folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Askerlik Süresi Kısaltıldı

Askerlik Süresi Kısaltıldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    ReyiZ bunu yazdı
    mettoman bunu yazdı
    ReyiZ bunu yazdı
    mettoman bunu yazdı
    TBT bunu yazdı
    mettoman bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

x

x

Yemiyo yani 

hayatımda insan öldürmedim öldürmekten de korktum yemiyo evet

Seni öldürmeye geldiklerinde ?

niye gelsin savaşlarda ölen hiç kimsenin ölmeyi hakkettiklerini düşünmüyorum devleti koruyan piyonlar sadece

Yazdıklarına dikkat et.Altında kalırsın.Sen bu vatan için canını vermiş  Şehitler için piyon mu demek istiyorsun.Sen vatan kavramı , din vs hakkında ne düşünüyorsun ? birşey ifade etmiyormu.

hakaret olarak niye algıladın anlamadım neyse 2.dünya savaşında milyonlarca insan öldü niye abd küresel ülke olsun japonya güçlensin almanya toprak alsın diye öldü işte niye anlamıyosunuz ki savaşın her türlüsü kötüdür yanlış anlama ben fikrimi savunuyorum kimseye bi zararım yok şuan mesela pkklardan ölende şehit olanda üstleri için ölüyorlar yalansa yalan de hiç zengin ailesinden mensup bir kişinin şehit olduğunu duydun mu ben duymadım bu vatan fakirlerin vatanı da onların değil mi hocam yanlış anlama umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

@mettoman: mantıksız mantıksız konuşuyorsun be kardeşim biz sanki direk öldürmek için gidiyoruz oraya bir sen hümanistsin herif dağa çıkmış memleketine memleketinin insalarına kast ediyor memleketinin masum vatandaşlarını öldürüyor ne yapıcaz çiçekmi vereceğiz aferin mi diyeceğiz karşılaştığımızda ateş etme mayk cebimde köfte var filan mı diyeceğiz anlamadım ki ben seni 

senin için demiyorum ama genel manada  bu söylemler terörist söylemleridir hümanistiz insan öldüremeyiz ideolojimize ters vs  vs gerçek amaç birilerini savunmaktır burada  benim düşüncene tersmiş bir kere savaş olmasın herkes ister ama insaların varoluşundan beri insalar çıkarları doğrultusunda savaşa mecbur kalır ve savaş ederler ne yazıkki ama bu böyledir her zamanda böyle olmuştur. senin canına varlığına bütünlüğüne birileri kast ediyorsa koyun gibi adamın gelip seni öldürmesine müsade etmekde malıktır afedersin 

Bütün dünya bir olsa insanlar ele ele tutuşsa hayat bayram olsa tarzında bir dünya yok malesef adam eline silahı almış dağa çıkmış ve senin canına malına kast ediyor onu geçtim senin askeri gücün olmasa diğer hiçbir emperyalist ülkeler senin varlığına müsade etmezler 

zamanında birileri birilerinin öldürmek zorunda kalmasaydı belkide kendi topraklarımızda özgür bir şekilde yaşayamayacaktır afrikanın köle insaları gibimi olalım yani bunumu istiyorsun
    @

benim fikrim sizi niye gerdi bu kadar anlamadım bi anama saydırmadığınız kaldı ya ayıptır

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    mettoman bunu yazdı
    ReyiZ bunu yazdı
    mettoman bunu yazdı
    ReyiZ bunu yazdı
    mettoman bunu yazdı
    TBT bunu yazdı
    mettoman bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

x

x

Yemiyo yani 

niye gelsin savaşlarda ölen hiç kimsenin ölmeyi hakkettiklerini düşünmüyorum devleti koruyan piyonlar sadece

Yazdıklarına dikkat et.Altında kalırsın.Sen bu vatan için canını vermiş  Şehitler için piyon mu demek istiyorsun.Sen vatan kavramı , din vs hakkında ne düşünüyorsun ? birşey ifade etmiyormu.

hakaret olarak niye algıladın anlamadım neyse 2.dünya savaşında milyonlarca insan öldü niye abd küresel ülke olsun japonya güçlensin almanya toprak alsın diye öldü işte niye anlamıyosunuz ki savaşın her türlüsü kötüdür yanlış anlama ben fikrimi savunuyorum kimseye bi zararım yok şuan mesela pkklardan ölende şehit olanda üstleri için ölüyorlar yalansa yalan de hiç zengin ailesinden mensup bir kişinin şehit olduğunu duydun mu ben duymadım bu vatan fakirlerin vatanı da onların değil mi hocam yanlış anlama umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir 

Kimse savaş iyi birşeydir demiyor.Zengin aileden şehit çıkmıyor fakirden çıkıyor vs diye eleştirebilirsin.Sen yok savaş olmasın yok devleti koruyan piyonlar diye giriyorsun.Yarın birgün evine gelse silahlı kişiler Allah korusun ailedenden birini öldürse bunları diyebilecekmisin yok savaşa hayır bilmem ne diye.Sen bu topraklarda rahatça yaşıyorsan şu pcden oturup yazıyorsan birileri sınırda bekliyor diye.O "piyonlara" sevginiz yok azıcık SAYGI duyun be ayıptır.

ReyiZ tarafından 06/Eki/13 20:12 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    ReyiZ bunu yazdı
    mettoman bunu yazdı
    ReyiZ bunu yazdı
    mettoman bunu yazdı
    ReyiZ bunu yazdı
    mettoman bunu yazdı
    TBT bunu yazdı
    mettoman bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

x

x

Yemiyo yani 

Kimse savaş iyi birşeydir demiyor.Zengin aileden şehit çıkmıyor fakirden çıkıyor vs diye eleştirebilirsin.Sen yok savaş olmasın yok devleti koruyan piyonlar diye giriyorsun.Sen bu topraklarda rahatça yaşıyorsan şu pcden oturup yazıyorsan birileri sınırda bekliyor diye.O "piyonlara" sevginiz yok azıcık SAYGI duyun be ayıptır.

bu sevgi meselesi değil hocam ya insan sevdiğini de eleştirebilir 3-5 pkklı bu kadar sorun mu cidden ya devlet düşünsün hocam o kadar bütçeyi askere ayıran devlet pkkyı bitiremiyo mu yapma allah aşkına ya neyse ben zaten sadece mehmetçik olarak söylemedim lafı nasıl duymak istiyorsanız öyle duyuyorsunuz

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

@mettoman askere her giden dağda terörist kovalamiyor hocam antalyanin göbeğinde haftasonu plajlardaki üstsüz ruslari keserek askerlik yapan insanlarda var.
    yada askerliğini patates soyarak geçiren insanlarda bence bu hümanizim felan işin arapçasi, askere her giden ulan asker başlasin şu kadar adam öldürecem felan diyemi gidiyor sanıyorsun ?  geri beslemede görev yaparsin kantinde çikolata lira eğrisi çizersin.

@serdar öyle diyrsun öyle göstermelerine gerek yok ki zaten öyle seksen darbesine 28 şubata bakarsan sende görürsün bunu azılı solcu diye gördüğümüz (o dönem askerin kontrolünde olmayan) gazetecilerde açık açık söylüyor.
    adamlar ortada var olmayan birşeyi söylemiyor.. herkesin kabul ettiği yanlışlardan bahsediyorlar.
    cumhuriyet değerleri dediğimiz şeylerde birilerin bize empoze ettiği şeyler değil mi ?
    milenyumu 13 geçiyor hocam dönem şartlarina göre 1930 larda alınan kararlari hala zorla uygulamaya çalişmak biraz bağnazliktir. dünya o günlerden çook farkli noktada. o kliptolu askerlerin sarildiği tek şey buydu zaten, işlerine gelmeyen bir karar çıkarttiklarin yok efendim cumhuriyet değerleri şöyle oluyor böyle oluyor. ne oluyor arkadaş ? hiç birşey olduğu yok bunlar algılara sokulan fitnedir.
    başörtülü nene hatun cepheye mermi taşirken kahraman, baş örtülü hayrunisagül köşke çıkınca vay efendim cumhuriyet değerlerimiz şöyle böyle. 28 şubatta 350 milyar dolar parayi piç ederken vatan millet sakarya, 2013 de hesap vermeye gelince yok efendim bunlar ırak teskeresine karşı çıkan askerleri topluyor.
    hadı ırak teskeresi falan filan inanlimda. Allah kuran aşkına nedim şık'ı ahmet şener'i (bunlar gibi niceleri) kim tanıyordu bu davada adi geçmese ?
    benim tanımadiğim adamı alsalar ne almasalar ne ?

valla sen ergenekona hala hikaye diyorsan içinde büyük bir vesayetci asker sevgisi var derim :) (milletin seçimine saygılı vesayetci olmayan askeriyeye canımız kurban o ayri)
    1992 can dündar ergenekon belgeselini izlemeni ve fadime şahin, ali kalkanci, müslüm gündüz o dönem nasıl kullanildi, gazete manşetlerinden "YALAN RÜZGARI" adlı trajikomik sürmanşetini araştirmani birde darbeye nasıl zemin hazırlanir algı yönetimi nasıl yapılır onlara göz ucuyla bakmani nacizane tavsiye ederim. konunun çok dışına devrildik ama laf lafı açınca normaldir :)

In every job there is a no
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    yNsr bunu yazdı

@mettoman askere her giden dağda terörist kovalamiyor hocam antalyanin göbeğinde haftasonu plajlardaki üstsüz ruslari keserek askerlik yapan insanlarda var.
    yada askerliğini patates soyarak geçiren insanlarda bence bu hümanizim felan işin arapçasi, askere her giden ulan asker başlasin şu kadar adam öldürecem felan diyemi gidiyor sanıyorsun ?  geri beslemede görev yaparsin kantinde çikolata lira eğrisi çizersin.

@serdar öyle diyrsun öyle göstermelerine gerek yok ki zaten öyle seksen darbesine 28 şubata bakarsan sende görürsün bunu azılı solcu diye gördüğümüz (o dönem askerin kontrolünde olmayan) gazetecilerde açık açık söylüyor.
    adamlar ortada var olmayan birşeyi söylemiyor.. herkesin kabul ettiği yanlışlardan bahsediyorlar.
    cumhuriyet değerleri dediğimiz şeylerde birilerin bize empoze ettiği şeyler değil mi ?
    milenyumu 13 geçiyor hocam dönem şartlarina göre 1930 larda alınan kararlari hala zorla uygulamaya çalişmak biraz bağnazliktir. dünya o günlerden çook farkli noktada. o kliptolu askerlerin sarildiği tek şey buydu zaten, işlerine gelmeyen bir karar çıkarttiklarin yok efendim cumhuriyet değerleri şöyle oluyor böyle oluyor. ne oluyor arkadaş ? hiç birşey olduğu yok bunlar algılara sokulan fitnedir.
    başörtülü nene hatun cepheye mermi taşirken kahraman, baş örtülü hayrunisagül köşke çıkınca vay efendim cumhuriyet değerlerimiz şöyle böyle. 28 şubatta 350 milyar dolar parayi piç ederken vatan millet sakarya, 2013 de hesap vermeye gelince yok efendim bunlar ırak teskeresine karşı çıkan askerleri topluyor.
    hadı ırak teskeresi falan filan inanlimda. Allah kuran aşkına nedim şık'ı ahmet şener'i (bunlar gibi niceleri) kim tanıyordu bu davada adi geçmese ?

valla sen ergenekona hala hikaye diyorsan içinde büyük bir vesayetci asker sevgisi var derim :) (milletin seçimine saygılı vesayetci olmayan askeriyeye canımız kurban o ayri)
    1992 can dündar ergenekon belgeselini izlemeni ve fadime şahin, ali kalkanci, müslüm gündüz o dönem nasıl kullanildi, gazete manşetlerinden "YALAN RÜZGARI" adlı trajikomik sürmanşetini araştirmani birde darbeye nasıl zemin hazırlanir algı yönetimi nasıl yapılır onlara göz ucuyla bakmani nacizane tavsiye ederim. konunun çok dışına devrildik ama laf lafı açınca normaldir :)

fikirlerime uyuşmuyor ve imkanım olduğu sürece gitmeyeceğim hocam buna saygı duymanızı beklerdim büyüğümsünüz diye laf da söylemek istemiyorum ben sadece aklımdakileri yazdım gelecekteki tecrübelerim ne olur nasıl şekillenir bilemem umarım doğrusunu bulurum

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    yNsr bunu yazdı

1930 daki kuralların uygulanmasının bağnazlık olarark görüyorsun ama 7. yy. da çıkan islamın kurallarının milenyumu 13 geçe uygulanmasını mantıksız bağnazlık olarark görmüyorsun bu ne perhis bu ne lahana turşusu derler haksız mıyım??
    ortada bir irtica tehlikaesi vardı yerini ılımlı islam tehlikesine bırakmıştır okyanus ötesi kararlarla halende devam etmektedir bunun bilir bunun söylerim 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

@mettoman teröre böyle saçma bir yaklaşimla bakamzsin, öyle 3-5 kişi değil malesef dağdaki ... ler

sen ben toplansak 10 bin kişi dağa çıksak, devletin bizi indirmesi 1 saatı almaz. ama pkk öyle değil bunu dışardan yardimi var içerden yardimi var maddi kaynaklari var, siyasi destekcileri var, askeriyenin içinden var, halkin bir kesiminden destek var, komşu ülkelerin kol kanat germesi var  var oğlu var. öyle basit olağan bir iş değil, başbuğun açıklamasi var biz pkk yi 5 kere bitirdik 6 kere doğdu. sen bu saydiğim aşamalari atlarsan ne kadar bitirirsen bitir terörü bitiremen.

malesef senin hayal dünyanda olduğu gibi değil gerçek. insanlar el ele koşmuyor hayat bayram olmuyor.. modern askeriye şart. askeriyeye ayrilan bütçe evet çok yüksek ama milyonu geçkin boğazı doyurunca bütçeden ar-geye bi cacik kalmiyor. bu yüzden prof. askerlik şart

sonra erlere harcadiğin parayla, sınıra son teknoloji karakollar inşaa edeceksin, termal sensörler, kameralar yerleştireceksin devriye iha lar gezdireceksin bak bakalim sınırda kuş uçuyor mu ?

olacak olacak zamanla güzel şeyler olacak inş.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

askerlik anınalrından klasik tbt tartışmasına dönmüş haber :D

bence asker almakdansa mühendis ve doktor alınmalı. savaş durmu için

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

@serdar hocam kul yapımı yasayla Allah yapımı yasayi bir mi tutuyorsun ? kurani hakkıyla okursan insanin kullanma klavuzu olduğunu anlarsin.

7. yy da ayakda işemeyin diyor. sene 1500 yıl sonra ayakta işemenin prostat kanseri yaptiği anlaşiliyor.

7. yy da "Allaha en yakın olduğunuz zaman secdede olduğunuz zamandir" diyor 1500 yıl sonra secde yapıldığında beyinin kan gitmeyen kısmına kan gittiği anlaşiliyor.

7.yy da "Hakkı inkâr edenler görüp bilmediler mi ki göklerle yer bitişik (bir bütün) idi, onları biz ayırdık, hayatı olan her şeyi sudan yaptık. Hala inanmayacaklar mı?" diyor. 1500 yıl sonra bing bang le dünya oluştuğu ortaya çıkıyor.  bunlar şimdi aklima gelnler. daha bunlar gibi niceleri var.

ayrıca birisi din birisi ideoloji, birinin dine inanmadan bu ülkede yaşama hakkın var.  ama bir başkasinin bu ideolojiye inanmadan bu ülkede yaşama hakkı yok bunumu demeye getiriyorsun ?? bu nasıl perhiz ? bu nasıl domates turşusu ?

islamin ılımlısımı olur hocam islam dediğimiz zaten insan için ılımlıdr. türkiyede oluşturulmaya çalişilan osmanlidaki islam anlayişinidir. okyanus ötesine kadar gitmeye gerek yok.

Toplam Hit: 13812 Toplam Mesaj: 128