folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerlikle İlgili Bir Soru

Askerlikle İlgili Bir Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KIZILYILDIZ
    KIZILYILDIZ's avatar
    Erkek

şu an ki halini tam bilmiyorum ama eskiden sınavla tercih yapabiliyordun. bildiğin kadarıyla şu anda girerken tercih senin (sadece sınavla mı değil mi bilmiyorum).

ya çavuş olursun 6 ay yaparsın.
    ya asteğmen olursun 12 ay yaparsın.

tercih sana kalıyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Benim bildiğim Askerde sen hiç bişeyi seçemiyorsun, Aslında Düşünemiyorsunda, Sadece Emirler ile Kalkarsın Emirler ile Oturursun....  Seçerim Olayını o yüzden bırakalım bir kenara.... Onlar Seni Asteg olarakda alsa gideceksin, Uzman Çavuş Olarakda Alsa Gideceksin... Olay budur..

Kısa Dönem Olayı Hususunda, Sen onuda Seçemezsin Yasa Mevduatına Göre Bilgisayar Seçeneği Senin yerine Belirler ve Seni Kısa Dönem atar... Üniversite Okumuşlar hususundaki Yasal Müeyyideyi Okursan Net Bilgi Alırsın...

Şayet Asteg olarak Değilde Kısa Dönem Çavuş olarak alınsan dahi, Devam etmek istediğin zaman Ancak o zaman Bir Seçenek hakkın olabiliyor, Oda Üniversite Bitirmişliğinin sana verdiği İmtiyazdır... Asteğmen Olarak Başlarsın, yada Yedek Asteğmen Olarak Başlarsın, Öyle Sanmam Direk Subaylığa Geçebileceğini, Askerdeki durumun Geçirdiğin zaman ve Emirlere İtaatın ile Başarı hususundaki Bilgilerin Gözden geçirilecektir.... 

Uzun Zamanlar Sonra Anca Asteğmen, Teğmen, Üstteğmen, Yüzbaşı, Binbaşı diye Gelir Rütbeler... Ama Dediğim gibi Gerçekten uzun zamanlar geçiyor, Örneğin Sen bin başı Olduğun yıllarda Yaşlı bir Adamsındır artık... Yaşlı bir Subay.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

ya hocam ben 6 ay istemiyorum 12 ay olsun sonra bana sorsunlar denizci subay olcan mı die kesin sorarlar mı?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı:
    -----------------------------

Benim bildiğim Askerde sen hiç bişeyi seçemiyorsun, Aslında Düşünemiyorsunda, Sadece Emirler ile Kalkarsın Emirler ile Oturursun....  Seçerim Olayını o yüzden bırakalım bir kenara.... Onlar Seni Asteg olarakda alsa gideceksin, Uzman Çavuş Olarakda Alsa Gideceksin... Olay budur..

Kısa Dönem Olayı Hususunda, Sen onuda Seçemezsin Yasa Mevduatına Göre Bilgisayar Seçeneği Senin yerine Belirler ve Seni Kısa Dönem atar... Üniversite Okumuşlar hususundaki Yasal Müeyyideyi Okursan Net Bilgi Alırsın...

Şayet Asteg olarak Değilde Kısa Dönem Çavuş olarak alınsan dahi, Devam etmek istediğin zaman Ancak o zaman Bir Seçenek hakkın olabiliyor, Oda Üniversite Bitirmişliğinin sana verdiği İmtiyazdır... Asteğmen Olarak Başlarsın, yada Yedek Asteğmen Olarak Başlarsın, Öyle Sanmam Direk Subaylığa Geçebileceğini, Askerdeki durumun Geçirdiğin zaman ve Emirlere İtaatın ile Başarı hususundaki Bilgilerin Gözden geçirilecektir.... 

Uzun Zamanlar Sonra Anca Asteğmen, Teğmen, Üstteğmen, Yüzbaşı, Binbaşı diye Gelir Rütbeler... Ama Dediğim gibi Gerçekten uzun zamanlar geçiyor, Örneğin Sen bin başı Olduğun yıllarda Yaşlı bir Adamsındır artık... Yaşlı bir Subay.

ben denizci oluyum yeter 6 ay gidiyon kafa dinliyon dalagalarla fln benim rütbem olsun yeter yani asteğmende olsam fark etmez yeterki asker olup devam etsin hayatım

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

rapidhacker550 bunu yazdı:
    ShockMan bunu yazdı:

ben denizci oluyum yeter 6 ay gidiyon kafa dinliyon dalagalarla fln benim rütbem olsun yeter yani asteğmende olsam fark etmez yeterki asker olup devam etsin hayatım

Her şeye o kadar Toz Pembe bakmamalısın bence, Denizciliğin Kafa Dinleme Yeri olduğunu Sanmıyorum... Hemde Hiç sanmıyorum.. Belkide Karacılardan daha zor İşler bekliyordur seni orada, Nitekim Bir Sürü Teknik Donanımın içinde olacaksın.. 

Biz Sadece Garnizonun Kaşık, Çatalını sayarken Bilgisayar başında Kafamızın Monitöre Değerek Uyandığımızı Unutmadık. :)   Allah Gönlüne Göre versin, Umarım Rahat bir Askerlik Yaparsın..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Şimdi hocam toparlarsak konuyu ben itü denizcilikten diğelim mezunum askerlik geldi ben uzun dönem yapmak istiyorum uzunda yaparım heralde hemde istiyorum zaten ben askere gidince hangi rütbede olucam?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek
    şu an toz pembe tabi gidince görüceksin askeriye dışardan göründüğü gibi bi yer deil malesef :)

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    sertan_06 bunu yazdı:
    şu an toz pembe tabi gidince görüceksin askeriye dışardan göründüğü gibi bi yer deil malesef :)
    tmm tmm hocam anladım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

rapidhacker550 bunu yazdı:

Şimdi hocam toparlarsak konuyu ben itü denizcilikten diğelim mezunum askerlik geldi ben uzun dönem yapmak istiyorum uzunda yaparım heralde hemde istiyorum zaten ben askere gidince hangi rütbede olucam?

Toparlayalım, İtü Denizcilikten her Mezun olanı, Rütbe Verip Asker yaptıklarını sanmıyorum, Öncelikle Asteğmen Rütbesi ile Kısa dönem yapabiliten var... Hemide Denizci Bir Asker olarak, bu Mümkün ama Toparlayacak olursak Bunu malesef Sen Seçmiyorsun, Sana Zort Diye Karacı Kısa Dönem Asteğmenlikde verebilirler, Yada Karacı Örneğin Topçu Kısa Dönem Çavuş luk Rütbesi ilede Başlatabilirler.... Kısacası Bahtıın Açık Olsun... Şansın ile alakalı bir Konudan daha fazla Bilgi Alabileceğini Sanmıyorum... 

Burada Askerliğini Yapmış Kaç Kişi Kendi isteği ile Şekillendirebilmiştirki... Varsa Öyle Bir Babayiğit Bizde Dinlemek isteriz. Bunu nasıl başardığını.. Bu İmtiyaz Kimsenin Elinde değil... Seçici Kurul Atayıcı Kurul Seni Ne Olarak Seçerse Ve Nereye Atarsa Oraya Gideceksin.

DipNot..: Benim Dönemim 13 Yıl Öncede kaldı, Bilgilerim Pek Taze Sayılmaz... Daha yeni Bitirmiş Arkadaşların Verdiği Bilgiler Son güncel Kuralları İçeriyordur. 1997 ekiminde teskere aldım.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KIZILYILDIZ
    KIZILYILDIZ's avatar
    Erkek

o gün gelince seni sınava sokuyorlar. orada seçiyorsun uzun dönem olarak (ama yaptığın seçim %100 çıkacak diye bir garanti yok bilgin olsun). diyelim çıktı asteğmen oldun. anladığım kadarıyla sen askerliği meslek olarak yapmak istiyorsun.
    o zaman asteğmen görevini tamamlayacaksın bir kere. zaten görevinin bitmesine yakın teğmen oluyorsun. sonra bölük komutanına gidersin dersin ben subay olarak kalmak istiyorum diye.

bu şekilde askerlik mesleğine atılmış olursun. bu halde gideceğin son nokta albay rütbesidir.

eğer harp akademisi sınavlarına girip kazanırsan kurmay olursun. o zaman da orgenerale kadar yolun var. tabi senin yaptığın işlere bağlı.

ha illa denizcilik diyip duruyorsun. bunun garantisini kimse veremez. birliğini kimse seçmiyor bilgisayar rastgele belirliyor.

ancak önemli mesleklerde seçim yapılıyor; doktorluk gibi.

askerden geleli 2-3 ay oluyor. bilgim yeterince taze.

Toplam Hit: 3619 Toplam Mesaj: 22