Asker Kacakligi Cezasi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

Benim tecil hakkım bitti. Bundan sonra kaç yıl daha askere gitmeden durabilirim? Gelip alıyorlar mı zorla yoksa 29 yaşına kadar para cezası katlanıyor mu tam anlamadım?

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    DevilRullz bunu yazdı

Benim tecil hakkım bitti. Bundan sonra kaç yıl daha askere gitmeden durabilirim? Gelip alıyorlar mı zorla yoksa 29 yaşına kadar para cezası katlanıyor mu tam anlamadım?

katlaniyor abi heralde,belirli bir zaman asimi var her ceza miktari icin.gelip alma olayi eskidenmis galiba.Inzibat hic gormedim sokakta 90lardan sonra.

10bin lira ceza ne demek ya.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Underground
    Underground's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı

Gelip almıyorlar yeni yasa çıktı haberin varmı bilemiyorum. Eskiden polisler gelip seni alabiliyordu yada gbt'ye denk gelirsen teslim edebiliyordu o kalktı işte.

Mesela İstanbul'dan İzmir'e gideceksin ve yolda jandarma uygulama yapıyor o bile teslim alamaz seni senin birliğine gidip teslim olman lazım. Tabi Kaçtığın her yıl hesaplanıp göz önüne alınırsa yiyeceğin ceza'da ona göre uygulanır.29 yaşına kadar gelsende gelmesende bu para katlanmaz durumlar göz önüne alınır ve askeri hakimin insiyatifine kalır gerisi.

Herkesin işine yaradığın kadar iyisindir Bu Hayatta!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

Bedelli askerlik devam ediyor mu hala tam bilmiyorum? Ne kadar biliyor musunuz? Askerlikle falan uğraşılmaz şimdi hemde en sevmediğim şeydir emir almak.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Underground
    Underground's avatar
    Erkek

Şuan kalkmış durumda yurt dışında bulunanlar için öyle birşey yok diye biliyorum.

http://www.msb.gov.tr/anasayfa/phpscr/bedelli/Bedelli_askerlik_sss.htm

http://www.asal.msb.gov.tr/sikcasorulan_sorular/er_islemleri/bedelli.htm

Underground tarafından 19/Tem/13 15:32 tarihinde düzenlenmiştir

Herkesin işine yaradığın kadar iyisindir Bu Hayatta!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    Underground bunu yazdı

Kalkmadan önce ne kadardı biliyor musun? 30 bin lira mıydı neydi değil mi?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    Underground bunu yazdı

abi o 15 bin 30 bin sokaktan bulunmuyor.5bin bile olsa elaleme o parayi vermek ve ustune bir hizmet almamak adama koyar.

30 bin dedigin bir araba parasi.Yani diyosun ki bir araba alip babani rahat ettirecegine al xxx sen ye bu parayi.

Suan 6000 euroya inmis deniyor o miktar.

cordelian tarafından 19/Tem/13 15:34 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    cordelian bunu yazdı
    Underground bunu yazdı

abi o 15 bin 30 bin sokaktan bulunmuyor.5bin bile olsa elaleme o parayi vermek ve ustune bir hizmet almamak adama koyar.

30 bin dedigin bir araba parasi.Yani diyosun ki bir araba alip babani rahat ettirecegine al xxx sen ye bu parayi.

Para sorun değil ;)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek
    cordelian bunu yazdı
    Underground bunu yazdı

Hocam sende ama varya ya para vercen ya askerligi yapıcan başka bi şanşın yok işte ne uzatıyorsun,6000 euro olan cift vatandaş olanlar icin gecerli yanlış bilmiyorsam.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    srsr_mnyk
    srsr_mnyk's avatar
    Erkek

gitmek istemeyen 30 bin lira veriyorsa banada 30 bin lira versinler askerlik bitince hiç olmadı aylık 500 lira maaş bağlasınlar 

Toplam Hit: 5981 Toplam Mesaj: 47