Aracım Pert Kasko Ne Öder?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek

Ilk teklıfı genelde alttan verıyorlar ben kabul etmemiştim revize istedim ve istediğimin fiyatın (gerçekten ederini istedim ilanlarda var diye uçan kaçan ya tutarsa rakamlarını dikkate almadım) 10k kadar altını vermıslerdı ben de kabul ettim.

Olay arkadaşın bahsettiği gibi işliyor aslında firma cebinden cıkacak olan paraya bakıyor, hangisi işine gelirse onu yapıyor.

Allah kolaylık versin, benim sürecim berbat ilerlemişti aylarca süründürüp durdular. Doğru düzgün bilgi de alamıyorsun, expertiz,sigorta şirketi, sovtaj firması ve arabulucu arasında pinpon topuna dönüyorsun. Maalesef sigorta şirketi çağrı merkezi calısanları da alanlarında bilgisizdiler. 

Bu arada arabam ihaleye çıktıktan bir süre sonra beni birisi aradı, bu işlere bakan bir hukuk bürosuymuş muhtemelen plakadan sorgulatıp ulaştılar, anlaşmazlık durumunda ödedikleri tutarı kabul edin diyor ve mutabakat formuna da bir cümle yazdırıyor, itiraz hakkım saklıdır vs. gibi. sonra sizin adınıza itiraz ediyor ve eğer kazanırlarsa aldığınız ekstra ücretin belirli bir % sini alıyorlar kazanamazlarsa sizden bir şey istemiyorlar.

Makul bi rakamdı ben istediğim rakamı aldığım için uğraşmadım.

Geçmiş olsun, umarım en kısa sürede içinize sinen bir şekilde süreciniz sonlanır.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

sagolun hocalar, benimde öyle uzun sürüyor işlemler. :( 

bugün sigortayı aradım exper onayı sigortaya gitmiş incelemedeymiş dönüş yapcaklarmış, servisin henüz haberi yok bilgi vermedi. fakat sigorta experin sonucunu inceliyormuş. araç 400k ediyordu ve tramer kaydı yoktu umarım yakın bi teklif verirler ins.

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek
    akrepkral53 bunu yazdı

Geçmiş olsun hocam. Aracın piyasa değeri ne ise o baz alınır.

Sigorta şirketleri burada şöyle bir oyun oynuyor. Aracınız yapılsa ağır hasarlı olacak ve piyasa değeri o zaman 400 değil de 330 olacak diyor. 330 ila 400 arası size bir rakam teklif ediyorlar genelde.

Yapılan teklifi kabul etmeyip pazarlık elbetteki yapabilirsiniz. Ama bana illa da 400k verin diye çok ısrarcı olmayın derim.  Araç onarılırsa zaten değeri düşecek ve siz kusurlu olduğunuzdan değer kaybı alamayacaksınız.

Diyelim ki 400k dan aşağısını kabul etmiyorsunuz. Sigorta da vermiyor 400k. Bu durumda 2 yoldan birini izliyor şirketler.

1- Kendi belirledikleri değer üzerinden pert olunca, kaskonun cebinden çıkacak parayı size verirler. Örneğin; araca 350k değer verdiler mesela. İhaleden gelen fiyatı çıkartıp, geriye kalan parayı size verirler. Arabada sizde kalır. ihaleden 250k fiyat geldiyse size verecekleri para 350-250=100k ve araç sizde kalır.

2- Düşük bir olasılıkla da aracınız onarılıp size teslim edilir.

Burada püf nokta şu. Pert durumunda sigortanın cebinden çıkacak para ne kadar. Onarım yapılırsa sigortanın cebinden ne çıkacak. Onarılınca aracta oluşan değer kaybı ne kadar. Bu üçlüde en güzel oranı yakalayıp işi tatlıya bağlamak.

eyw hocam değer kaybını tahmini 150k demişti exper ama net bilgim yok haftaiçi dönecekler inşallah.

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek
    LuCiFeR bunu yazdı

Ilk teklıfı genelde alttan verıyorlar ben kabul etmemiştim revize istedim ve istediğimin fiyatın (gerçekten ederini istedim ilanlarda var diye uçan kaçan ya tutarsa rakamlarını dikkate almadım) 10k kadar altını vermıslerdı ben de kabul ettim.

Olay arkadaşın bahsettiği gibi işliyor aslında firma cebinden cıkacak olan paraya bakıyor, hangisi işine gelirse onu yapıyor.

Allah kolaylık versin, benim sürecim berbat ilerlemişti aylarca süründürüp durdular. Doğru düzgün bilgi de alamıyorsun, expertiz,sigorta şirketi, sovtaj firması ve arabulucu arasında pinpon topuna dönüyorsun. Maalesef sigorta şirketi çağrı merkezi calısanları da alanlarında bilgisizdiler. 

Bu arada arabam ihaleye çıktıktan bir süre sonra beni birisi aradı, bu işlere bakan bir hukuk bürosuymuş muhtemelen plakadan sorgulatıp ulaştılar, anlaşmazlık durumunda ödedikleri tutarı kabul edin diyor ve mutabakat formuna da bir cümle yazdırıyor, itiraz hakkım saklıdır vs. gibi. sonra sizin adınıza itiraz ediyor ve eğer kazanırlarsa aldığınız ekstra ücretin belirli bir % sini alıyorlar kazanamazlarsa sizden bir şey istemiyorlar.

Makul bi rakamdı ben istediğim rakamı aldığım için uğraşmadım.

Geçmiş olsun, umarım en kısa sürede içinize sinen bir şekilde süreciniz sonlanır.

eyw hocam sagolasın 400k ediyordu benim araç 350 ye yakın birşeyler alsam yeterli diye görüyorum umarım olur, verdiğin bilgide ilk defa duydum tesekkür ederim kullanıcam.

insidae tarafından 08/Eki/22 00:47 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 2125 Toplam Mesaj: 15
kasko araç kaza anadolu sigorta araç pert