folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Asla Pes Etme. Ben Bunu Birkez Daha Öğrendim

Asla Pes Etme. Ben Bunu Birkez Daha Öğrendim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    amil12 bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

küçümsemek için söylemiyorum ama, zengin bir ailenin çocuğu ve muhtemelen bebekliğinden beri özgüven pompalanmış. ortalama ve ya altında bir ailede büyüyen, her gün sürekli annesinden babasından azar işiten, istediği sevdiği şeyi annesine babasına söylemeye bile çekinen biri olsaydı bu durumuyla anca engelli kadrosundan memur olmaya çalışırdı. size pes etmemeyi öğretmesi adına gerçekten zorluklarla savaşmış insanlar arıyorsanız en basitinden Mustafa Kemal'e, Enver paşaya, Cengiz han'a, Hitler'e, Mustafa Güzelgöz'e  ve daha aklıma gelmeyen bir sürü insana bakabilirsiniz. Neslihanın çok önemli biri gibi forslanmasını gerçekten bir şeyler başarıp adı sanı duyulmayan insanlara hakaret olarak görüyorum.

Ben bu görüşe katılmıyorum maddi durumla bir alakasını anlayamadım. Bir cok zengin ailede bahsettiğin şartta yetişen cocuklar var , bu bir hastalık ve ciddi bir hastalık biraz kendini salsaydı sanmıyorum bugünleri görebileceğini. Tabiki yinede sizin görüşünüz ama böyle bir durumda bence cok kişiye ilham olmayı başarabileceğine inanıyorum.

hocam benim demek istediğim şu: kızın ailesi zengin (bahçeşehirde okumasından anlayabiliyoruz), e her konuda alabileceği her desteği, tedaviyi alıyor. bunun sonucunda da hayatla barışık. böyle destekler almadan da hayatla barışık olan onlarca insan varken neden bu kız ilham olsun ki sana hocam? standartlarını düşük tutuyorsun gibi geliyor. dedem 80 yaşında falan, her sabah altıda kalkıp dışarıya çalışmaya giden, çayda bağda bahçede çalışan bi adamdı. 4-5 aylık bir hastane koşturmacasının ardından ayağı kesildi ve kesen doktorun dediği "en başta düzgün bir tedavi alsaydı ayağı kesilmezdi" oldu. aha da sana maddi durumla alakası, çok fakir değiliz ama bi yerimiz ağrıdığında devlet hastanesine gidiyoruz, trilyonluk bi aile olsak dedemin ayağı olacaktı şu an. elinde her imkan olan birinin bişeyleri başarması gayet doğal. 

hayatında soğuk su içmemiş, çöldeki su birikintilerindeki çamurlu suyun üstüne kavga eden insanlar var dünyada, çok ta uzak değiller uçağa atlasan max 10 saate bu coğrafyalardasın.

eeyorlamam bu kadar

yolbulucu +rep

sana devlet hastanesinde en basit ameliyat için 5 ay sonrasına gün versinler, yada maddi durumun iyi olduğunda yarın gel operasyonu yapalım dediklerini düşün.. (ameliyat vs operasyon)

Bu bile çok basit bir şey. sana sağlık hizmeti vermekle yükümlü kurum sana 5 ay bekle dediğindeki psikolojini hayal et. 5 ay daha o hastalıkla yaşaman gerekli. diğer tarafta yarın sağlığına kavuşmanın ilk adımını atacaksın. o rahatlık psikolojisini düşün.. He her duurmda pozitif olabilen yok mu? var. Ama bu kızın bu durumun örneği değil malesef.

Televizyonda haberleri izlememe sebeplerimden biri bu, haberde 3 yaşında çocuğun sırf parasızlıktan ve devletin ödememesinden dolayı kulaklık alamadıklarını, belli bir yaştan sonra duysa bile konuşmayı öğrenemeceğini söylüyor. Şimdi bu çocuğun ailesi hadi pozitif baksın, bardağın dolu tarafını görsün bakalım...

Asla pes etmemeye ilham verecek birisi dediğim maddi imkansızlıklar, yokluk içinde yaşayıp kanseri yenen insanlar olmalı

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

boş bi char başka bişey değil

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

öncelikle arkadaşın yaşadığı şey çok ağır ne kadar paran olursa olsun neyin olursa olsun o kadar dik durmak kolay değildir diye düşünüyorum.

Şu bir gerçek ki ne kadar çok paran varsa veya hayatında hayatını güzelleştirecek doğru yönlendirecek ne kadar çok insan varsa o kadar iyi yaşıyorsun.

Bizi salmışlar çayıra ne ağaç olabilmişiz ne inek olabilmişiz. Ortada öylece çırpınıyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

Saygı Değer Hocalarım

Belki ordan gelicek paraya ihtiyacı yoktur.Ordan gelen parayı löseve bağışlıyabilir. ilerleyen zamanlarda sağduyu çalışmaları yapabilir (yapacaktır demiyorum ihtimal dahilinde).youtube gibi insaları ,televizyondan daha hızlı zehirliyen çöplerle dolu video sitesinde , insanlara kansere olan sağduyuyu artırıcaktır. Ben öyle bir çalışma bekliyorum.zorluğu gören zorluğa yardımcı olur.Tabi hayat herzaman herkese eşit şartlarda imkan sunmuyor.Gönül isterki hastalığa sahip insanlar eşit şartlarda tedavi görebilsinler.Aklıma Sabancının oğlu geldi, oğlu gibi engelli olan bir çok insana yardım etmişdi vakıflar etmeyede devam ediyordur inşallah. Neyse konuya döneyim bu durumda eleştirel yapıyı biraz geriye atıp bekle ve gör durumuna gecmeliyiz.youtuberların imd puanı 1 olan filmleri var 15 20 tl ye biletleri satılan.bedava olsa izlenmicek gectim bedavayı para verse izlmemem dediğimiz filmler.Hasta olan arkadaşımızın eğer abone sayısı hatırı sayılır bir rakama ulaşırsa birçok yardım topuyabilicek yollar açılır ve insanları bilinclendirir.Destek olmalıyız.çünkü bu illet hastalık öyle bir şeydir ki hastanın en çok ihtiyacı mutlu olmasıdır.

Niye bu konuda ümitliyim?Çok yakın bir akrabamı 3 yıl önce KML den kaybettim.O zamanlar bu hastalık hakkında fikrim oldu.Sağduyum o zaman oldu diyebilirim.insan görmeden yaşamadan duymadan öğrenemiyor.

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Bizi salmışlar çayıra ne ağaç olabilmişiz ne inek olabilmişiz. Ortada öylece çırpınıyoruz.

İstemsiz tebessüm ettim. 

yer mühim değil. eleman var, geçtiğimiz hafta kur hareketinden 6 k kar elde ettim diye zil takıp oynayacak. aynı anda başka bir tel geliyor, başka biri 70 k Tema vakfına bağışlıyor. Artık neye gider gösterecek bilemiyorum(yada göstermeyecek mi).bir başkası, nasıl oldu anlamadım, 70 k dolar için 6 nın üstünde(8  mi neydi) nema aldı, yalan yok vadesini duyamadım. @@,) usa 2yıllık yada 10yıllık 3.5 civarındaydı.

Öte yandan Müridin birinin Replika telefon satışı konusunu gördüm. samimi söylüyorum. üzüldüm. @@, 400$ nere, 120$ nere.  

RitmFarbRacourci tarafından 10/Ara/18 04:30 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    amil12 bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

küçümsemek için söylemiyorum ama, zengin bir ailenin çocuğu ve muhtemelen bebekliğinden beri özgüven pompalanmış. ortalama ve ya altında bir ailede büyüyen, her gün sürekli annesinden babasından azar işiten, istediği sevdiği şeyi annesine babasına söylemeye bile çekinen biri olsaydı bu durumuyla anca engelli kadrosundan memur olmaya çalışırdı. size pes etmemeyi öğretmesi adına gerçekten zorluklarla savaşmış insanlar arıyorsanız en basitinden Mustafa Kemal'e, Enver paşaya, Cengiz han'a, Hitler'e, Mustafa Güzelgöz'e  ve daha aklıma gelmeyen bir sürü insana bakabilirsiniz. Neslihanın çok önemli biri gibi forslanmasını gerçekten bir şeyler başarıp adı sanı duyulmayan insanlara hakaret olarak görüyorum.

Ben bu görüşe katılmıyorum maddi durumla bir alakasını anlayamadım. Bir cok zengin ailede bahsettiğin şartta yetişen cocuklar var , bu bir hastalık ve ciddi bir hastalık biraz kendini salsaydı sanmıyorum bugünleri görebileceğini. Tabiki yinede sizin görüşünüz ama böyle bir durumda bence cok kişiye ilham olmayı başarabileceğine inanıyorum.

hocam şöyle düşün misal iboya sıktıkları kurşun sana girse çoktan gazete kağıdını örterler üzerine. 

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Benimle ilgili bir sey icin biri yanimdaki erkekten izin istemeye kalksa ayni tepkinin daha buyugunu veririm. 

Ek olarak @yolbulucu ve @noktalivirgul guzel demis.

izzmarit tarafından 11/Ara/18 08:54 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Benimle ilgili bir sey icin biri yanimdaki erkekten izin istemeye kalksa ayni tepkinin daha buyugunu veririm. 

Ek olarak @yolbulucu guzel demis.

iyide, sen herhangi birisin. niye durup dururken biri gelip seninle fotoğraf çekilsin. bu kızın tanınmışlığı popüleretisi var. yolda görülen bir ünlü ile fotoğraf çektirmek istendiği zaman yanındakileri çok mu kale alıyor bu millet :) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    coLin bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Ek olarak @yolbulucu guzel demis.

iyide, sen herhangi birisin. niye durup dururken biri gelip seninle fotoğraf çekilsin. bu kızın tanınmışlığı popüleretisi var. yolda görülen bir ünlü ile fotoğraf çektirmek istendiği zaman yanındakileri çok mu kale alıyor bu millet :) 

Hocam konu benim unlu ya da unsuz olmam degil, birinin gelip benden bir sey isteyecegi bana bir sey diyecegi zaman yanimdaki erkege benim sahibimmis gibi hurmet etmeye kalkismasi. Yanimdaki isterse esim olsun bana bir sey diyeceksen benden musaade istersin yanimdakinden istemek nedir? Fino muyum ben sevebilir miyim diye izin istiyorsun? 

izzmarit tarafından 11/Ara/18 09:00 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    amil12 bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

hocam benim demek istediğim şu: kızın ailesi zengin (bahçeşehirde okumasından anlayabiliyoruz), e her konuda alabileceği her desteği, tedaviyi alıyor. bunun sonucunda da hayatla barışık. böyle destekler almadan da hayatla barışık olan onlarca insan varken neden bu kız ilham olsun ki sana hocam? standartlarını düşük tutuyorsun gibi geliyor. dedem 80 yaşında falan, her sabah altıda kalkıp dışarıya çalışmaya giden, çayda bağda bahçede çalışan bi adamdı. 4-5 aylık bir hastane koşturmacasının ardından ayağı kesildi ve kesen doktorun dediği "en başta düzgün bir tedavi alsaydı ayağı kesilmezdi" oldu. aha da sana maddi durumla alakası, çok fakir değiliz ama bi yerimiz ağrıdığında devlet hastanesine gidiyoruz, trilyonluk bi aile olsak dedemin ayağı olacaktı şu an. elinde her imkan olan birinin bişeyleri başarması gayet doğal. 

hayatında soğuk su içmemiş, çöldeki su birikintilerindeki çamurlu suyun üstüne kavga eden insanlar var dünyada, çok ta uzak değiller uçağa atlasan max 10 saate bu coğrafyalardasın.

eeyorlamam bu kadar

yolbulucu +rep

sana devlet hastanesinde en basit ameliyat için 5 ay sonrasına gün versinler, yada maddi durumun iyi olduğunda yarın gel operasyonu yapalım dediklerini düşün.. (ameliyat vs operasyon)

Bu bile çok basit bir şey. sana sağlık hizmeti vermekle yükümlü kurum sana 5 ay bekle dediğindeki psikolojini hayal et. 5 ay daha o hastalıkla yaşaman gerekli. diğer tarafta yarın sağlığına kavuşmanın ilk adımını atacaksın. o rahatlık psikolojisini düşün.. He her duurmda pozitif olabilen yok mu? var. Ama bu kızın bu durumun örneği değil malesef.

Televizyonda haberleri izlememe sebeplerimden biri bu, haberde 3 yaşında çocuğun sırf parasızlıktan ve devletin ödememesinden dolayı kulaklık alamadıklarını, belli bir yaştan sonra duysa bile konuşmayı öğrenemeceğini söylüyor. Şimdi bu çocuğun ailesi hadi pozitif baksın, bardağın dolu tarafını görsün bakalım...

Asla pes etmemeye ilham verecek birisi dediğim maddi imkansızlıklar, yokluk içinde yaşayıp kanseri yenen insanlar olmalı

+ gercek bir yasama tutunma gormek istiyorsaniz en yakin devlet hastanesi onkoloji poliklinigine gidip orda mesela "6 ay her gun bu hastaneye gidip geldim annem yogun bakimda yatiyordu, sonra kaybettik, bende de kanser cikti, bunu atlatabilirsem biraz para biriktirip dizime baktirmak istiyorum iki senedir ustune basamiyorum, ameliyat icin gun cikmadi" diyecek teyzelerle konusun. Kemoterapi aldiktan sonra surunerek evine gidip yemek yapan, cocuklarina yemek ve sevgiden baska verebilecegi hicbir sey kalmadigi halde sizle gulumseyerek konusan kendince moral vermeye calisan insanlarla konusun.

Toplam Hit: 2052 Toplam Mesaj: 21
pozitif