folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Araç Kamerası Kullanıyor Musunuz?

Araç Kamerası Kullanıyor Musunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

edit :

Bir de telefon tutucu sorayım ya. Klimaya takılMAyan doğru düzgün malzemesi kırılmayan cama vantuzlu veya torpido üzerine vs bi telefon tutucu... elime aldığım kırılıyor

Selam

Bir dönem "Xiaomi Yi Dashcam" kullanmıştım. Şimdi yine bir araç kamerası takayım diyorum.

Şöyle bir model hoşuma gitti : "Xiaomi 70MAI A500 Pro Plus"

Ancak GPS modülü biraz muallakta bıraktı beni. Kayıt esnasında koordinat ve hızı gösteriyor. Koordinat dert değil, hız da bazı durumlarda çok işlevsel olabilir. Ama yarın bi gün pişman eder mi acaba diye düşünmeden edemiyorum.

Olası bir kaza bela durumunda, (daha önce diğer kamera ile bir(ne yazık ki) köpeğe çarptığımızda kaskoya bunu belgeleyici görüntü olarak vermiştik) kayıtlar işe yarayabiliyor. 

Tutup da saçma sapan yerlerde 200km/h basan biri değilim, otobanda bile 130-140 geçmem. 

Ancak öyle yerler oluyor ki şehirler arası yollarda, mesela izmir-çanakkale otoyolunda (otoban değil bölünmüş çift şerit olan) 110kmh hız limiti yer yer 90a düşüyor, daha da kötüsü yer yer 50ye kadar düşebiliyor yaya geçidi falan oluyor bilirsiniz.

Dursan arkadaki kamyon seni öldürür, durmasan hayatın kayar. Öyle yaya geçitleri. 

Bu tarz yerlerde sıkıntı yaşandığında "bak 50kmh buralar, sen 70le çarpmışsın refüje!" gibi bir durumla karşılaşır mıyım diye çekiniyorum.

Tam tersi de aslında hız limitinin aşılmadığı durumlarda destekleyici nitelikte olur.

Bir de tabii ne kadar doğru ölçüyor hızı o da muamma.

Karışık anlattım biraz galiba, umarım anlaşılır olmuştur..

https://www.youtube.com/watch?v=jN_hmCwZ0pE

Kısacası siz olsanız, 50-100 lira farkla GPS modülü olan versiyonu mu alırdınız, yoksa ufak bir miktar daha ucuza hız göstermeyeni mi tercih ederdiniz?

Bir de;

90kmh bir yolda %10 tolerans ile 99kmh kadar serbest (ceza yazılmıyor)

kaza bela durumlarında 89 kmh ile 95 kmh aynı muameleyi mi görüyor? yoksa 95le gidene sen hız limitini aşmışsın mı diyorlar?

Tenks

noname tarafından 14/May/21 20:06 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

ben olsam hiz + gps gostermeyeni alirdim. Ne kadar dogru gosterdigi bi yana, dedigin gibi basa is cikarma ihtimali de var.

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Rusya'da kasko şirketleri arabada trafik kamerası olunca fiyatta indirim yapıyormuş. Bizde de böyle olsa herkes takar arabasına. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

viofo 118c modelini kullanıyorum. tavsiye ederim. yanlız ürün epeyce eski.

https://www.kamerarehberi.com/b40-arac-kamerasi-incelemesi/139 

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Bir de telefon tutucu sorayım ya. Klimaya takılMAyan doğru düzgün malzemesi kırılmayan cama vantuzlu veya torpido üzerine vs bi telefon tutucu...

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Muhtemelen hız verisinide GPS den alıyordur. GPS özelliği kapatilabiliyorsa sorun olmaz.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Görüntüden de hız tespiti yapılabilir. İnceliği GPS ile kapışır. Yani hız limitini aşmanız durumunda çok fark eden bir şey olmaz diye düşünüyorum.

Olaylara karışmayın!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı

Muhtemelen hız verisinide GPS den alıyordur. GPS özelliği kapatilabiliyorsa sorun olmaz.

öyle öyle de, kapatacaksam gps'siz alırım :D karar veremedim

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Görüntüden de hız tespiti yapılabilir. İnceliği GPS ile kapışır. Yani hız limitini aşmanız durumunda çok fark eden bir şey olmaz diye düşünüyorum.

diğeri kabak gibi ortada olacakken bu özel inceleme ister, balık gözü lens olacağı için de işi zorlaştırır

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fastottoman
    fastottoman's avatar
    Erkek

Bu ürünü kullaniyorum görüntü 2k harika Samsung 128 gb u3 hafıza kartiyla beraber sorunsuz.

https://a.aliexpress.com/_ug9Twj