folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Astroloji Saçmalığı

Astroloji Saçmalığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Şimdi tvde gördüm kadının biri cıkmıs Tesla edasıyla bişeyler anlatıyor.Anlattığı şey burçlar.Ama öyle bir anlatıyor ki dinleyenler sanki kadın cok önemli bir bulus yapmısda bunu dinliyorlarmıs gibi dinliyorlar.İkizler böyledir,boğalar böyledir,tavşanlar şöledir bir ton gereksiz laf kalabalığı.Astrolojiye bilim kavramını bilmeyen bazı çevreler bilim diyor onada kıl oluyorum.Uzay bilimi tabi ki vardır ama astroloji bence düpe düz saçmalıktır inanmamak gerekir :W

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

1 ay falan oluyor merkürmü ne bişey ooluyormuş gezeegenlerin yaklaşımını bağladığı şey aynen aktarıyorum;

Sayın başbakanımız ve partisi gezegenklerin bu hareeketine bağlı olarak yaptıkları güzel şeylerei devam ettirip ülkemizi çok güzel yerlere getirecek 2012 başbakanımızın yılı olacak :D

Dünyada astroloji burç kadar salakla birşey yok. neden böyle düşünüyorum;

Gezengenlern, uzay , etraftaki cisimler yayınlan radyo dalgaları vs... insan üzerinde ruhsal etkiler yaratıp o gün içindeki herşeyi etkiliyebilir. Ulan soruyorum niye ben haziranda doğdum diye beni etkilemiyorda mayısda doğanı etkiliyor?

Mallıktır bu :D

EK:

Astroloji, göksel cisimlerin insan karakteri ve kaderi üzerine olan etkilerinin neler olduğunun araştırılmasına ve anlatılmasına denir. 

Biz ne yapıyoruz Astrolojiyi insanları doğdugu döneme göre gruplandırıp bu gruplar üzerindki etkileri diye zırvalıyoruz. Bir gezegenin hareketi niye belli bir grubu etkilesin ki? Rastgele aynı dönemde doğan bir grup neden etkilensin?

"bea"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

BURÇLARLA ILGILI AYETLER

* �Hakikaten biz, gökte BURÇLAR yarattik. Ve temasa edenler için süsledik.�
    (Hicr/16)

* �Gökte BURÇLAR yaratan ve onlarin içinde bir kandil ve nurlu bir ay yaratan Allah’in sani ne yücedir!�
    (Fürkan/61)

* �Günes Ay�a yetisemez. Gece de gündüzü geçemez. Hepsi birer felekte yüzerler.�
    (Yasin/40)

* �Allah, gökleri ve yeri HAK olarak yaratti. Bunda müminler için ibret vardir.�
    (Ankebut/44)

* �Göklerde ve yerde olanlarin tamami o�nun dur. Hepsi o’na boyun egicidirler.�
    (Rum/26)

* �Gece, gündüz, günes ve ay Allah’in kudretine dalalet eden ayetlerindendir. Siz, Günes�e ve Ay�a secde etmeyin. Onlari yaratan Allah’a secde edin.�
    (Fussulet/37)

* �Biz gökleri yeri ve aralarindakileri eglence ve bos yere yaratmadik. Biz onlari ancak Hak ile yarattik. Fakat onlarin çogu bunu bilmezler.�
    (Dühan/38-39)

* �O göklerde ve yerdekilerin tamamini, kendi tarafindan sizin hizmetinize verdi. Bunda tefekkür eden bir kavim için ayetler ve ibretler vardir.�
    (Casiye/13)

* �Biz, yeri, gögü ve aralarindaki seyleri kafirlerin zannettikleri gibi abes ve batil, bos yere yaratmadik.�
    (Sat/27)

* �Ve size geceyi, gündüzü, Günes�i, Ay�i ve yildizlari musahhar kildi. Bütün bunlar O’nun emrine boyun egmislerdir. Bunlarin her birinde akil kullanacak bir kavim için alametler vardir.�
    (Nahl/12)

* �Gökten yere kadar bütün dünya islerini o tedbir eder.�
    (Secde/ 5)

* �Allah gökleri ve yeri ve ikisinin arasinda bulunan seyleri ancak Hakki yerlestirmek için ve muayyen bir müddetle yaratti.�
    (Rum/8)

* �Görmez misin ki, Allah, göklerde ve yerde olan seyleri hep sizin menfaatinize musahhar kildi. Üzerinize açik ve gizli olarak birçok nimetleri tamamladi.�
    (Lokman/20)

* �Gece ile gündüzün birbiri ardinca gelmesinde, Allah’in göklerde ve yerde yarattigi seylerde muttaki kavim için özel ayetler vardir.�
    (Yunus/6)

* �Göklerde ve yerde nice ayetler vardir ki onlar, o alametlerin üstüne basip geçerler ve onlardan yüz çevirirler.�
    (Yusuf/150)

* �Üstünüze yedi saglam gögü bina ettik. Oraya parlayan bir kandil astik.�
    (Nebe/13)

* �Biz dünya semasini yildiz ziynetleri ile süsledik. Ve onlari azgin seytanlardan koruduk.�
    (Saffat/6-7)

* �Yeryüzünde veya nefislerinizde siz isabet eden bir olay, bizim onu yaratmamizdan evvel, mutlaka bir kitap da yazilmistir. Bunu, önceden mukadder ve yazili oldugunu bilip, elinizden çikan seylerden dolayi üzülmemeniz ve elinize giren ile de sevinip simarmaniz için , açikliyoruz Allah, dünyalikla böbürleneni sevmez.�
    (Hadid/ 22-23)

—–

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

benim kafama takılan şu; meslea burçlara göre karakter yorumları yapılır kova şöyle olur yay böyle aslan öyle vs. 12 burç olduguna göre , o zaman dünyada sadece 12 ayrı karakterdemi insan var. banada saçma geliyo. yay burcunda olanların basına aynı günlerde aynı seylermi geliyo. aynı zamanda hastalanıp aynı zamanlarda paramı kazanıyolar. sanırım pek iyi anlatamadım :|

le le le sakine
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    BuZuL bunu yazdı:
    -----------------------------

BURÇLARLA ILGILI AYETLER

* �Hakikaten biz, gökte BURÇLAR yarattik. Ve temasa edenler için süsledik.�
    (Hicr/16)

* �Gökte BURÇLAR yaratan ve onlarin içinde bir kandil ve nurlu bir ay yaratan Allah’in sani ne yücedir!�
    (Fürkan/61)

* �Günes Ay�a yetisemez. Gece de gündüzü geçemez. Hepsi birer felekte yüzerler.�
    (Yasin/40)

* �Allah, gökleri ve yeri HAK olarak yaratti. Bunda müminler için ibret vardir.�
    (Ankebut/44)

* �Göklerde ve yerde olanlarin tamami o�nun dur. Hepsi o’na boyun egicidirler.�
    (Rum/26)

* �Gece, gündüz, günes ve ay Allah’in kudretine dalalet eden ayetlerindendir. Siz, Günes�e ve Ay�a secde etmeyin. Onlari yaratan Allah’a secde edin.�
    (Fussulet/37)

* �Biz gökleri yeri ve aralarindakileri eglence ve bos yere yaratmadik. Biz onlari ancak Hak ile yarattik. Fakat onlarin çogu bunu bilmezler.�
    (Dühan/38-39)

* �O göklerde ve yerdekilerin tamamini, kendi tarafindan sizin hizmetinize verdi. Bunda tefekkür eden bir kavim için ayetler ve ibretler vardir.�
    (Casiye/13)

* �Biz, yeri, gögü ve aralarindaki seyleri kafirlerin zannettikleri gibi abes ve batil, bos yere yaratmadik.�
    (Sat/27)

* �Ve size geceyi, gündüzü, Günes�i, Ay�i ve yildizlari musahhar kildi. Bütün bunlar O’nun emrine boyun egmislerdir. Bunlarin her birinde akil kullanacak bir kavim için alametler vardir.�
    (Nahl/12)

* �Gökten yere kadar bütün dünya islerini o tedbir eder.�
    (Secde/ 5)

* �Allah gökleri ve yeri ve ikisinin arasinda bulunan seyleri ancak Hakki yerlestirmek için ve muayyen bir müddetle yaratti.�
    (Rum/8)

* �Görmez misin ki, Allah, göklerde ve yerde olan seyleri hep sizin menfaatinize musahhar kildi. Üzerinize açik ve gizli olarak birçok nimetleri tamamladi.�
    (Lokman/20)

* �Gece ile gündüzün birbiri ardinca gelmesinde, Allah’in göklerde ve yerde yarattigi seylerde muttaki kavim için özel ayetler vardir.�
    (Yunus/6)

* �Göklerde ve yerde nice ayetler vardir ki onlar, o alametlerin üstüne basip geçerler ve onlardan yüz çevirirler.�
    (Yusuf/150)

* �Üstünüze yedi saglam gögü bina ettik. Oraya parlayan bir kandil astik.�
    (Nebe/13)

* �Biz dünya semasini yildiz ziynetleri ile süsledik. Ve onlari azgin seytanlardan koruduk.�
    (Saffat/6-7)

* �Yeryüzünde veya nefislerinizde siz isabet eden bir olay, bizim onu yaratmamizdan evvel, mutlaka bir kitap da yazilmistir. Bunu, önceden mukadder ve yazili oldugunu bilip, elinizden çikan seylerden dolayi üzülmemeniz ve elinize giren ile de sevinip simarmaniz için , açikliyoruz Allah, dünyalikla böbürleneni sevmez.�
    (Hadid/ 22-23)

—–

hocam ben bur ayetlerden gök cisimlerinin insan karakter ve kaderleriyle bağlantılı yada alakalı olduğu sonucunu çıkaramadım.Yanlış mıyım
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Kenzül havas kitabını incele hoca, ondan sonra konuş, dinlere göre astroloji farklı şekillerde var. yahudilerde de kabalayı astrolojiye dayandıran şeyler var. hristiyanlarda da vardı. garip olan şeyler var mesela tarotta; raider white destesinin mayalardan dabudan, afrika kabilelerinden, firavunlardan, musevilikten ve hristiyanlıktan pek çok şeyi alıp alıp bunu astrolojiyle birleştirmesi, bu kadar sembolü major katlarda birleştimek ve sistematik hale getirmek hangi delinin işidir ne maksatla bu sistem geliştirilmiştir çok merak ettim ve araştırdım. sonuç şu ki bir bok bulamadım :) ortaçağda çakılıp kalıyoruz. İslama dönersek olay daha karmaşık, benim rahmetli dedede yıldızname diye bir hede vardı, deri kaplı yırtık pırtık bir kitap, osmanlıcaydı bu kitap neyse ben bunu parayı basıp çevirttim, farsça arapça ve ibranice kısımlar çıktı içerisinden, tılsımlar büyüler aklına ne gelirse :) neyse bunları denedim ve bir boka yaramadığını gördüm, fakat orada tarif edilen burç ve insan tiplerinin gerçek hayattakilere tıpa tıp oturduğunu gözlemledim. parmak, ağız göz yapıları, vücut şekli, huy, suy aklına ne geliyorsa cuk oturuyor. Enteresandır yani hocam. Batıldır ama yinede burçlara ve tarota inanırım. Saçmalık olduğu konusunda hemfikiriz, batıl olan herşey saçmalıktır ve uzak durmak gerekir.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:

Kenzül havas kitabını incele hoca, ondan sonra konuş, dinlere göre astroloji farklı şekillerde var. yahudilerde de kabalayı astrolojiye dayandıran şeyler var. hristiyanlarda da vardı. garip olan şeyler var mesela tarotta; raider white destesinin mayalardan dabudan, afrika kabilelerinden, firavunlardan, musevilikten ve hristiyanlıktan pek çok şeyi alıp alıp bunu astrolojiyle birleştirmesi, bu kadar sembolü major katlarda birleştimek ve sistematik hale getirmek hangi delinin işidir ne maksatla bu sistem geliştirilmiştir çok merak ettim ve araştırdım. sonuç şu ki bir bok bulamadım :) ortaçağda çakılıp kalıyoruz. İslama dönersek olay daha karmaşık, benim rahmetli dedede yıldızname diye bir hede vardı, deri kaplı yırtık pırtık bir kitap, osmanlıcaydı bu kitap neyse ben bunu parayı basıp çevirttim, farsça arapça ve ibranice kısımlar çıktı içerisinden, tılsımlar büyüler aklına ne gelirse :) neyse bunları denedim ve bir boka yaramadığını gördüm, fakat orada tarif edilen burç ve insan tiplerinin gerçek hayattakilere tıpa tıp oturduğunu gözlemledim. parmak, ağız göz yapıları, vücut şekli, huy, suy aklına ne geliyorsa cuk oturuyor. Enteresandır yani hocam. Batıldır ama yinede burçlara ve tarota inanırım. Saçmalık olduğu konusunda hemfikiriz, batıl olan herşey saçmalıktır ve uzak durmak gerekir.

Hocam varsa vaktin Boğa burcuyla ilgili bölüğmleri taratıp koyarmısın merak ettim şimdi :D

"bea"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

gök cisimleri yıldızlar vs. insanları etkileyebilir. yoğun enerji birikimlerinin yer değiştirmesinden bahsedilir çünkü. mevsimler bile etkilerken gezegenler niye etkilemesin

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

angels_demos bunu yazdı:

gök cisimleri yıldızlar vs. insanları etkileyebilir. yoğun enerji birikimlerinin yer değiştirmesinden bahsedilir çünkü. mevsimler bile etkilerken gezegenler niye etkilemesin

İyide etkilerse herkesi etkiler. Belli bir grup belli ayda etkileyecek diğerlerini etkilemeyecek işte saçmalık burada.

"bea"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neo_brn
    neo_brn's avatar
    Erkek

aslında çok akıl karı gelmiyo ama şunu farkettim gezegenlerin hareketlerinin maddelere etkisi var insan vucudu da maddelerden oluşuyo o yüzden etkisi olduğunu düşünmeye başladım

İşte tüm olay bundan ibaret.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeratul
    zeratul's avatar
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:

IRET bunu yazdı:

Hocam varsa vaktin Boğa burcuyla ilgili bölüğmleri taratıp koyarmısın merak ettim şimdi :D

Koç kısmınıda isterim özelden de olur burdan da :)

Toplam Hit: 6725 Toplam Mesaj: 45