folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerlik Hakkında Fikir Almam Gerek 365 GÜN

Askerlik Hakkında Fikir Almam Gerek 365 GÜN

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kiokhan
    kiokhan's avatar
    Erkek

Merhaba Değerli Müridler,

Askere gidip/gitmeme(erteleme) hakkında çıkmazların içindeyim. Siz değerli aileme danışmaya karar verdim.

1993 doğumluyum. Önlisans diplomamı yeni aldım(dersleri anca verebildim). 2 sene daha tecil hakkım var.

Lakin bir yandan da gideyim geleyim herkes gibi diyorum. Üniversiteden 2013 yılında memleketime döndüm. O zaman gitmediğime pişmanım açıkçası.

Evime uzak olan(gidiş-geliş 30 km), çok mutlu olamadığım, para gelsin diye çalıştığım bir yazılım firmasında çalışmaktayım. Henüz 1 yılımı bile tamamlamdım(10 ay olmuş).

Sizlerden öneri bekliyorum, akıl bekliyorum, ne yapmalıyım nasıl yapsam daha iyi olur ? Teşekkür ederim.

Türk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek

ne kadar erken gidersen hayatını o kadar çabuk düzene sokarsın. Şartlar müsaitse git, aradan çıksın derim.

ben tecil bozdurup gittim, 2005'te teskere aldım, iyi yapmışım diyorum.

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

2 yılda açıköğretim oku 6 ay yaparsın. Bir yandan çalış para biriktir ileride evlenirsen falan para lazım olacak. Askerde yaşın ne kadar büyük olursa diğer askerlerden saygı görürsün.

mkyb tarafından 30/Mar/17 13:19 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

valla bende bu dönem yükseğe yada askere gidicem sanırım askere gidip gelmem daha iyi araba alacam alamıyorum kendi işim dışında bir iş kovalıyım diyorum yapamıyorum. aklım hep askerlikte ben yokken 6 ay ne olacak nasıl dönecek vs vs en iyisi sanırım borcumuzu kapatıp gelmek

DaSpOnGe tarafından 30/Mar/17 13:20 tarihinde düzenlenmiştir

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ryans
    Ryans's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

2 yılda açıköğretim oku 6 ay yaparsın. Bir yandan çalış para biriktir ileride evlenirsen falan para lazım olacak. Askerde yaşın ne kadar büyük olursa diğer askerlerden saygı görürsün.

valla saygı konusu göreceli hocam. şöyle ki ben 20 yıl boyunca kaçmış 42 miydi 43 müydü yaşında neydi bi asker vardı. Bölük komutanı okadar kaçtığı için acayip eziyet ediyordu. 

ihtiyar çay getir çöpü dök yeri sil diyişleri hala kulağımda. Ama bir yöndende hakediyordu her hafta gidip yalandan psikolojik sorunum var diyip istirahat alıyordu normal hastaneden. 

Edit : ama senin söylemeye çalıştığın şey bu değil alt üst devre muhabbetine giriyor :)

Ryans tarafından 30/Mar/17 13:24 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

4'e tamamla git . 2 yıllık bitirip gittim içeride farkın sadece 6 ay olmadığını öğrendim senle bot bağlayan tezkere alıyor sen 6 ay daha yardırıyon 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

İş iyi değilse

Eğitime devam etmeyeceksen 

Düğün dernek aile vs sıkıntın yoksa

ASKERLİK NE KADAR ERKEN BİTERSE O KADAR ÖZGÜR AMELE OLUR HAYATA ATILIRSIN: YOKSA HEP Bİ ASKERLİK ERTELEMESİ OLACAK.

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Bu zamanda uzun dönem askere gitmek akılsız adam işidir.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omery
    omery's avatar
    Erkek

2 yıl daha açıktan okuyarak 4'e tamamlamanı tavsiye ederim. Bende şuan bu şekilde yapıyorum. 

Aklımda 4'e tamamladıktan sonra yüksek lisans yapmak var olursa 2 yıl o, +2'de tecil hakkı var bu dönemde bedelli vurursa gitmemeyi düşünüyorum.

Wingardium Leviosa
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eagleofcondor
    eagleofcondor's avatar
    Erkek
    kiokhan bunu yazdı

Merhaba Değerli Müridler,

Askere gidip/gitmeme(erteleme) hakkında çıkmazların içindeyim. Siz değerli aileme danışmaya karar verdim.

1993 doğumluyum. Önlisans diplomamı yeni aldım(dersleri anca verebildim). 2 sene daha tecil hakkım var.

Lakin bir yandan da gideyim geleyim herkes gibi diyorum. Üniversiteden 2013 yılında memleketime döndüm. O zaman gitmediğime pişmanım açıkçası.

Evime uzak olan(gidiş-geliş 30 km), çok mutlu olamadığım, para gelsin diye çalıştığım bir yazılım firmasında çalışmaktayım. Henüz 1 yılımı bile tamamlamdım(10 ay olmuş).

Sizlerden öneri bekliyorum, akıl bekliyorum, ne yapmalıyım nasıl yapsam daha iyi olur ? Teşekkür ederim.

Sana diyeceğim tek şey oku 4 yıllığa tamamla aöften pişman olursun bende senin gibiydim sonra kendimi okumaya verdim yaş 27 ve 

• Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk - Kazak Üniversitesi - Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Mezunuyum,
    • Anadolu Üniversitesi - İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Lisans Mezunuyum,
    • Anadolu Üniversitesi - Bilgi Yönetimi Bölümü Önlisans Mezunuyum,
    • Erzurum Atatürk Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı Önlisans Mezunuyum.
    • Erzurum Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Önlisans Öğrencisiyim.

bunları okudum iş sağlığı ve güvenliğine devam ediyorum şuan tecil bozdurdum mayıs ta askerim 21 nisanda yer belli olcak demem şu ki okuluna devam et askerden dönüşte zor olur okul okumak yaşta genç bence eğitime önem ver. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hic bekletmeden yarin atla otubusune birligine teslim ol

itsin oglum sen adam degilsin
Toplam Hit: 5409 Toplam Mesaj: 47
askerlik