folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Arkadaşlar Çok Önemli Bişe Sorcam 2 Yıllk Bölm Hakknda

Arkadaşlar Çok Önemli Bişe Sorcam 2 Yıllk Bölm Hakknda

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aycha
    Aycha's avatar
    Dişi
    öss sınawna girdm we pek ii geçti denilemes.hatta çok kötüydü diebilrm.en fazla 200 falan gelir ea1 o da.2 yıllk tercih yapmak istiorm.sizce bi yer gelrmi.we hangi bölümü seçmeliyim?!yardmcı olursanz sewinirm.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek
    yatay geçiş yapabilceğin bi yer seç.. bide evine uzak bi yeri seçme..  bölüm konusunda fikirlerini yazarsan yardımcı oluruz :)

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aycha
    Aycha's avatar
    Dişi
    yaa bilmiorm ben hatay da oturuorm we mersin i istiorm.neden ewe yakın bi yer dedin anlmdm.bölüm hakkndada bi fikrm yok we düz lise çıkşlıyım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Valla ne okumak istion onu soylersen ona gore  yorum yapariz ,Cukurova Uni secersen ,meslekyuksekokulu olarak Adana Meslek YuksekOkulu disindaki hicbir yuksek okulu secme,hepsi ilcelerde Adana ile alakasi yok okullarin  ;) aklinda bulunsun,gidip dagda koyde okuma sonra :D adana meslek yokulu merkez kampuse cok yakin sehrin icinde yani...mersinde universite yok :) adamlar eksi postane binalarindan universite yapmis :D

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

2 yıllık okuma kendine yazık etme.

2 yıllık okucağına evlen çoluğa çocuğa karış.ciddiyim dalga da geçmiyorum. 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek

2 yıllık oku..

evine yakın olsun dedim çünkü perişan olma yollarda.. çok çektim istanbul konya arası 14 saat.. herneyse sen 2 yıllık da olsa okuluna git.. geleceği olan bi meslek seç.. ve dalgaya alma.. 

Adana Meslek YuksekOkulu  demiş arkadaş.. bak merkeze yakınmış güzel.. bide seçceğin yerleri görmeden gitme.. köy falan çıkar rezil olur üni hayatın :p

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aspirin
    aspirin's avatar
    Dişi

2 yıl en az 4 yıl kadar zordur 4 yıllıgın hızlandırılmısını dusun 2 yıllık ogrenımlerde temel bılgılerı almak zorundadır ıyı bır unıversıtenın 2 yıllıgına gıderse yazık etmıs olmaz amele_2

ben senın yerınde olsam eger ıllakı bu sene gıdıcem bı sene daha beklemek ıstemıyorum dıyosan bı bayan ıcın okuma kolaylıgı olan bı bolumu secer ılerde ıstersem 4 yıllıga gecısımı yapardım

bence ısletme tekstıl yada halkla ılıskılerı dusun basın yayın da olabılır bu bolumlerın 4 yıllıga gecıslerı de rahat iş ımkanıda saglam

mimi " yim ben ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    aspirin bunu yazdı:
    -----------------------------

2 yıl en az 4 yıl kadar zordur 4 yıllıgın hızlandırılmısını dusun 2 yıllık ogrenımlerde temel bılgılerı almak zorundadır ıyı bır unıversıtenın 2 yıllıgına gıderse yazık etmıs olmaz amele_2

ben senın yerınde olsam eger ıllakı bu sene gıdıcem bı sene daha beklemek ıstemıyorum dıyosan bı bayan ıcın okuma kolaylıgı olan bı bolumu secer ılerde ıstersem 4 yıllıga gecısımı yapardım

bence ısletme tekstıl yada halkla ılıskılerı dusun basın yayın da olabılır bu bolumlerın 4 yıllıga gecıslerı de rahat iş ımkanıda saglam

-----------------------------

aspirin bacım bi işe yarmaz o diploma bana anlatma bende 2 yıllık okuyom haliyle biliyom.

ne artısı olur  arkadaşa meslek edinir başka da bi artısı olmaz.

ben ege gibi iyi bir üni! nin 2 yıllığına gittim (hala da gidiyorum) kesinlikle okumasını tavsiye etmiyorum.

2 yıllığı bi çözüm gibi göreceğine azmedip çalışmalı ve 4 yıllığı okumalı.

yoksa okumasının bi anlamı yok!

son söylediğine katılıyorum tekstil dışında işletme  ha,lkla ilişkiler vs okuması kolay yükselmesi kolay bölümlerdir.

etc.etc.etc.etc.etc

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rawkmetal
    Rawkmetal's avatar
    Erkek
    2 yıllık gerçekten 4 yıllığın sıkıştırılmış hali
    3 ve 4 senelerdeki dersleri sana seçmeli ders olarak kakalıolar
    hiç okumamaktan iyidir sakarya uzaktan eğitim 2 yıllık okuom daş gibi
    internetten üni bitiroz askerlik derdide yok :D paşalar gibi (:
    2 yıllık okucaksan bi amacın olsun gidipte mantarcılık okuma
    işletme , bilgisayar , bilgi yönetimi fln oku

edit : üni zaten meslek edinme yeri değilmi ?
    yoksa benmi yanlış okuom :D

dünya yan geldi. dalganıza bakın...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aspirin
    aspirin's avatar
    Dişi

üniv bence meslek edınme yerı degıldır

meslek edınmek ıstıyorsan meslek lısesıne yada sanat okuluna gıder bıseyler ogrenır meslek edınırsın

unıversıte bılgı yuvasıdır kultur aktarımıdır yobazlıgın tedavı edıldıgı yer olmalıdır

meslek edınmek ıcın okumuyorum ben acıkcası

bu sekılde gormuyorum

bence dogrusu bu olmalı

meslek ıcın okuyacak olsaydım hıc okumaz elımde yetenek var onu kullanır yada meslek lısesınden dırek gecer 2 yıl okur işe gırerdım

unıvın amacı farklı

her fakultenın bır mısyonu vızyonu olur

hıcbırısınde de meslek edınme kalkınma gıbı bır amac yoktur

meslek ıcın gıt cıraklık yada meslek edındırme kurslarına al sertıfkanı

okuması gereken unıvde en ıyı sekılde okumayı hakeden cok ogrencı var onlara yer acılsın dımı ama ..

:)

mimi " yim ben ...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Ne alakası var bende 2 yıllık okudum. Bilgisayar programcılığını kazandım, unv başladım ve ben klavye nedir mouse nedir bilmiyordum. Okulu iyi bir şekilde bitirdim, ve bir şirkette bilgi işlem sorunlusuyum sence bende mi yazık ettim kendime amele ? 

Bence sen bu kafayla git bir inşaatta amelelik yap :) 

2 yıllığı bitir ve sıkı bir çalısma ile 4 yıllığa geçersin.

Not:Gideceğin 2 yıllık mümkünse büro ve işletme olmasın. Onlardan yer yıl binlerce kişi mezun oluyor. İş bulma ihtimalin daha düşük... 

.
Toplam Hit: 2913 Toplam Mesaj: 22