Araba Plakaları Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sa. pek bu kategoriyi ilgilendirmiyor ama araçla alakalı diye buraya açayım dedim. "genel" kategorisi hala kapalı burdan şeyHe selam olsun (;

arkadaşlar normalde plakalar ilk il kodu istanbul için:34 sakarya:54 sonra iki harf sonra üç rakamdı. galiba bu tip plakalar bitti il kodundan sonra yine iki harf sonra dört rakam oldu. buda bitti galiba; artık il kodundan sonra üç harf sonra üç rakam oldu. ben eski arabalarda da böyle yeni plakalar görüyorum. eski model doğanda şahinde broadwayde böyle yeni plakalar görüyorum. yani yeni alınabiliyor galiba. bizim sakarya için il kodu:54 sonra üç harf sonra üç rakam alınıyor heralde.  böyle yeni plakalar isteğe göre alınıyorsa "54 ajn 111" plakasını akabilir miyim? bir harf ve bir rakam eksik ama olsun zaten bunu gören benim olduğumu anlar = ajan1111 (: 

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

hocam alabiliyorsun tabi başkası almadıysa. artık o işlere noter bakıyor. eski tip arabalarda da görülebiliyor tamamen satışta ya da benim başıma gelen gibi plakaların çalınınca gidip değiştiriyorsun. mesela atıyorum 54 abc 111 plakası öncesinde x arabasında olsun. sonrasında o araç trafikten men edilip plaka iade olduğunda boşa düşüyor ve sen de alabiliyorsun. geriye dönük gördüklerin bu şekilde işliyor.

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Örnek vereyim,

Bahçelievler de oturan bir yakınım; Araç aldı plakasını 34 BSU XX olarak almak istedi.

Araştırdı kurcaladı ve sonuç olarak İSTANBUL / KARTAL da BSU harfi dağıtıldığını öğrendi. Geçici olarak ikametgahını KARTAL a alıp, ordan aracı satın aldığını gösterip. istediği plakaya sahip oldu.

Kısa özet;

İLÇE lere göre plaka dağıtımı gerçekleşiyor. 

Örnek 2 ;

İzmir ÇEŞME plakası : RXX

İzmir urla Plakası : UXX

İzmir Seferihisar plakası : SXX

İzmir Karşıyaka Plakası : KXX

Konya Taşkent Plakası : TX

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

Örnek vereyim,

Bahçelievler de oturan bir yakınım; Araç aldı plakasını 34 BSU XX olarak almak istedi.

Araştırdı kurcaladı ve sonuç olarak İSTANBUL / KARTAL da BSU harfi dağıtıldığını öğrendi. Geçici olarak ikametgahını KARTAL a alıp, ordan aracı satın aldığını gösterip. istediği plakaya sahip oldu.

Kısa özet;

Örnek 2 ;

o zaman benim "ajn 111" nasıl olur? sonuçta il sakarya ilçesi adapazarı olarak yine öyle ilk harfe göre listeleniyorsa "ajn" olabilir mi?

böyle plakalar yeni başladı bunu yani "ajn 111" plakasını daha kimsede görmedim. alınmış mıdır buna nerden bakabiliriz?

ajan1111 tarafından 07/Şub/19 17:57 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı

Örnek vereyim,

Kısa özet;

Örnek 2 ;

o zaman benim "ajn 111" nasıl olur? sonuçta il sakarya ilçesi adapazarı olarak yine öyle ilk harfe göre listeleniyorsa "ajn" olabilir mi?

Harfe göre sıralanmıyor. Plaka düzenine göre ilçelere dağıtım gerçekleşiyor.

Örnek Sakarya için 2017 yılına ait liste; http://www.gib.gov.tr/sites/default/files/fileadmin/user_upload/Plaka_Harf/Sakarya.htm

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

Örnek vereyim,

Kısa özet;

Örnek 2 ;

o eskidendi ayırtılmadıysa sistem otomatik atar

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Üç harfli plakalar ilk verilen plakalar. Sonradan harf bitince iki harfli semte göre olan sisteme geçildi. En son devlet hurda arabaları trafikten çektirmeye başlayınca 3 harfli plakalar tekrardan boşa düşmeye başladı. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

arkadaşlar bu plaka muhabbetini zaten hiç anlamamıştım. kısaca sorayım: "54 ajn 111" plakasını ben alabilir miyim?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

arkadaşlar bu plaka muhabbetini zaten hiç anlamamıştım. kısaca sorayım: "54 ajn 111" plakasını ben alabilir miyim?

54 de ajn boştaysa alabilirsin 

gideceksin sakarya emniyetine ajn veriyorlarsa bağış yapacaksın onu senin tc ye tanımlayacaklar noterden otomatik alacaksın

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı

gideceksin sakarya emniyetine ajn veriyorlarsa bağış yapacaksın onu senin tc ye tanımlayacaklar noterden otomatik alacaksın

ne kadar bağış yapacam? (: sonuçta tamamen kendime özel bişey yani olursa isterim ama öyle çok masraflı bişeyse yapmam heralde.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı

ne kadar bağış yapacam? (: sonuçta tamamen kendime özel bişey yani olursa isterim ama öyle çok masraflı bişeyse yapmam heralde.

yasal bişi değil sonuç olarak belki bağışta almazlar burda min 250 max 2000 arası değişiyo

Toplam Hit: 1913 Toplam Mesaj: 18
araba plakaları