folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Aras Kargoda Çek Yaprağım Kaydoldu.

Aras Kargoda Çek Yaprağım Kaydoldu.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

İş gereği her ne kadar kargolar kabul etmiyoruz deseler de çek senet fatura değerli evrak taşıyorlar.Bu zamana kadar yaşamamıştık ancak çek 3 haftadır piyasada yok.

Keşide ettiğim tacir çekimi kargoya verip gönderdim.Şube- transfer merkezi arasında kayboldu.Kargo firmasıyla ilk görüşmemde çek gönderimi yasak deyip bana yasal süreci anlatmaya başlıyor.

Kargom kayıp diyorum, umursuzca kayıp belgesi düzenleyelim diyorlar. Ne yapacağım o belgeyi?!

Ortalığı ayağa kaldırdım ,personellerle operasyon müdürüyle sorunu çözemedik en son bölge müdürüne kadar ulaştım , halâ sonuç bekliyoruz.

10bin TL lik ileri vade ödenecek çekin iptalini nasıl yapabiliriz?

Banka biz mahkeme kararı olmadan iptal edemiyoruz diyor.

Karşı taraf çek bize ulaşmadı, ulaşmayan çeki iptal için mahkemeye iptali için sizin dava açmanız gerekir diyor. 

Bir avukatla görüştüm, mahkeme avukat masrafı vs. yaklaşık 3 bin tl kadar masrafınız çıkar , diye biraz bahsetti.

Yaşadığımız olumsuzlukları kargo firması telafi eder mi ?

Başına böyle birşey gelen , konuyla ilgili yardımcı olabilecek birileri var mı neler yapılabilir?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

bigwave tarafından 07/Tem/17 09:17 tarihinde düzenlenmiştir

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    bigwave bunu yazdı

İş gereği her ne kadar kargolar kabul etmiyoruz deseler de çek senet fatura değerli evrak taşıyorlar.Bu zamana kadar yaşamamıştık ancak çek 3 haftadır piyasada yok.

Keşide ettiğim tacir çekimi kargoya verip gönderdim.Şube- transfer merkezi arasında kayboldu.Kargo firmasıyla ilk görüşmemde çek gönderimi yasak deyip bana yasal süreci anlatmaya başlıyor.

Kargom kayıp diyorum, umursuzca kayıp belgesi düzenleyelim diyorlar. Ne yapacağım o belgeyi?!

Ortalığı ayağa kaldırdım ,personellerle operasyon müdürüyle sorunu çözemedik en son bölge müdürüne kadar ulaştım , halâ sonuç bekliyoruz.

Karşı taraf çek bize ulaşmadı, ulaşmayan çeki iptal için mahkemeye iptali için sizin dava açmanız gerekir diyor. 

Bir avukatla görüştüm, mahkeme avukat masrafı vs. yaklaşık 3 bin tl kadar masrafınız çıkar , diye biraz bahsetti.

Başına böyle birşey gelen , konuyla ilgili yardımcı olabilecek birileri var mı neler yapılabilir?

hocam kargoların bildiğim kadar kayıp sigortaları vs. var, sanırım içinde o miktarlık bir çek olduğunu kanıtlayabilirsen bi şekilde sigortadan paranı alma ihtimalin veya masrafları sigortaya karşılatma ihtimalin vard diye düşünüyorum

hatta yasaya göre çek vs taşımaları yasaksa şirkete büyük bir ceza geleceğini bildirirsen götleri tutuşup direk çek tutarını alabilme ihtimalin bile var diye düşünüyorum. Gerçi aras kargoda şuan kayyum var biraz karışık gibi durumlar.

ArduouS tarafından 07/Tem/17 09:29 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

ups veya mng tercih etmelisin böyle şeeylerde

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    bigwave bunu yazdı

hocam kargoların bildiğim kadar kayıp sigortaları vs. var, sanırım içinde o miktarlık bir çek olduğunu kanıtlayabilirsen bi şekilde sigortadan paranı alma ihtimalin veya masrafları sigortaya karşılatma ihtimalin vard diye düşünüyorum

hatta yasaya göre çek vs taşımaları yasaksa şirkete büyük bir ceza geleceğini bildirirsen götleri tutuşup direk çek tutarını alabilme ihtimalin bile var diye düşünüyorum. Gerçi aras kargoda şuan kayyum var biraz karışık gibi durumlar.

hayır canım ne alakası var sen kargoya verirken içinde çek var demiyorsun ki hak iddia edesin

dostum çeki iptal edene kadar hesapta para tutma ve gereken işlemleri başlat

bankanada bilgi ver çeki biri tahsile gelirse senin şubeni ararlar hesap müsait değil die şubende seni arar orada bile olayı çözebilirsin

destination@tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Hocam çek olayının kargo firmas ile ilgisi olmayabilir. Kargo taşıdığı dosyaya/kutuya bakar içindeki çekten ilgilenmez. Çekin çalındığından şüpheleniyorsan eğer, adliyeye başvurup çekim kayıp/çalıntı demen gerekli. Bildiğim kadarı ile de çekin ödeme tarihinde adliye hesabına çekin tutarınıda yatırman gerekli. Parayı yatırtmalarının sebebi art niyetli kişilerin çeki kesip sonrada kayıp/çalıntı diyerek işi uzatmasını önlemek.  Kargoya firmasına gelincede normal kayıp kargo işleminin dışında bir işlem yapacaklarını sanmam, çünkü zaten çek,senet, değerli evrak taşımaları zaten yasak.

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek

kargonun çek, senet vs. taşıması yasak. burda sorumlu kargo firmasımıdır, yoksa şahısmıdır? 

-kargo firması işin içinden kaçabilir. "kargo poşetinde çek olduğu bize bildirilmedi" en basitinden diyebilir.

-gönderici; "çek göndermenin yasak olduğunu bilmiyorudum" veya "kuryeye içinde çek var diye bildirdim, tamam abi dedi :)" gibilerinden söyleyebilir.

bu durumda kabahatli kim çıkar acaba?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

yasal olarak bir sey elde edemezsin. Ceki iptal ettir, hesabini kontrol altinda tut.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

Adamlar kendini güvenceye almış çek nereden tahsil edecekse irtibata geçip iptal veya bloke ettirmen lazım değil mi?

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

Sürekli gönderi yapıyoruz , kargo kuryelerini yakından tanıyorum.Üç kağıt yapsalar çok yapacakları olsa daha önceki gönderilerimde zaten yaparlardı. 

Çek olduğundan haberi vardı , sorun bizim onu dosyaya koyup manifesto torbasından göndermemiz oldu. Koli olarak gönderi yapmalıymışız

Operasyon müdürü konuyla ilgileniyorum demesine rağmen işi halletmeyince sosyal medyadan bölge müdürüne ulaşıp konuyla ilgili bildirimde bulundum.

Sağolsun yakından ilgilieneceğini yazmış, sonra kamera kayıtlarını incelemek üzere personeli şubeye gönderilmiş. netice bekliyoruz .

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Aras Kargo kadar dandik işini yapamayan sorumsuz bir firma görmedim. Benimde elektronik sigara paketini kaybettiler nasıl oluyorsa. Bunun gibi daha bir sürü şikayet var. Aras Kargo kullanmaktan kaçın.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

tam bir sığır onlar 10km öteden kargo 5 gündemi gelir

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
Toplam Hit: 6789 Toplam Mesaj: 43
aras kargo çek kayıp