folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Askerlik Süresi Kısaltıldı

Askerlik Süresi Kısaltıldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    yNsr bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Bence gitmek istemeyeni göndermemek gerekir fakat bazı hakların da alınması gerekir mesela askerlik yapmak istemeyen adam memur olamamalı devlet kadrosunda işe işçi olarak bile alınmamalı, bu bedel yeterli. Vicdani red çeken adamlara da şiddet içeren veya silah benzeri şeyleri taşımak suretiyle yakalanmaları halinde askerlik 4-5 kat fazladan yaptırılmalı. Adam gerçekten vicdani red yapıyorsa ömür boyu barışçıl bir hayat sürmeyi başta kabul ediyor demektir. Polislere askerlikten düşme olayına da kesinlikle karşıyım, polislik meslek askerlik görev ikisini karıştırmamak gerekir.

vicdani red sistemi öyle zaten devlet için askerlik yapmak istemiyorum diyenlere devletin cevabi "madem benim için askerlik yapmak istemiyorsun artık skimde değilsin hiçbir kurumumda memuriyet hakkı vermiyorum"  dur.

yalnız polislerin askerlik yapmasi bana hep saçma gelmiştir. polislik hem meslek  hemde görev, meslek olarak bakarsak ast subay, uzaman çavuş, albay, genel kuray başkani vb. askerlerede mesleklerini yapıyor dememiz gerekir. keza polisler güncel hayatta askerden daha aktif, sokaktaki güvenliği onlar sağlıyor. ama şu olabilir askerlik süresi boyunca maaşlarini vermeyebilir  yada yarim maaş verip devlete katkı sağlayabilir.

askeri personel görevde oldukları süre zarfında askerliklerini yapıyorlar zaten her hafta askerliklerinden 1 gün msayılıyor muydu öyle bir şeydi uzmanlar vs için söylemişlerdi ama unuttum askeri personel varsa anlatır

polislerin askerlik yapmamalarına karşıyıym bence yanlış bir karar ama madem zaten güvenlik işi yapıyoruz vs diyorlar polislerde polis olarak maaş almadan yapmalı bence dediğin gibi 

her hafta 1 günde sayılsa sonuçta onlarda para aliyor, madem bu işler meslek değil görev olarak yapılacaksa onlarinda yapmasi gerekiyr beleşe :) hem askeriyenin lojman imkani var vaktiyle şehir merkezlerinin en güzel arazilerini çitle çevirip üstüne yapiştirmişlar lojmani polislerin imkanlari onlara göre daha dar, ev kiralari felan olur parasiz yapmalari sıkıntı olur yarı maaşla olabilir, ya da askeriyenin lojmanlarini polislerede açarsalar olabilir.

askerle polisin arasindaki uçurumda böylelikle yıkılmış olur.  bize özgü bir sistem bu alandada kendisini gösteriyor. polis, mit, kkk, hkk, dkk, hepsinin istihbarati vs. farkli birisinin bildiğini diğeri bilmiyor halbuki istihbarat dediğin bir havuzda toplanir. havuza giriş kademeleri olur 1. derece 10. derece arasi  asker polis fark etmez dereceli bilgi erişim sistemiyle isteyen istediği bilgiye erişir. gerçi şimdi yavaş yavaş askeriyedeki o hantal yapıda zorla kırılmiyor değil,  türk birliği kurdurulmasi felan olumlu gelişmlere bakalim nereye kadar ilerleyecek :)

In every job there is a no
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    yNsr bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    yNsr bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Bence gitmek istemeyeni göndermemek gerekir fakat bazı hakların da alınması gerekir mesela askerlik yapmak istemeyen adam memur olamamalı devlet kadrosunda işe işçi olarak bile alınmamalı, bu bedel yeterli. Vicdani red çeken adamlara da şiddet içeren veya silah benzeri şeyleri taşımak suretiyle yakalanmaları halinde askerlik 4-5 kat fazladan yaptırılmalı. Adam gerçekten vicdani red yapıyorsa ömür boyu barışçıl bir hayat sürmeyi başta kabul ediyor demektir. Polislere askerlikten düşme olayına da kesinlikle karşıyım, polislik meslek askerlik görev ikisini karıştırmamak gerekir.

vicdani red sistemi öyle zaten devlet için askerlik yapmak istemiyorum diyenlere devletin cevabi "madem benim için askerlik yapmak istemiyorsun artık skimde değilsin hiçbir kurumumda memuriyet hakkı vermiyorum"  dur.

yalnız polislerin askerlik yapmasi bana hep saçma gelmiştir. polislik hem meslek  hemde görev, meslek olarak bakarsak ast subay, uzaman çavuş, albay, genel kuray başkani vb. askerlerede mesleklerini yapıyor dememiz gerekir. keza polisler güncel hayatta askerden daha aktif, sokaktaki güvenliği onlar sağlıyor. ama şu olabilir askerlik süresi boyunca maaşlarini vermeyebilir  yada yarim maaş verip devlete katkı sağlayabilir.

askeri personel görevde oldukları süre zarfında askerliklerini yapıyorlar zaten her hafta askerliklerinden 1 gün msayılıyor muydu öyle bir şeydi uzmanlar vs için söylemişlerdi ama unuttum askeri personel varsa anlatır

polislerin askerlik yapmamalarına karşıyıym bence yanlış bir karar ama madem zaten güvenlik işi yapıyoruz vs diyorlar polislerde polis olarak maaş almadan yapmalı bence dediğin gibi 

her hafta 1 günde sayılsa sonuçta onlarda para aliyor, madem bu işler meslek değil görev olarak yapılacaksa onlarinda yapmasi gerekiyr beleşe :) hem askeriyenin lojman imkani var vaktiyle şehir merkezlerinin en güzel arazilerini çitle çevirip üstüne yapiştirmişlar lojmani polislerin imkanlari onlara göre daha dar, ev kiralari felan olur parasiz yapmalari sıkıntı olur yarı maaşla olabilir, ya da askeriyenin lojmanlarini polislerede açarsalar olabilir.

askerle polisin arasindaki uçurumda böylelikle yıkılmış olur.  bize özgü bir sistem bu alandada kendisini gösteriyor. polis, mit, kkk, hkk, dkk, hepsinin istihbarati vs. farkli birisinin bildiğini diğeri bilmiyor halbuki istihbarat dediğin bir havuzda toplanir. havuza giriş kademeleri olur 1. derece 10. derece arasi  asker polis fark etmez dereceli bilgi erişim sistemiyle isteyen istediği bilgiye erişir. gerçi şimdi yavaş yavaş askeriyedeki o hantal yapıda zorla kırılmiyor değil,  türk birliği kurdurulmasi felan olumlu gelişmlere bakalim nereye kadar ilerleyecek :)

onlarda para almıyordu sanırırm yaa çyle bir şey askerle polis sayısı aynı değil ama her rütbeliye zaten lojman düşmüyor ki  kolay kolay polislerde aynı şekil şöyle olabilir ya senin dediğin gibi ya da askerlikl yerine sayılan görevlerinde lojman almaları zorunlu kılınabilir kurrayaa vs girmeden firek verilebilir böyle bir düzenleme yapılabilir 

güçler ayrılığının olması iyy bir şey aslında çünkü polis polisi denetlerken ayrıcalık yapılablir o yüzden bir araştırma vs adli bir olayda jandarma kriminale filan gönderilmesinin sebebide budur belki
    asker polis farkı mutlaka olmalı bence 

Jandarma teşkilatının kaldırmayı düşünüyorlar jandarma teşkilatı kalkınca o zaman göreceğim polisleri ben jadarmayı çok arayacaklar halkda aynı şekil çok kötü bir şey yapmaya çalışıyorlar hadi hayırlısı

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

Verin bize osman pamukoğlu gibi komutanı 20 ay askerlik yapalım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    srsr_mnyk
    srsr_mnyk's avatar
    Erkek
    ReyiZ bunu yazdı

osman pamuk oğlu bile kendi açıklamasında askerlik süresinin fazla olduğunu söylemiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

bildigin muz cumhuriyeti

bir turlu standardi yakalamayadilar dun 18, bugun 12, yarin allah kerim. rapor alabilen curuk, alamayan kacak, parasi olan muaf , tahsil gormus kisa .. hayat kurma telasinda isinden gucunden al gencleri , vur beline degnegi hucuuuuuuuuuuum allahalallalalalala

simdi 18 ay sike sike yapan nerede kaybolan aylarim diye dava acsa haksiz mi?

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

erbas devletden ne kadar para aliyor ki ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    HolyZat bunu yazdı
    ReyiZ bunu yazdı

osman pamuk oğlu bile kendi açıklamasında askerlik süresinin fazla olduğunu söylemiştir

Tamam işte bazıları kaçıyorsunuz vs. demek istemiş.Demek istediğim verin öyle komutanları 20 ay yapalım.

http://www.youtube.com/watch?v=nD0oGeb4yJY

http://www.youtube.com/watch?v=6r7JHKdAPCc

ReyiZ tarafından 06/Eki/13 14:39 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

@SeRDaR

ama polisi denetleyen asker değil ki polisi denetleyen iç işleri bakanliği, jandarma kriminal felan olsun tabi, benim anlayamadiğim istihbaratlarin ayriliği, jandarma kriminale yollanan ipuçlarida ipucunun bulunduğu bölgeye jandarmanin bakmasindan dolayi oluyor. yani o bölgeye polis bakiyor olsa jandarma delilleri alip kendi lab. gönderemez.

valla tam detaylara hakim değilim ama jandarmanin kaldirilmasi iyi olabilir. sonuçta jandarma dediğimiz kişi sıradan bir er, jandarma olabilmek için bir eğitimden geçilmiyor. ama polis olmak için bir eğitim şart, en basit mantik ve örnekle gidersek gezi parki olaylarina polis değilde jandarma bakiyor olsaydi molotof atanlari biber gaziyla, suyla savurmaya çalişmaz direk vururdu. :)

yNsr tarafından 06/Eki/13 14:40 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek
    hojucuk bunu yazdı

bildigin muz cumhuriyeti

bir turlu standardi yakalamayadilar dun 18, bugun 12, yarin allah kerim. rapor alabilen curuk, alamayan kacak, parasi olan muaf , tahsil gormus kisa .. hayat kurma telasinda isinden gucunden al gencleri , vur beline degnegi hucuuuuuuuuuuum allahalallalalalala

simdi 18 ay sike sike yapan nerede kaybolan aylarim diye dava acsa haksiz mi?

hocam gelişen teknoloji ve artan nufus askerlik süresinin kısalmasini sağlıyor. benim dedemde teknolojik noksanlik ve az nufustan dolayi 3 yıla yakın yapmiş askerlik,

senin mantikla gidersek 2000 li yıllarinda tüplü televizyon alanlarinda led Tvler çıkınca benim ne sucum vardida bu hayvan gibi tüplü televizyonu almak zorunda kaldim gibi hamasi ve saçma mantikla firmalari mahkemeye vermesine benziyr. :))

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

komando olarak askerlik yaptığım yerde bana 3 ay erken tezkere vermişlerdi kabul etmemiştim. hey gidi günler beee. bir taraftan 30 bin bir taraftan erken teskere .. bu vatanı sevmek enayilikmi beee

Temel adalettir .
Toplam Hit: 13809 Toplam Mesaj: 128