folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askere Gidebilecek Malzemeler (Havacı)

Askere Gidebilecek Malzemeler (Havacı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oqqanoo
    oqqanoo's avatar
    Erkek
    1. mavi iç çamaşırı takım 10 adet
    2. siyah yünlü çorap 20 adet
    3. tırnak makası
    4. çengelli iğne 10 adet
    5. yara bandı 1 paket
    6. traş köpüğü 1
    7. traş bıçağı g.blue 2 (20-30 adet düşünüyorum bilmiyorum çok mu gelir :)
    8. traş kolonyası (normalde haftada bir traş olurum sonrası bunu kullanırım ama askerde hergün olacağım için kullanınca ciltte kuruma yapabilir)
    9. traş sonrası balsam (belki soğuk günlerde traş sonrası işe yarar)
    10. vantuzlu küçük ayna (bir yerde okumuştum acemilikte tuvalette ayna sırası beklerseniz duvara vantuzla yapıştırır kullanırsınız diyordu)
    11. diş fırçası
    12. diş macunu
    13. telefon kartı
    14. 250 tl nakit para
    15. bej rengi içlik
    16. sabun 1 adet
    17. boyun cüzdanı
    18. selpak mendil 3 paket
    19. el yüz havlusu 1 adet
    20. dudak koruyucu ruj (dudaklarım kışın çok çatlar:)

*listede olmayanlardan tabanlık mı , vatkamı alayım. Duş almak için vücut havlusu götürmelimiyim + pijama yada eşofman takımı almak gerekirmi ?

(Şimdi bir çoğu orada veriliyor diyecekseniz ama genede acemi birliğine götürün ne olur ne olmaz malzeme kalmayabilir diyorlar.)

Eğitim Birliği P.OKL.K.LIĞI / TUZLA/İSTANBUL / İSTANBULCelp Grubu1Esas Birliği KuvvetHAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞIStatüYEDEK SUBAYSınıfPİYADE

Hakkınızı helal edin. Ben de 11 Kasımda gidiyorum :) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    1. mavi iç çamaşırı takım 10 adet

Neden mavi ?

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Şöyle bir soruyla karşılabilirim diye heralde?

http://www.youtube.com/watch?v=WNHt9XAPVd0

1234567B tarafından 25/Eki/13 23:47 tarihinde düzenlenmiştir

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oqqanoo
    oqqanoo's avatar
    Erkek

arkadaşlar bırakın geyiği :) havacı olacam o yüzden donun rengi mavi :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ONEMINUTE
    ONEMINUTE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

walla hic masraf etme askere giderken o kadar sey almistim aynisini verdiler.

al posetini git ustundeki kiyafette yeter.

mavi don secimin guzel yalniz %100 pamuk olmasina dikkat et.

askerde basin agrimasin .))))

;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Tıraş kolonyasını bırak, kontrolde döküyorlar gözünün önünde. İçen ipneler varmış, olan kolonyalara oluyor. :D

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

birde kas gevşetici krem al hocam.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

askeri dolap kilidi al 1 tane(bozuk oluyo genelde)

1 tane de ufak kilit(ama kancası uzun olanlardan al dolapların mesafesi uzun olabilir)

o boyun askılı cüzdanı şortuna yada içliğe diktir yada gizli cep yaptır ne bileyim işte (askısından jiletle kesip alıyolar sen uyurken ruhun bile duymuyo)

tabanlık olarak ta manyetik taban al

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

hocam sen manyakmısın bu neya ? bu kadar malzeme falan götürmeyin amk piman olursunuz sonra :> yazdıklarının bir çoğunu ilk girişte veriolar zaten 

1. çengelli iğne 10 adet

bunu napıcan la sorması aiptir :| 

Living Death
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oqqanoo
    oqqanoo's avatar
    Erkek
    ArmadA bunu yazdı

hocam sen manyakmısın bu neya ? bu kadar malzeme falan götürmeyin amk piman olursunuz sonra :> yazdıklarının bir çoğunu ilk girişte veriolar zaten 

1. çengelli iğne 10 adet

bunu napıcan la sorması aiptir :| 

bilgileri birkaç web sitesinden toparladım :D yahu yardımcı olun işte :) ben de sizlerden gitmeden önce yardım/tavsiye istiyorum.

ben mesela g.blue 2 traş bıçağı 20 adet yazdım ama bence bu şart gibi. çünkü yaklaşık 45 gün eğitim göreceğiz, okuduğum kadarıyla ilk 1-2 hafta doğru dürüst kantine gidemezsiniz, gitseniz de her marka tıraş bıçağı olmayabilir diyorlar. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Hocam Selam,

Şimdi bir eğitim birliği çavuşu olarak söylüyorum.

Ben temkinli birisiyim, internetten baya bi liste yaptım neler gerekir diye, alayını topladım götürdüm.

Bazı ince noktalar var o noktalara dikkat çekmek lazım.

Örneğin, askerde 80 dereceden yoğun kolonya sokmak yasaktır, cavuşlar gelir, elinizde 80 dereceden yoğun kolonya varmı diye sorarlar, mal gibi evet var dersen alırlar onu, söylemeyeceksin.

İçeriye ilaç sokmak yasaktır, yanında ilacı olan varmı diye sorarlar mal gibi evet var dersen alırlar onu.

Örneğin ben ilacları montumun cebinde soktum.

"Orada herşeyi veriyorlar"

Şimdi, evet her birliğe asker istikhakı gider, ama olayın birde gerçek yüzü var,

Örneğin birlikte 1500 tane eşofman stoğu vardır, bunlardan 300 tanesi xs 300 tanesi s 300 tanesi l 300 tanesi xl 300 tanesi xxl dır. Sen xl giyen 450. kişi isen elde ne varsa onu alırsın :)

Ben askerde herşeyi veriyorlar diye elini kolunu sallayarak gelip, 4 gün takım elbiseyle yatan adam biliyorum :)

Örneğin kısa dönemlerin don atlet istikhakı 2 yada 4 taneydi tam hatırlamıyorum. Lan kısa dönem 5 ay 15 gün uzun dönem 14 ay 4 kilotlamı geçireceksin? ha geçiren var mı? var öyle pislikler ama ben her gün iç çamaşırı değiştiren adamım 15 takım götürdüm, bir gün aksatmadan değiştirdim, her hafta camaşır yıkadım...

İlaç mevzusunda, durumuna göre eğitimlerde hastalırsın yaralanırsın, seni senden başka kimse siklemez orada, en azından bi antibiyotik, bi nurofen bi majezik götürmek şarttır.

Ben tornavidama kadar götürdüm dediler ne işe yarayacak bu, 3. gün gözlüğün vidası düştü hayatımı kurtardı :)

Ha cok yakın bir arkadaşım gitti, valizleri istemişler buda hemen vermiş götürdüklerine acemilik bitene kadar erişemedi...

Örneğin Acemilikte belamızı siktiler bizim eğitim cavuşu olduğumuz için 15. günün sonunda 3. ayak tabanlığını hallettiydim...

Vatka gereksiz almana gerek yok

Aşağıda benim askere götürdüğüm lise var, %85i işime yaramıştır.

Önemli not : Aşağıdaki liste, sıradan vatandaşlar içn değildir, abi bunları ne yapacaksın diyenlerin zaten işine yaramaz :)

Ameliyat raporları   Ayakkabı Boyası   Banyo Havlusu
    Ayna   Ayakkabı Koku Giderici   Banyo Şortu
    Bankamatik - Cüzdan   Diş fırcası – Dis macunu - İp   Çamaşır - Yeşil
    Bant   Göz Bandı   Çorap - Siyah
    Bardak   Güneş Kremi   El Havlusu
    Bot Bağı   Islak Mendil - Çoklu   Eldiven
    Bot Bezi   Islak Mendil - Tekli   Eşofman
    Casio Saat   Kağıt Havlu   Gözlük
    Cd kalemi   Kolonya   Pijama
    Cımbız   Krem - El - Yüz - Dudak Parlatıcı   Sivil Kıyafet
    Cüzdan Boyuna Asılan   Kulak Cubugu   Spor Ayakkabı
    Çakı   Kulak Tıkacı   Terlik
    Çakmak   Plastik Lif   Tshirt
    Çanta   Pudra    
    Çengelli iğne   Roll-On    
    Çöp Poşeti   Sabun - Sıvı    
    Dikiş Seti   Selpak Mendil    
    Diploma ve Fotokopiler   Şampuan - Orta Boy    
    Elbise Askısı   Silikon Tabanlık    
    Elbise Fırcası   Traş Bıcağı    
    Kalem kağıt kitap defter   Traş köpüğü    
    Kilit   Antibiyotik - Ağrı Kesici - İlac    
    Kitaplar   Yara Bandı    
    Mehmetciğin el defteri        
    Okuma lambası        
    Paket Lastiği        
    Pil        
    Plastik Eldiven        
    Tırnak makası        
    tornavida        
    Traş Kutusu        

Edit : Örneğin çengelli iğne ne işe yarar?

Özellikle kışlık kamuflajların kolları emirle katlanır, kol katlandığı zaman içerisinden sadece bir dil cıkar o dil aracılığı ile sabitlenir ama o hiç bir zaman istendiği gibi durmaz, 2 tane cengelli ineyi, kamuflajı cıkartıp kolları düzgün katlayıp takarsın kamuflaja, bir daha sittin sene bozulmaz...

Ama tekrar ediyorum yukardaki liste standart vatandaşın işine yaramaz :)

Örneğin Pil ne işe yarar :  El feneri ve okuma lambası için gereklidir.

Peki Okuma lambası ne işe yarar : Ben düzenli dergi okuyan adamım, oraya gerekli kitap ve dergilerimi toplayıp götürdüm, gece ışık kapandığında okuma lambası ile ile okuyordum.

Örneğin Ayna ne işe yarar : Özellikle acemi birliğinde birliğin ortalama 10 tane musluğu ve her sabah traş olması gereken 500 tane askeri vardır, askerde herşeyi veriyorlar diyen eşşekler, 10 muslukta sıraya girerken sen alırsın aynanı yanda traşını olur çeker gidersin :)

Örneğin çarşı defteri ne işe yarar : Her birliğin bir kantini olur, ihtiyaclarını genelde oradan karşılarsın, acemilik bitti, dedilerki çarşıya cıkacaksınız gidin kantinden defter alın. ben taa ankaradan götürmüşüm hiç siklemiyorum, elemanlar bi geldiki, 5500 asker carşı defteri almak için sıraya girmiş defter bitmiş :) Çarşının ilk günü, defter kantinde bitiği için, birliğin yarısını carşıya cıkartmadılar, oturdular öylece :)

Abicim 2 çeşit askerlik vardır, bunlardan birisi uzun dönemlerin yaptığı gibi, salağa yatanlar.

Salağa yatanlarda olay şöyledir, aptal gibi bi işten anlamıyor gibi davranırsın, sana bir iş vermezler, değersiz birisi olursun, gider nöbetini tutarsın.

Birde kısa dönemler varki bunlarda kendi aralarında ikiye ayrılırlar,

salağa yatmayanlar, ve salağa yatmaya calışanlar.

Çünkü kısa döneme genellikle bunun kafası çalışır gözüyle bakarlar, birde genelde 5.5 ay yaptığı için sevilmezler dolayısı ile salağa yatmaya calışan kısa dönemler genelde en sikilen grup olur, çünkü zaten bir boka yaramadığı gibi birde 5.5 ay sonra siktir olup gidecek bunu iyice bi sikelim moduna girer herkez.

Birde salağa yatmayanlar vardır, bu adamlar değerlidir, komutan gözünde bile değerlidir, çünkü işe yarayan adamlardır, görev sorumluluk ve bilincinde olan adamlardır, bu adamlar normal asker gibi değillerdir, değer görürler...

Örneğin kulak tıkacı ne işe yarar : Acemilikte koğuşa bi girdik 40 kişi var, gece yatıyorsun birde koğuş nöbetine kalkıyorsun, yetmiyormuş gibi devamlı içerde görültü horultu. yatmadan önce takıyorsun kulağına, ihtilal cıksa duymuyorsun :)

Başka bir önemli not : Bunları götürürsen uyanık olacaksın, kaptırmayacaksın vermeyeceksin, götürüp bunları daha nizamiyede verirsen, ondan sonra ben götürdüm bi boka yaramadılar demeyeceksin :)

renegadealien tarafından 26/Eki/13 00:40 tarihinde düzenlenmiştir

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 6508 Toplam Mesaj: 34