folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Arı Kovanında Arıların Kendilerini Dezenfekte Etmek İçin Kullandıkları Macun

Arı Kovanında Arıların Kendilerini Dezenfekte Etmek İçin Kullandıkları Macun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:
    -----------------------------

balik_ bunu yazdı:

arılar çok zeki hayvanlardır, anlatmayla bitmez, tarafımdan görülüp onaylanmıştır.

uzun zaman arıcılık yaptık ama  dediğini tam olarak anlamadım. benim bildiğim kovanda bal mumu oluyor, arı sütü oluyor, polen oluyor, birde bal oluyor. senin dediğin madde tam olarak nasıl bişey ?

hocam bu bok topağına benzeyen şey işte :| günde üç tane yutuyorum bunlardan.

bunu maddeyi arılar şu işlerde kullanır:

1- kovanda delik varsa deliği kapatmak için

2- kovandaki bal çitası sallanmasın diye çıtayı zemine tutturmak için. 

başka ne işe yarıyor bilmiyorum. bu madde sert bir madde, bunu nasıl yiyon hocam ?

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KurSad
    KurSad's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:

balik_ bunu yazdı:

arılar çok zeki hayvanlardır, anlatmayla bitmez, tarafımdan görülüp onaylanmıştır.

uzun zaman arıcılık yaptık ama  dediğini tam olarak anlamadım. benim bildiğim kovanda bal mumu oluyor, arı sütü oluyor, polen oluyor, birde bal oluyor. senin dediğin madde tam olarak nasıl bişey ?

hocam bu bok topağına benzeyen şey işte :| günde üç tane yutuyorum bunlardan.

Hocam onları ben sana bedava göndereyim :) bu bildiğimiz arı mumunun artıkları yaf :)

balik_ gerekli bilgiyi de yazmış ama kanseri bilmem ama sağlıklıdır.

Direk petek bal almanı öneririm. Hele birde karakovana rastladıysan tamamdır. ama biraz pahalıdır tabi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazussak
    lazussak's avatar
    Erkek

hocam bunun adı propolis.google amcamızdan araştırabilirsiniz..çok güçlü bi antibakteriyeldir.içinde kesinlikle bakteri mikrop vb şeyler yaşayamaz.faydalı bişey olduğunu biliyorum da neye faydalı olduğunu bilmiyorum.bi ara reklamlarda da var propolisli diş macunu die..

1 , 2 , 3 TIP!.. Hayır Hayır!?! 1, 2, 3 Öğretmenlik ! ehu ehuu
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habib_mx_tr
    habib_mx_tr's avatar
    Erkek

....

!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek

millet harıl harıl propolis + arı sütü alıyo bizim salonda. yüksek protein ve aminoasit içeriyo arı ürünleri. ben saf arı sütünü tercih ediyorum enerji için

All is well
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

god bunu yazdı:

millet harıl harıl propolis + arı sütü alıyo bizim salonda. yüksek protein ve aminoasit içeriyo arı ürünleri. ben saf arı sütünü tercih ediyorum enerji için

bilinenin aksine içinde protein yokmuş bunun, doktorların iddiası kanı temizleyip kanserli hücreleri yok edilmesine faydası olduğu, şifacıların iddiası doğrudan kanserli hücreleri yok ettiği, bilimsel bir şey okuyamadım henüz. :| tadı bayağa bir acı be hocam. ne hastasısın diyen arkadaşlara bir daha söylemeyeceğim beynimde küçük küçük altı adet tümör var, başka bir rahatsızlık geçirdiğim için o sırada verilen tarihte ameliyat olamadım, şimdi de vermiyorlar, et, süt, yumurta, şeker, tuz, ekmek, unlu vs. aklına gelen her şey yasak :D bense skime takmıyordum kısa süre öncesine kadar ama şansımı denemeye karar verdim, antioksidan ne var ne yoksa yalayıp yutacam. geçmiş olsun vs mesajlar yazmayın sevmiyorum böyle şeyleri acizlik hissi doğuyor. hatta konuşmayalım bu konuda sadece şu propolis midir nedir bunla ilgili detaylı bilgi arıyorum.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Ben buna arı boku diyordum.
    Kullandığım alana gelince, ergenlik çağında akne problemlerim oldu. Krem kullandım olmadı. Antibiyotik kullandım, yan etki yaptı ishal oldum, ilacı bırakınca yine çıktılar.. vs...

Bu meledi kullanınca (sivilceli bölgeye sürdüm sadece) biraz esmer şeker gibi göründüm ama geçirdi lan.. :)

Not: Dayım bişeyle karıştırıp daha sıvı hale getiriyordu ama ne olduğunu unuttum.. :/

Kısacası tek bir kullanım alanı olacağını sanmam, denemekte fayda var hacı. Bakarsın asprin gibi ota boka kullanılan işe yarar bi ilaç üretirsin değme keyfine... :)

Not 2: Buna para vermene gerek yok, bi arıcıdan rica et sana bedava verirler...

vatandaşa kafam girsin!..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

telekom bunu yazdı:

Ben buna arı boku diyordum.
    Kullandığım alana gelince, ergenlik çağında akne problemlerim oldu. Krem kullandım olmadı. Antibiyotik kullandım, yan etki yaptı ishal oldum, ilacı bırakınca yine çıktılar.. vs...

Bu meledi kullanınca (sivilceli bölgeye sürdüm sadece) biraz esmer şeker gibi göründüm ama geçirdi lan.. :)

Not: Dayım bişeyle karıştırıp daha sıvı hale getiriyordu ama ne olduğunu unuttum.. :/

Kısacası tek bir kullanım alanı olacağını sanmam, denemekte fayda var hacı. Bakarsın asprin gibi ota boka kullanılan işe yarar bi ilaç üretirsin değme keyfine... :)

Not 2: Buna para vermene gerek yok, bi arıcıdan rica et sana bedava verirler...

hocam kimse kimseye bedavaya günahını bile vermiyor, ne diyorsun sen :D

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

yararlı bulduğum linkleri eklerim ;

http://tr.wikipedia.org/wiki/Propolis

bu da wikinin ingilizce sürümünde olan ufak bir bilgi

As an anti-tumor growth agent

Propolis' use in inhibiting tumorigenesis has been studied in mice in Japan

(Sanırım farelerde tümörü yok ettiğinden bahsediyor, bayağı taşaklıymış 100 kata kadar antibiyotik falan :| )

http://en.wikipedia.org/wiki/Propolis

Propolisin Fiziksel Özellikleri

1. Renk: Bitki türüne bağlı olarak renk sarıdan koyu kahveye kadar değişir.

2. Propolis 60-70 0C de sıvı, 25-45 0C de yumuşak ve yapışkan, 15 0C altında ise katı kırılgandır.

3. Propolis etanol, glycol ve suda belirli oranlarda çözünür

4. Anti bakteriyal komponentler genellikle alkol ve suda çözülürler.

5. Propolis saf katı, sıvı, tablet, sprey, pomad, propolisli sabun, propolisli şeker vb. gibi birçok şekil ve formulasyonlarda pazarlanmaktadır.

Propolisin Yapısı ve Bileşimi

Propolis örneklerinde bitkisel kaynağa bağlı olarak 150-200 bileşik veya kimyasal saptanmıştır.

Bunlardan bazıları:

1. Flavonlar ve flavonoidler

2. Terpenler ve terpenoidler

3. Aromatik asit ve esterleri

4. Alifatik asit ve esterleri

5. Amino asitler

6. Alkoller

7. Aldehitler

8. Kalkonlar

9. Ketonlar

10. Hidrokarbonlar

Antikanser :

Propolisin yapısındaki cynamic asit ve terpenoidler sitotoksik activiteye sahiptir ve propolis intestin, böbrek, meme, burun ve pharynx kanserinde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Stargazer bunu yazdı:

yararlı bulduğum linkleri eklerim ;

http://tr.wikipedia.org/wiki/Propolis

bu da wikinin ingilizce sürümünde olan ufak bir bilgi

As an anti-tumor growth agent

Propolis' use in inhibiting tumorigenesis has been studied in mice in Japan

(Sanırım farelerde tümörü yok ettiğinden bahsediyor, bayağı taşaklıymış 100 kata kadar antibiyotik falan :| )

http://en.wikipedia.org/wiki/Propolis

Propolisin Fiziksel Özellikleri

1. Renk: Bitki türüne bağlı olarak renk sarıdan koyu kahveye kadar değişir.

2. Propolis 60-70 0C de sıvı, 25-45 0C de yumuşak ve yapışkan, 15 0C altında ise katı kırılgandır.

3. Propolis etanol, glycol ve suda belirli oranlarda çözünür

4. Anti bakteriyal komponentler genellikle alkol ve suda çözülürler.

5. Propolis saf katı, sıvı, tablet, sprey, pomad, propolisli sabun, propolisli şeker vb. gibi birçok şekil ve formulasyonlarda pazarlanmaktadır.

Propolisin Yapısı ve Bileşimi

Propolis örneklerinde bitkisel kaynağa bağlı olarak 150-200 bileşik veya kimyasal saptanmıştır.

Bunlardan bazıları:

1. Flavonlar ve flavonoidler

2. Terpenler ve terpenoidler

3. Aromatik asit ve esterleri

4. Alifatik asit ve esterleri

5. Amino asitler

6. Alkoller

7. Aldehitler

8. Kalkonlar

9. Ketonlar

10. Hidrokarbonlar

Antikanser :

Propolisin yapısındaki cynamic asit ve terpenoidler sitotoksik activiteye sahiptir ve propolis intestin, böbrek, meme, burun ve pharynx kanserinde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

:| ne kadar bulursam alayım bari, evet kovanı olanlardan yardım bekliyorum.

Toplam Hit: 13096 Toplam Mesaj: 38