folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Aşırı Mastürbasyon Nedeniyle Saç Dökülmesi

Aşırı Mastürbasyon Nedeniyle Saç Dökülmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maldonado
    Maldonado's avatar
    Erkek

HT (Dehidrotestosteron), seks ve/veya mastürbasyon ile ilişkilidir. Erkeklerde kellik tedavisi ile güncel yaklaşımlar, erkeklerde saç kaybının, direkt olarak DHT ile ilişkili olduğunu ortaya çıkarmıştır.

Erkeklerde kellik tedavisi ile güncel yaklaşımlar, erkeklerde saç kaybının, direkt olarak DHT ve onun vücuttaki miktarı ile ilişkili olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bir diğer çıkarım ise, DHT üretiminin seks ve/veya mastürbasyon ile ilişkili olduğudur.

Aşırı mastürbasyon ve aşırı boşalma, çok miktarda testosteron hormonunun DHT’ye çevrilmesine neden olur. Vücuttaki aşırı miktarda DHT yüklemesi, kelliğe ve prostat bölgesindeki zayıf kan dolaşımı nedeniyle olası prostat büyümesine neden olur. Mastürbasyon veya boşalma sıklığının azaltılması, DHT seviyesinin düşük tutulmasına ve saç kaybının önlenmesine yardımcı olur.

Yukarıdaki kellik modellemesine göre, mastürbasyon sıklığını azaltmak için yapmanız gereken adımlar şöyledir:

1. Hormonlu sığır eti ve süt ürünleri alımını azaltın. Kırmızı et, çok fazla hormonlu kan içerir. Bunun yerine, diyetinizde deniz ürünlerine ve kümes hayvanları ürünlerine daha fazla yer verin.
    2. Prostatınızı kontrol altında tutmak için, L-arginine (doğal büyüme hormonu bileşeni) ve Isoflavones (anti-kanserojen bitkisel östrojen, anti-tümör hormonu ve karaciğer fonksiyonları düzenleyicisi) içeren çekirdek, fındık, fıstık, soya fasulyesi yiyin.
    3. Daha fazla anti-kanserojen, anti-tümör hormonu ve anti-oksidan/vitamin/mineral için, daha fazla taze sebze ve meyve yiyin.
    4. Doğa ile daha çok iç içe olmak için, açıkhava aktivitelerine daha fazla katılın ve DHT’ye dönüşmesi yerine vücut kaslarınızda daha fazla testosteron tüketmek için, daha fazla egzersiz yapın. Daha fazla koşu ya da en azından hızlı yürüyüş yapın. Özellikle normalde fazla hareket eden bir değilseniz, yapacağınız herhangi bir fiziksel aktivite, televizyon karşısında oturmaktan daha iydir.

Öte yandan, stres de bir saç kaybı nedenidir ve saçınız döküldüğü için ne kadar strese girerseniz, saçınız da o kadar çok dökülür. Hayatınızda strese neden olan kaynakları, yok etmeye çalışın. Mastürbasyon/Seksüel aktivitelerinizi azaltmaya çalışın ya da en azından boşalma sıklığınızı azaltarak, vücudunuzda azalan besin ve hormon miktarını yenilenmesi için, vücudunuza fırsat verin.

Kaynak:

http://www.sagliksifa.com/21-Asiri-Masturbasyon-Nedeniyle-Sac-Dokulmesi.html

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Sen benim saçları görmedin ozaman

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

aga bizim millete değil kel olacağını , öleceğini bilse bırakmaz o işi :D 

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

hocam bırakılabilecek gibi bir şey değilki yani   şimdi nasıl canım sıkıldı bak neyse saç ektireceğiz anlaşılan 5  yıla kadar saç felan kalmaz kafamda canım sıkıldı şimdi bende yıllardır  niye saçım dökülüyor diye dövünüp duruyodum

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maldonado
    Maldonado's avatar
    Erkek

yalnizturk bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam bırakılabilecek gibi bir şey değilki yani   şimdi nasıl canım sıkıldı bak neyse saç ektireceğiz anlaşılan 5  yıla kadar saç felan kalmaz kafamda canım sıkıldı şimdi bende yıllardır  niye saçım dökülüyor diye dövünüp duruyodum

Her şeyin aşırısı  zararlı... Daha düne kadar bende aşırı yapıyordum  ama bu haberden sonra azatmak  lazım genç yaşta kel kalıcam böyle giderse.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ahaha :) o değilde böyle indirecek bir ilaç var mı? olup olmadık yerde ereksiyon haline geliyor. mesela o ilacı atayım. bir gün kalkmasın amk :D ama sonradan yan etkiside olmasın.
    Bu şap map olayı varda? eczanelerde oluyor mu ki?

Ulan şimdi diyeceksiniz ki adam kendi kendine şap yedirmeye çalışıyor falan da harbi çok kıllanıyorum bazen olur olmaz yerde :|

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    sirpence bunu yazdı:

ahaha :) o değilde böyle indirecek bir ilaç var mı? olup olmadık yerde ereksiyon haline geliyor. mesela o ilacı atayım. bir gün kalkmasın amk :D ama sonradan yan etkiside olmasın.

Ulan şimdi diyeceksiniz ki adam kendi kendine şap yedirmeye çalışıyor falan da harbi çok kıllanıyorum bazen olur olmaz yerde :|

ilacı atarsın ogün şansına yolda giderken ilk okuldan arkadaşınla karşılaşırsın sonrada kalırsın öyle

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

wert bunu yazdı:
    sirpence bunu yazdı:

ilacı atarsın ogün şansına yolda giderken ilk okuldan arkadaşınla karşılaşırsın sonrada kalırsın öyle

napacam ki hacı ilkokul arkadaşımla pipimizi mi ölçecez yıllar sonra :|

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

sirpence bunu yazdı:

wert bunu yazdı:
    sirpence bunu yazdı:

ilkokulda hiç kız arkadaşın yok muydu :)

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

whoobay bunu yazdı:

sirpence bunu yazdı:

wert bunu yazdı:
    sirpence bunu yazdı:

ilkokulda hiç kız arkadaşın yok muydu :)

ulan ilkokulu okuduğum şehirde değilim amk :D olm işte kalkmasın amk. ilkokul arkadaşımı gördüm niye kalksın amk. akşamına zikecem mi? hayır. :D
    ilaç var mı siz bana onu söyleyin. hergün atmayacaz zaten önemli kalkmaması gereken günlerde :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Evlendikten sonra kel olanlardan şüphe etmeye başladım şimdi :/

Toplam Hit: 9617 Toplam Mesaj: 42