folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Aramızda Telefon Tamiri Yapan Var Mı?

Aramızda Telefon Tamiri Yapan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cohndoe
    cohndoe's avatar
    Erkek

Xiaomi redmi 4 var bende de daha önceiki defa düştü. Ekranını getirtmiştim aliexpress ten tüm ekipmanlarıyla göndermişlerdi. Kolayca ekranı değiştirmiştim ama flaş bağlantısı kopmuş ona lehim gerekiyordu o yüzden o kaldı. Umarım ekonomik şekilde çözüm sağlayabilirsin.

Hazır konu varken bende ayrı bir soru sorayım. ZTE Nubia Z7 mİNİ var SORUNLARI;

Her iki IMEI null görünüyor. MEID boş görünüyor. tel çinden gelmişti doğal olarak orijinal ımeı dön meselesi olmuyor. 2 tane ımeı atılması lazım.

Batarya şişti değişmeli.

Uyumlu ekran koruyucusu yok.

Bunları buradan çözebilecek bir telefon tamircimiz var mı? varsa eğer kaça patlar bana. 

Yeni tel alma imkanım şu sıra yok ucuza çözebilirsem iyi olacak :) Şİmdilik bir tane telefonu wifi üzerinden whatsapp için kullanıyorum, hat samsung un blackberry tipindeki modelindeki bir telefonda takılı oradan da normal görüşmeleri hallediyorum :)

cohndoe ///// ygzkoc ///// R10 YaÖzKo
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    manglerman bunu yazdı

bende de nexus 6 var. istanbuldayım ekranı komple kırıldı camı filan değil yani :) mürekkep dağıldı baya gitti ekran kullanılmıyor. eski bir telefonla idare ediyorum. haftasonu doğubanka gittim dolaştım baya yere baktım yok. bunda yardımcı olcak arkadaşlar varsa konuya yazabilr. aslında hepimiz telefon kullanıyoruz sonuçta telefon tamircisi varsa çıksın bir babayiğit hepimiz telefonumuzu ona yaptıralım :)

Türkiye'ye resmi olarak gelmeyen telefonların parçası bulunmuyor hocam. Birde sendeki cihaz tutulmayan bir cihaz. Aliexpress'te 300 liraya satıyorlar. Tek çaren orası.

aynen hocam onuda gördüm ama pahalı geldi bilmiyorum ne yapacağım.

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Amoled ekran öyle maalesef. Kırılırsa telefonun ikinci elde ederi kadar masraf çıkartıyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

..

RitmFarbRacourci tarafından 24/Oca/20 18:49 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek

^^D` biri var ama tam kullanıcı adını çıkaramadım. yazılım atmaktan öte, fiziki müdahalede de bulunuyordu. Arada bir bakıyor. ya 4, yada 5 harf'li bi kullanıcı adı vardı. hatırlayınca eklerim. nury değil, nurk değil, ^^` mayki değil.

Becerikliysen, kart yüzeyini ve slot'ları kolonya ve/veya alkol ile sprey'leyerek diş fırçasıyla temizleyip, bi 5 dakika kurumaya bırak. sonra, Gevşek gördüğün bağlantı noktalarına, evde farklı dar ağızları olan saç kurutma makinesiyle 10-15 saniye bölgesel alanlara tutarak, cihazı bi topla. Belki şansına Cihaz düzenli çalışır hâle gelebilir.

RitmFarbRacourci tarafından 24/Oca/20 19:51 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Teknik Servisiz ama xiaomi bakmıyoruz çinliler tamir edilmesin diye telefon yapmış

Tamir edilebilirlikte 

Apple Samsung Huawei dışı yalan 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Teknik Servisiz ama xiaomi bakmıyoruz çinliler tamir edilmesin diye telefon yapmış

Tamir edilebilirlikte 

Apple Samsung Huawei dışı yalan 

Samsung en sıkıntılı markalardan. Hele Sony aman aman düşman başına. Cihazı açarsın toplayamazsın. O yüzden teknik servisler Sony tamir etmez.

Apple tamir edilebilirlik konusunda candır. Evde Philips tornavida ve biraz el becerisiyle tamir edilebiliyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek

Zarif insandır. Hatırladım: @Kady ^^`

Bir diğeri de @Atatürkçü1 yada @ataturkcu1 yada @kazasker1 (yada 1 olmadan dene) kullanıcılarından biri, Denizli'de bir Tamirci olduğunu söylemişti. Ekran ile ilgili durumu, orjinal ile uygun fiyatta çözdüğünü söylemişti. Pm'den yürüyebilirsin. 

Florida, Wild Ones.. der, topuklarım..

RitmFarbRacourci tarafından 24/Oca/20 22:15 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Zarif insandır. Hatırladım: @Kady ^^`

Bir diğeri de @Atatürkçü1 yada @ataturkcu1 yada @kazasker1 (yada 1 olmadan dene) kullanıcılarından biri, Denizli'de bir Tamirci olduğunu söylemişti. Ekran ile ilgili durumu, orjinal ile uygun fiyatta çözdüğünü söylemişti. Pm'den yürüyebilirsin. 

Florida, Wild Ones.. der, topuklarım..

Seni gömülen akkima geldi benim masa saatini çocuk ekranını kırmış sinir oldum

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İşte Apple kalitesi. 10 yıllık laptopun içerisinin muntazamlığına ve işçilik kalitesine bakın.

https://www.youtube.com/watch?v=72eatBu3Wcw&feature=youtu.be&t=98

Toplam Hit: 2462 Toplam Mesaj: 24
telefon telefon cep tamiri