Asker Kacakligi Cezasi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

Merhaba beyler,

Aranizda,cevrenizde asker kacagi olan,yakalanan,para cezasi odeyen varmidir?

Ya da yurtidisinda uzun sureler yasayip bu cezaya maruz kalan?

Benim TC`ye dair hicbir kimligim yok uzerimde,kayip.Bu yuzden konsolosluga gidip tecil ettiremiyorum tecil aralik 2012de bitti.konsolosluk orjinal kimligi istiyo fotokopi degil.pasaport dahil.gidip konusmadim gerci,nasil yeni kimlik cikar bilmiyorum.

bi 2018-2020 civari fucka basacakmiyim diye sorayim dedim.Askerlik subesine hemen sorma gibi bi imkanim yok suan.

para cezasi 2-3-5bin liralara felan cikip iniyo sureye gore.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    cordelian bunu yazdı

Merhaba beyler,

Benim TC`ye dair hicbir kimligim yok uzerimde,kayip.Bu yuzden konsolosluga gidip tecil ettiremiyorum tecil aralik 2012de bitti.konsolosluk orjinal kimligi istiyo fotokopi degil.pasaport dahil.gidip konusmadim gerci,nasil yeni kimlik cikar bilmiyorum.

bi 2018-2020 civari fucka basacakmiyim diye sorayim dedim

Yanlış anlamada Top%20Üye lar askerlik yapmıyorki 2 3 ay sonra çürük alıyorlar :S

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam 3 yıllık toplamda almış olduğun oturma/çalışma iznin varsa bedelli askerlik yapabilirsin. eskiden 10 bin euroydu geçen hafta

düşürdüler bunu 6000 euro. varsa imkanın bu şekilde hallet. askerlikle uğraşma.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı
    cordelian bunu yazdı

Merhaba beyler,

bi 2018-2020 civari fucka basacakmiyim diye sorayim dedim

Yanlış anlamada Top%20Üye lar askerlik yapmıyorki 2 3 ay sonra çürük alıyorlar :S

:D bu ne a.k

THT2005 tarafından 18/Tem/13 17:45 tarihinde düzenlenmiştir

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frosttear
    Frosttear's avatar
    Erkek

yeni dönemde sadece para cezasına çevrilmiş olması lazım

1 seneye kadar 250 tl idi 

3 seneye kadar 1000 er tl idi yanlış hatırlamıyorsam.

böyle şeyler forumda sağdan soldan bilgilerle çözülmez, ASAL'ın her şubesinin telefonu var arar öğrenirsin.

Mağdur kalma sonra.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    unbalanced bunu yazdı

hocam 3 yıllık toplamda almış olduğun oturma/çalışma iznin varsa bedelli askerlik yapabilirsin. eskiden 10 bin euroydu geçen hafta

düşürdüler bunu 6000 euro. varsa imkanın bu şekilde hallet. askerlikle uğraşma.. 

anladim,6000 euroyu duydum da o parayi hem vermek zor gelir suan,hem zaten o para yok.

Inzibat olayi varmi yakalanma bilmiyorum yine de,ya da havaalaninda goruyorlar mi acaba bilgisayarda durumu.Gerci okul oldugu surece tutamazlar alikoyma gibi olur ole bisey yapamaz yani de.Bir sorayim dedim.

baya bi sene olcak ben yapasiya kadar bakalim neler olur o zamana kadar.

Peki soyle dusunsek,TC vatandasligindan ciksak yine problem cikarirlar mi ? cifte vatandasken?

cezasi baya artmis 1000tl olsa canimi yesin :D

--

Beyler gay degilim o sadece bi tepki :) takilmayalim bole selere.

cordelian tarafından 18/Tem/13 17:51 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam yurda giriş yaparken sıkıntı olmayabilir ama olabilir de emin değilim. polisin işi değil askerlik kontrolü yapmak. bi tanıdık var

benim, adam 40 küsür yaşında hala askerlik yapmamıştı ama almanyada ikamet ediyordu. tr ye gelip giderken sıkıntı yaşıyormuş,

bürokratik işlemlerde falan.. en son bedelli askerlik çıktı da o şekilde parayla halletti yoksa girişlerde falan çok sıkıntı çekmiş adam..

öğrenci olman bi şeyi ifade etmiyor. artık 29 yaşına girmiş lisans öğrencisi olsan dahi zorla askere alıyorlar. voip kullanarak asal ı bi arayıp durumunu sor, sorgulat hocam. onlar gerekli bilgiyi verir. ben de bi ara askerlik ile ilgili soruyu elçiliğe sormuştum şöyle cvp geldi..

Cevap :
    Sayin XXX, Oncelikle bagli bulundugunuz Askerlik Subeniz ile gorusmenizde yarar var. Universiteler egitiminizin tamamlanmasini takiben, durumunuzu Askerlik Subenize bildirecektir. Sizin de Subenizden son yoklamanizi yaptirmaniz gerekmektedir. Daha ayrintili gorusebilmemiz icin asagida kayitli telefon numarasindan bize ulasabilirsiniz. Iyi gunler dileriz. T.C. Prag Buyukelciligi- Konsolosluk Subesi (Telefon:+420-224311402 veya 403)

En iyi dileklerimizle,
    T.C. Prag Buyukelciligi

Not: Lutfen bu mesaji cevaplamayiniz. Her turlu bilgi taleplerinizi e-Konsolosluk (www.e-konsolosluk.net) Soru Bankasi uzerinden bagli bulundugunuz konsoloslugumuza iletebilirsiniz.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    unbalanced bunu yazdı

hocam yurda giriş yaparken sıkıntı olmayabilir ama olabilir de emin değilim. polisin işi değil askerlik kontrolü yapmak. bi tanıdık var

benim, adam 40 küsür yaşında hala askerlik yapmamıştı ama almanyada ikamet ediyordu. tr ye gelip giderken sıkıntı yaşıyormuş,

bürokratik işlemlerde falan.. en son bedelli askerlik çıktı da o şekilde parayla halletti yoksa girişlerde falan çok sıkıntı çekmiş adam..

öğrenci olman bi şeyi ifade etmiyor. artık 29 yaşına girmiş lisans öğrencisi olsan dahi zorla askere alıyorlar. voip kullanarak asal ı bi arayıp durumunu sor, sorgulat hocam. onlar gerekli bilgiyi verir. ben de bi ara askerlik ile ilgili soruyu elçiliğe sormuştum şöyle cvp geldi..

Cevap :
    Sayin XXX, Oncelikle bagli bulundugunuz Askerlik Subeniz ile gorusmenizde yarar var. Universiteler egitiminizin tamamlanmasini takiben, durumunuzu Askerlik Subenize bildirecektir. Sizin de Subenizden son yoklamanizi yaptirmaniz gerekmektedir. Daha ayrintili gorusebilmemiz icin asagida kayitli telefon numarasindan bize ulasabilirsiniz. Iyi gunler dileriz. T.C. Prag Buyukelciligi- Konsolosluk Subesi (Telefon:+420-224311402 veya 403)

En iyi dileklerimizle,
    T.C. Prag Buyukelciligi

Not: Lutfen bu mesaji cevaplamayiniz. Her turlu bilgi taleplerinizi e-Konsolosluk (www.e-konsolosluk.net) Soru Bankasi uzerinden bagli bulundugunuz konsoloslugumuza iletebilirsiniz.

anladim,saat farkini tutturup aramaya calisayim,online olarakta kontrol edebilirim belki o e-devlet mi neyse ona da bakmadim hic.

Herturlu bi sikinti cikartabilir desene.Tesekkur ederim vaktin icin.

cordelian tarafından 18/Tem/13 17:58 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Şunu egitim icinde duzenleseler y. ;) bi yükaek yapıp geliriz 3 senede :)

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

peki bu gurcistandan girislerde nasil girip cikiyonuz ? bilgisayara kayit, muhur birsey basiliyomu sadece gozle kimlik kontrolmu?

doktor,elektrik muh,kimya,matematik,fizikci iseniz yardimci olayim gocmen olun/deneyin enazindan(basvuru 1sene alabiliyor cevap gelmesi),kanada ac bu insanlara.

Phdniz felan varsa,ya da yaparsaniz collegelarda hocalik yapma sansiniz var,70 80k dolar aliyolar enaz/yillik.

Bogazici,hacettepe felan mezunu cok burada.saglam okullardan.Asagidaki mesleklerden birinde iseniz,3-4 yil tecrubeniz varsa.sansiniz yuksek gocmenlik icin.Ama  gelip doner kesme,taksi surme gibi riskleri de var kendi alaninizda is bulamazsaniz,meslekte saglam degilseniz.

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/apply-who-instructions.asp

• 0211   Engineering managers
    • 1112   Financial and investment analysts
    • 2113   Geoscientists and oceanographers
    • 2131   Civil engineers
    • 2132   Mechanical engineers
    • 2134   Chemical engineers
    • 2143   Mining engineers
    • 2145   Petroleum engineers
    • 2144   Geological engineers
    • 2146   Aerospace engineers
    • 2147   Computer engineers (except software engineers/designers)
    • 2154   Land surveyors
    • 2174   Computer programmers and interactive media developers
    • 2243   Industrial instrument technicians and mechanics
    • 2263   Inspectors in public and environmental health and occupational health and safety
    • 3141   Audiologists and speech-language pathologists
    • 3142   Physiotherapists
    • 3143   Occupational Therapists
    • 3211   Medical laboratory technologists
    • 3212   Medical laboratory technicians and pathologists' assistants
    • 3214   Respiratory therapists, clinical perfusionists and cardiopulmonary technologists
    • 3215   Medical Radiation Technologists
    • 3216   Medical Sonographers
    • 3217   Cardiology technologists and electrophysiological diagnostic technologists 
    cordelian tarafından 18/Tem/13 18:14 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

Şunu egitim icinde duzenleseler y. ;) bi yükaek yapıp geliriz 3 senede :)

hocam eğitim için de olur. ülkede kalabilmek için sana oturum izni veriyorlar zaten. o yüzden imkanın varsa o şekilde halledebilirsin. bunu haricinde çalışma izni de olur. ama oturma izni ile halledebilirsin bunu ve işin iyi yani eskiden varsa oturumların onlar da dahil edilebiliyor bu 3 yıllığa. 

Toplam Hit: 5917 Toplam Mesaj: 47