folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askere Gidebilecek Malzemeler (Havacı)

Askere Gidebilecek Malzemeler (Havacı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DNA-X
    DNA-X's avatar
    Erkek
    Mubarek sanki 10 yillik sefere cikiyosun :)

Hicbirsey goturmene gerek yok orda okadar malzeme veriyorlarki tasiyamiyosun.Geri kalan ivir zivir ufak seyleri kantinden sivildekinden daha ucuza alabilirsin.

Fazla parada alma yanina ;)

Hâla çömez.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

yerine göre çantan didik didikte aranabilir hiç bakılmadan geçebilrsin bu şans. sana çok iyi gelen bir ilaç varsa götür en çok ararlar girişte alırlar. 

dolap kilidi uygulaması her yerde farklıdır ama %99 kilitletmezler çünkü kontrol ediliyor. ama bota uzun çeneli al bitane (onlar çok kolay açılıyorda en azından kilitsizi varken niye uğraşsınlar kilitliyle)

2007 de gittim 2008 de geldim "İlaç mevzusunda, durumuna göre eğitimlerde hastalırsın yaralanırsın, seni senden başka kimse siklemez orada" (bu da yerine göre bizim üstümüze titriyorlar en ufak bişey olmasın diye)

valizleri zaten kilit altında tutmak zorundalar sivillerine ulaşmaman için (demekki neymiş buda yerine  zamanına başında ki adama göre)

Aptala yatan yatmayan kısa dönem

Kısa dönemlerle ilgili birde anı anlatayım. İzmir deyiz Alay komutanı 40 yılda bir iştima alır albay genelde yardımcı yarbay takılırdı. alayda 400 500 kişi var izmir il jandarmada. en önde duran kısa dönemlerden birini yanına çağırdı albay iştimayı aldıktan sonra, iştimada silahlarla. kısa dönem olan vatandaş silahı çapraz tutuşa alıp koşarak yanına gidip tekmil vermek zorunda silahı yerden az bişey kaldırdı yanında tutarak gitti albayın yanına. Albay sıkınıtılı adam bir bağırıyor lannnnnnnnnn buca ilçe jandarmanın komutanı nerdesin lannnnnnnn  bu adam ne yapıyorrrrrrr laannnnnnnnn gellllll burayaaaaaaaaaa ama alay çınlıyor. ne iş yapıyon diyo mimarım diyo burda napıyon oğlum diyo kem küm işte alayın maketi falan bişeyler demeye çalışıyor. ikinci bi emre katar sabah akşam eğitim yaptı kısa dönemlerin hepsi :))) 1 ay sonra da Aydın bölgeden denetlemeye geldiler paşa eşliğinde albaylar; albaylar dağıldı aralara bişeyler soruyorlar artık birine bişey sordu ne dediyse kısa dönem albay öbür albaya dedi söyleyelim burda ki kısa dönemlerin hiçbiri çavuş olmasınlar dedi hepsi onbaşı bitirdi askerliklerini :))

hastane raporları (belli başlı hastalık kırık çıkık bişeyin varsa al yanına hastanelerde bitirirsin askerliği)

iç çamaşırı

çorap

havlu

banyo malzemeleri (Sabun şampuan LİF banyo havlusu)

traş bıçağı mach 3 al arkasında 3 kafa olanlardan yeter.

bide etek altı için falan banyo jileti al

pijama (kamuflaj ve eşofman veriorlar eşofmanı sporda kullanıyorsun kesin al çıplak yada içlile yatmamak için)

bankamatik kartı (eskiden herkese oyaktan açtırıyolardı içerde oyakta hesabın yoksa) şimdi herhangi bi bankadan bitane olsun 

TELEFON KARTI (EN ÇOK BİTEN EŞYADIR ACEMİ KANTİNLERİNDE)

casio saat candır. 

RENE nin listesinin elenmiş hali :)

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arsizkofte
    Arsizkofte's avatar
    Erkek
    26kk025 bunu yazdı 

Eğitim Birliği P.OKL.K.LIĞI / TUZLA/İSTANBUL / İSTANBUL

Celp Grubu 1

Esas Birliği Kuvvet HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

Statü YEDEK SUBAY

Sınıf PİYADE

Adam asteğmen olacak gidip erbaş/er gibi askerlik yapacakmışcasına tavsiye vermişsiniz. Arkadaş cevap vermeden önce biraz okuyun, zararını görmezsiniz.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Arsizkofte bunu yazdı
    26kk025 bunu yazdı 

Eğitim Birliği P.OKL.K.LIĞI / TUZLA/İSTANBUL / İSTANBUL

Celp Grubu 1

Esas Birliği Kuvvet HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

Statü YEDEK SUBAY

Sınıf PİYADE

Adam asteğmen olacak gidip erbaş/er gibi askerlik yapacakmışcasına tavsiye vermişsiniz. Arkadaş cevap vermeden önce biraz okuyun, zararını görmezsiniz.

Evet sabah nizamiyeden girecek, öğreden sonra omzuna cizgiyi takıp asteğmen yapacaklar arkadaşı :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Dostum botlarına işaret at :D sonra çok çaldıracaksın o botları özelikle usta erler her türlü kayıntı yapıyorlar meraklanma :D sonra sen de çalmak zorun da kalmayasın rene hocanın dedği gibi çivi ile del botların alt yan kısımları çiviyi montele gören almaz zaten yoksa ayakların mantara bağlar dikkat et

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

"Yaz mavi donunu kendi getiriyor.."

Şaka bir yana, eski bir Küt-Ah-Ya Hava Er Eğitim Tugayı Mezunu olarak Allah sabır versin diyorum..

Allah korusun zatüreye, vereme, tifoya yakalanma riski yüksek olan, deyim yerindeyse Vietnam Esir Kampı'nın modern versiyonudur kendileri..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek

hiçbir şey götürme! zaten devlet verecek :D bol bol götürdüklerinide bir ay kullanamayacan büyük ihtimalle havacı iyidir candır

335. Kısa dönem Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı -> Acemi

Amasya Merzifon Hava Hastanesi -> Usta

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

bavul orta bot

yüz+ boy havlusu (2 tane yüz al ) (askerde verilen adi oluyor)

mach 3 gilette 3 lü kafa yeter

traş köpükü (askerde verilen adi oluyor)

diş fırçası  (askerde verilen adi oluyor)

şampuan + sabun ve sabunluk (askerde verilen adi oluyor)

arko krem ( 3-4 tane küçük tüplerden al yanındada taşırsın soğuktan çatlar oran buran sürersin özellikle kulaklar)

2 adet küçük kilit

10 tane çorap

içlik al soğuk olur

+sağlam bitane ipli cüzdan bunu her zaman beline bağlı gez paraların orda dursun .

yanına az para al  600-700 TL biraz da 10tl+20tl olsun yanında

geri kalan her şeyi askerde satarlar yada ücretsiz verirler

tüm eksiklerini er gazinosundan alabilrsin

bankamatik olarak iş bankası varsa iyi olur sonuçta her yerde iş bankası bulabilirsin içinde 200-250 tl olsun sen çekemezzsdin başkalarına verip para çekeceğin için çalınma durumunda zararın az olur

düştüğün yerdeki insanlara bağlı bir askerli kyapacaksın  hırsızlık . makara  muhabbet vs durumlar

allah yardımcınız olsun

bavula saçma sapan şeyler doldurmanın bi alemi yok .

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

merak ettim bu kadar eşyayı eğer el koyuyorlarsa nasıl içeri sokuyoruz?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overbite
    overbite's avatar
    Erkek

havacı olduğuna göre meslek kurasına tabisin sanırım, yanında fazla bi şey götürmene gerek yok, diş fırçanı traş malzemeni al iki üç de don götür, mavi ya da yeşil olmasına da gerek yok, ilk gün giyeceğin pijamaya kadar verecekler istersen sadece bi gömlek bi pantolonla git, 15-20 gün boyunca 'asteğmen aday öğrenci' olarak 'askeri öğrenci' statüsünde gezer sonra rütbeni takar gidersin.

er ve erbaşlar sizin koğuşlarınıza giremez, yanınıza da fazla yaklaşmazlar, okuldaki subaylar hariç diğer er-erbaş-uzman ve astsubaylarla ast-üst hukukun yok. 8 ay asteğmen 3 ay da teğmen olacan. yemin töreni olacağı gün sizin için hem yemin töreni hem diploma töreni olacak siz o gün rütbe takacaksınız, piyadeler 2 ay daha eğitime devam edecek.

ulan bir susar mısın?
Toplam Hit: 6510 Toplam Mesaj: 34