Aracım Pert Kasko Ne Öder?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

merhaba karşı yolda aracı görmeyip anlık dalgınlıkla geçen hafta kaza yaptım ve kaza tespit tutanağında hatalı bulundum.

araç mini 400k ediyordu. exper bugün benim aracı perte çıkardı. kasko var anadolu sigorta. sahibinden link istedi exper attım 400 ortalaması var. kasko değeri 183k mış ama önemli değil rayiç bedel önemli dedi. 

kasko ortalama kaç tl teklif eder? aracı kaskoya satıp baska bisi almak istiyorum. pazarlık yapsak az cok yükseltirlermi, experin dediğine göre 150k hasar varmıs ama sadece önü gitti :D araç yılı eski ve parçalar zor bulundugu icin kasko büyük ihtimal alıcak aracı, experde ayak çekti. 

150k hasar oldugunu sanmıyorum,

+ olarak tramera bu 150k mı giriliyor yoksa daha mı düşük giriyolar? büyük ihtimal kasko alıp acık arttırmaya cıkarır.

%35 tanzim edilir diyor benim poliçede pert araclar icin, ortalama kaç tl teklif ederler bilgisi olan varmıdır

insidae tarafından 04/Eki/22 21:43 tarihinde düzenlenmiştir

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Sahibinden muadili ne ise onu öder hocam. Önce 3 5 az teklif ederler. Senin söylediğine göre 370 falan derler kabul etme ilk seferde arttırmalarını iste pazarlık yap. Daha önce ben de aynı süreci atlattım 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

ne teklif ederseler itiraz et kopardığına bak onlar da önden yemliyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Yaklaşık bir sene önce benim araçta perte çıktı, 1. Teklif düşüktü, mail attım sahibinden linkleri dönüş olmadı,şikayet vara yazdım, aksamına arandım , sahibinden referans alınıp anlaştım, zarar ettim tabi para yatana kadar piyasa sıkıntılı olduğu için

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

@dj_alper kompedan

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

kroo tarafından 05/Eki/22 12:55 tarihinde düzenlenmiştir

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

sahibinden.com daki fiyatın bi tık altını teklif ediyorlar ilk teklifi düşük buldum diyince bir üst teklif yapıyorlar onu kabul edip paranı alıyorsun 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

2021 haziran gibi 2016 skoda fabia model aracım perte çıkmıştı o zamanın parasıyla kasko 130k teklif etmişti 150 verirseniz kabul ederim dedim verdiler.
    2016 model perte çıkan araç 120bin km di 8k tremer vardı bende kaskodan gelen paraya 3k daha koydum 153k ya 2018 model 8k tremerli 30bin km de aynı araçtan aldım.
    ekstra 3k cebimden çıkanla km düşürmüş oldum 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

mesela ben 150 istiyorum kasko 100 verdi kabul etmedim ne olacak tamam aracini yaptiriyorum dese alacak misin, pert  arac fiyatlarinada bakmak lazim o yuzden pert toplanmis arac fiyatindan yuksek vereceklerdir muhtemelen ama ikinci teklifin gelme zamani, kabulunde paranin hesaba yatma zamanlarinida dusunerek hareket etmek lazim gerci enflasyon bu aralar stabil gidiyor ama sifir araclara yine zam geldi kisa sure once aradaki farktan minimum etkilenecek sekilde cikmak lazim olaydan

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun hocam. Aracın piyasa değeri ne ise o baz alınır.

Sigorta şirketleri burada şöyle bir oyun oynuyor. Aracınız yapılsa ağır hasarlı olacak ve piyasa değeri o zaman 400 değil de 330 olacak diyor. 330 ila 400 arası size bir rakam teklif ediyorlar genelde.

Yapılan teklifi kabul etmeyip pazarlık elbetteki yapabilirsiniz. Ama bana illa da 400k verin diye çok ısrarcı olmayın derim.  Araç onarılırsa zaten değeri düşecek ve siz kusurlu olduğunuzdan değer kaybı alamayacaksınız.

Diyelim ki 400k dan aşağısını kabul etmiyorsunuz. Sigorta da vermiyor 400k. Bu durumda 2 yoldan birini izliyor şirketler.

1- Kendi belirledikleri değer üzerinden pert olunca, kaskonun cebinden çıkacak parayı size verirler. Örneğin; araca 350k değer verdiler mesela. İhaleden gelen fiyatı çıkartıp, geriye kalan parayı size verirler. Arabada sizde kalır. ihaleden 250k fiyat geldiyse size verecekleri para 350-250=100k ve araç sizde kalır.

2- Düşük bir olasılıkla da aracınız onarılıp size teslim edilir.

Burada püf nokta şu. Pert durumunda sigortanın cebinden çıkacak para ne kadar. Onarım yapılırsa sigortanın cebinden ne çıkacak. Onarılınca aracta oluşan değer kaybı ne kadar. Bu üçlüde en güzel oranı yakalayıp işi tatlıya bağlamak.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Ne veriyorlarsa al daha sonra tahkime başvurabilir ya da dava açabilirsin kalan kısım için

Toplam Hit: 2118 Toplam Mesaj: 15
kasko araç kaza anadolu sigorta araç pert