüyolardı en az. şimdi 10-20 dolara SOC u mal edecek, lg den 50 dolara bi panel alacak, 50 dolarda kasaya harcayip bin dolara çakıcak applecılara

Hocam adamlar darüşşafaka değil bir ticari işletme en nihayetinde :) 
    her ticaret yapan insan/kurum gibi maliyeti düşürüp performansı arttıracak herhangi bir çözümü tabi ki seçeceklerdir.
    Mevzu ondan ziyade bu adımı atmaya yetecek götlerinin yemesi, bunu öngörüp/planlayıp yıllardır bu konuda argeye para akıtmaları vs vs. Detaylarını bilmiyorum, bu işlemciyi kendileri mi üretiyor? Şayet öyleyse buna geçtiğimiz haftasonu karar verip hadi üretelim demiş olamazlar sonuçta, kaç yıllık bir çalışma ve maliyet vardır ortada.
    İşlemci bazında 50-100 dolar ödüyorken şu an 10-20 ye düşürdüyse ve bu şekilde bir kar hedefliyorsa bundan bize ne :) Satış stratejisi olarak cihaz başı 40$ kar ederken 10$ indirim yapıp yansıtır ya da hiç yansıtmak o başka konu da.
    Bana hediye gelen 10k lık bir ürünü 8k ya ilana koyduğumda hocam sana zaten hediye geldi bu 8k ya bize çakıyorsun demek gibi bu eleştiri :)

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    MaviGozluDev bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

parallel desktop ve bootcamp ile windows kullananların gözleri yaşlı; bende az fark ile yırttığımın farkındayım. CISC mimariden RISC mimariye geçmekte cidden göt isteyen bir şey. Piyasada ki bütün applicationlar CISC & X86 mimarisine uygun derlenmiş halde. Simdi app kurarken sadece macos app'i değil ARM mimarisine göre derlenmiş app arayacağız. Bence yakinda appStore dişinda application kuramazsin da der.

yooo değil, adamlar aletin maliyetini bin kat düşürdü muhtemelen. intelde en dandik cpu ya 50 100 dolar ödüyolardı en az. şimdi 10-20 dolara SOC u mal edecek, lg den 50 dolara bi panel alacak, 50 dolarda kasaya harcayip bin dolara çakıcak applecılara

her ticaret yapan insan/kurum gibi maliyeti düşürüp performansı arttıracak herhangi bir çözümü tabi ki seçeceklerdir.
    Mevzu ondan ziyade bu adımı atmaya yetecek götlerinin yemesi, bunu öngörüp/planlayıp yıllardır bu konuda argeye para akıtmaları vs vs. Detaylarını bilmiyorum, bu işlemciyi kendileri mi üretiyor? Şayet öyleyse buna geçtiğimiz haftasonu karar verip hadi üretelim demiş olamazlar sonuçta, kaç yıllık bir çalışma ve maliyet vardır ortada.
    İşlemci bazında 50-100 dolar ödüyorken şu an 10-20 ye düşürdüyse ve bu şekilde bir kar hedefliyorsa bundan bize ne :) Satış stratejisi olarak cihaz başı 40$ kar ederken 10$ indirim yapıp yansıtır ya da hiç yansıtmak o başka konu da.
    Bana hediye gelen 10k lık bir ürünü 8k ya ilana koyduğumda hocam sana zaten hediye geldi bu 8k ya bize çakıyorsun demek gibi bu eleştiri :)

hacı ben ne diyorum sen ne diyon. adamlar risk almadı dedim ben sadece, zaten maliyeti ölümüne düşürmüş oldular. bunun neresinde risk var ki ?

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    yolbulucu bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

hacı ben ne diyorum sen ne diyon. adamlar risk almadı dedim ben sadece, zaten maliyeti ölümüne düşürmüş oldular. bunun neresinde risk var ki ?

Risk ürün başarısızlığında olabilecek şey. Apple'ın en büyük artısı stabil olmasi. kendi appleri stabil çalışsa bile 3th party çözümlerde ki app'ler sorun çıkartabilir yeni mimaride diye düşündüm. Ben x macbookumda kullandiğim appstore dan aldiğim lisansli app'ler de sorun yaşadığımda Apple'a yazıyorum sonuçta. Maliyet düşürmek iyidir tabi ki ona lafim yok. Performansı da arttığını idda ediyorlar, göreceğiz.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 9613 Toplam Mesaj: 52
apple apple m1 mac arm