folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Askerliği Erteletmek / Ales / Yüksek Lisans / Özel Üniversite

Askerliği Erteletmek / Ales / Yüksek Lisans / Özel Üniversite

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı

Tecilin varken yüksek lisansa kayıt yaparsan, yüksek lisans öncesi var olan tecilin yüksek lisans süresine sayılıyor. Yani tecilin bitmeye yakın olduğu dönemlere kaydı denk getirmek süreyi daha da uzatacaktır. Bir ikincisi, yüksek lisans toplam 6 dönem olmasına rağmen eğer 4 dönemde dersleri tamamlayıp teze geçemezsen yine atılıyorsun. Bu son söylediğim genel olmayabilir. En azından bizde durum böyle.

Bu son söylediğin genel. YÖK 2016 Ağustos ayında bu kuralı getirdi. Tezlilerde 2 yıl içinde derslerin bitirilmesi şartı var.

Tezsiz y.l. da 1.5 yıl askerlik erteletmesi bulunuyor.

Tezlide 3 yıl 4 ay oluyor.

Benim tezli yüksek lisanstı, Daha gelecek seneye kadar tecilim vardı. Gerek işlerden gerekse hocalardan dolayı yarıda kaldı yüksek lisansım. Bende tecili bozdurtup askere gidiyorum 10 gün sonra ölmezsem acemi birliğinde olacağım.

Zeybek askerliğini erteleteceksen eğer,

Tezsizler en kolay yöntem olur. Vereceğin 6 aylık 1300 TL felan. Onuda veremiyorsan askere git zaten.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_HC
    By_HC's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Selamlar,

Askerlik tecilinin bir yılı doldu 2. yılı içindeyim yükek lisans yaparak askerliği ötelemek istiyorum. (2018 Eylül ayında başlayacak şekilde)

Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum. İstanbulda ikamet ediyorum. 

Sanıyorum Nişantaşı vs. iş sağlığı güvenliği gibi komik bölümlerde parayla da okuyabiliyormuşuz.

Mevcut durumda ben araştırlamalarımı yaparken en masrafsız ve kolay yüksek lisans programına yerleşmek için tavsiyeleriniz nelerdir? 

Teşekkürler. 

Hocam selamlar, hemen hemen aynı durumdayız.

Nişantaşı Üniversitesi tezsiz işletme bölümü var. tek seferde 5 bin TL alıyorlar 1.5 yıl askerlik derdin yok. Kayıtları bitti ama bahar dönemine kayıt açma ihtimalleri var. Şahsen ben de onu bekliyorum. Şubat 2018 'de tecilim bitiyor çünkü. 

Sonrasında ales yds kasıp bi de tezli yaparsam 1,5 yıl + 3 yıl 4 ay tecil etmiş olacağım. :) 

Bu arada fındık kalmadı herhalde :( 

HC
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aercys
    aercys's avatar
    Erkek
    By_HC bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Selamlar,

Askerlik tecilinin bir yılı doldu 2. yılı içindeyim yükek lisans yaparak askerliği ötelemek istiyorum. (2018 Eylül ayında başlayacak şekilde)

Sanıyorum Nişantaşı vs. iş sağlığı güvenliği gibi komik bölümlerde parayla da okuyabiliyormuşuz.

Mevcut durumda ben araştırlamalarımı yaparken en masrafsız ve kolay yüksek lisans programına yerleşmek için tavsiyeleriniz nelerdir? 

Teşekkürler. 

Nişantaşı Üniversitesi tezsiz işletme bölümü var. tek seferde 5 bin TL alıyorlar 1.5 yıl askerlik derdin yok. Kayıtları bitti ama bahar dönemine kayıt açma ihtimalleri var. Şahsen ben de onu bekliyorum. Şubat 2018 'de tecilim bitiyor çünkü. 

Sonrasında ales yds kasıp bi de tezli yaparsam 1,5 yıl + 3 yıl 4 ay tecil etmiş olacağım. :) 

Hocam eğer tezsiz yüksek lisansı bitirirseniz ikinci başvurduğunuz tezli yüksek lisans size tecil hakkı tanımaz. Yönetmelikte şöyle bir madde var. 

Herhangi bir branştan lisansüstü eğitimini tamamlayarak mezun olanlardan, aynı veya daha aşağı seviyede ikinci kez lisansüstü eğitim yapanların sevk tehiri işlemi yapılmaz. (01./11/2014-29162 sayılı R.G.)

0x62 0x75 0x6e 0x75 0x20 0x79 0x61 0x7a 0x61 0x6e 0x20 0x74 0x6f 0x73 0x75 0x6e 0x2c 0x20 0x6f 0x6b 0x75 0x79 0x61 0x6e 0x61 0x20 0x6b 0x6f 0x73 0x75 0x6e
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_HC
    By_HC's avatar
    Erkek
    aercys bunu yazdı
    By_HC bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Selamlar,

Teşekkürler. 

Hocam eğer tezsiz yüksek lisansı bitirirseniz ikinci başvurduğunuz tezli yüksek lisans size tecil hakkı tanımaz. Yönetmelikte şöyle bir madde var. 

Herhangi bir branştan lisansüstü eğitimini tamamlayarak mezun olanlardan, aynı veya daha aşağı seviyede ikinci kez lisansüstü eğitim yapanların sevk tehiri işlemi yapılmaz. (01./11/2014-29162 sayılı R.G.)

O zaman bitirmeden tezliye geçiş yaparım hocam olmaz mı ? Ya da devam eden tezsiz yüksek lisans kaydımı 1 sene bitirip başka bir okulun tezli yüksek lisansına kaydolurum. Sonuçta yüksek lisans eğitimimi bitirmiş sayılmayacağım.

HC
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aercys
    aercys's avatar
    Erkek
    By_HC bunu yazdı
    aercys bunu yazdı
    By_HC bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Selamlar,

Teşekkürler. 

O zaman bitirmeden tezliye geçiş yaparım hocam olmaz mı ? Ya da devam eden tezsiz yüksek lisans kaydımı 1 sene bitirip başka bir okulun tezli yüksek lisansına kaydolurum. Sonuçta yüksek lisans eğitimimi bitirmiş sayılmayacağım.

Hocam teknik olarak aynı anda iki lisansüstü programına kayıt olamıyorsunuz. Ama dediğiniz gibi tezsiz yüksek lisansa kayıt oldunuz diyelim ve program bitmeye yakın başka bir ünide tezli yüksek lisans programına kayıt yaptırmaya hak kazandınız. Bu durumda yapmanız gereken tezsiz programdan kaydınızı silip diğer programa kayıt olmak. 

0x62 0x75 0x6e 0x75 0x20 0x79 0x61 0x7a 0x61 0x6e 0x20 0x74 0x6f 0x73 0x75 0x6e 0x2c 0x20 0x6f 0x6b 0x75 0x79 0x61 0x6e 0x61 0x20 0x6b 0x6f 0x73 0x75 0x6e
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_HC
    By_HC's avatar
    Erkek

@aercys   Evet aynen dediğiniz gibi yaparım o zaman. Detaylar için sağolun Hocam Şimdi tek yapmam gereken bir kaç ay sonra nişantaşı Üniversitesinin tezsiz programının açılmasını beklemek.

Şayet açılmazsa ya da herhangi bir yere kayıt yaptıramazsam Şubat a askerim :D 

HC
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilyas208
    ilyas208's avatar
    Erkek

@hezarfen konunun bir nevi uzmanı, yüksek lisans devam ederken yarıda bırakıp başka üniversitede tekrar başladı filan, bi gelsin de anlatsın :D

Ben gittim, 28 gün sonra senin kolda platin var dediler, gönderdiler :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

Tabiki diriliş üniversitesi

https://www.youtube.com/watch?v=J33N5ze5T2A

Nautilus tarafından 24/Eki/17 08:18 tarihinde düzenlenmiştir

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Selamlar,

Teşekkürler. 

çalıştığın firmanın anlaşmalı olduğu üniler vardır. Bi araştır istersen. (en son bankada çalışıyordun diye hatırlıyorum)

Bizim firmanın Bilgi ve Bahçeşehir ünileri ile var mesela. Bilgi de oran değişse de Bahçeşehirde net %50 indirim var. 

Nişantaşı ise bildiğin esnaf mantığı. Arayıp pazarlık yap şöyle ihtiyacım var böyle ihtiyacım var de, bir de okuyan veya çalışan bulursan daha çok indirim yapıyorlar. Tamamen ağzının laf yapmasına bakıyor kısaca. Çevremde bşr kaç örneği var.

En masrafsız olanı ales e girip bi anadolu kentinde uzaktan yapmak. (yüksek puan alır ve dil puanında varsa istanbulda da yapabilirsin)

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Selamlar,

Teşekkürler. 

çalıştığın firmanın anlaşmalı olduğu üniler vardır. Bi araştır istersen. (en son bankada çalışıyordun diye hatırlıyorum)

Bizim firmanın Bilgi ve Bahçeşehir ünileri ile var mesela. Bilgi de oran değişse de Bahçeşehirde net %50 indirim var. 

Nişantaşı ise bildiğin esnaf mantığı. Arayıp pazarlık yap şöyle ihtiyacım var böyle ihtiyacım var de, bir de okuyan veya çalışan bulursan daha çok indirim yapıyorlar. Tamamen ağzının laf yapmasına bakıyor kısaca. Çevremde bşr kaç örneği var.

En masrafsız olanı ales e girip bi anadolu kentinde uzaktan yapmak. (yüksek puan alır ve dil puanında varsa istanbulda da yapabilirsin)

Kalın yeri özellikle araştıracağım.

Teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
Toplam Hit: 4506 Toplam Mesaj: 35
yüksek lisans