folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Asus Zenfone Max Pro Nasıl Bir Telefon?

Asus Zenfone Max Pro Nasıl Bir Telefon?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Sevgilime telefon alacağız. 1200 civarı bütçe var, kameranın iyi olması, şarjının uzun gitmesi gibi temel özelliklerde tercihlerimiz mevcut. 2-3 yıllık idare edebilecek birşey arıyoruz.

Şimdi ben biraz bakındım bir kaç model kafamda var. Bunlar:

Huawei Y7, Lenovo p2, xiaomi redmi 6 vs gibi bunlardan hangisi iyidir? Hangisini tercih etmeliyiz?

Son olarak işte Asus Zenfone Max Pro gördüm, bu cihazı kullanan var mı nasıldır iyi midir?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Biraz daha ekleyin kaçak Xiaomi Mi 8 Se alın derim. 1.500 lira falan.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Biraz daha ekleyin kaçak Xiaomi Mi 8 Se alın derim. 1.500 lira falan.

abi bana kalsa 2. el temiz alalım diyeceğim de kaçak falan yanaşmıyor ona ondan birşey diyemiyorum. Temiz sıfır arıyoruz.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kaçak telefonda sıfır hocam. Kadıköy'de Semers var dükkanı falanda var. Adamlar dükkan garantisi veriyor. Gidip inceleyip alırsınız. Türkiye'de garanti her boka kullanıcı hatası demek harici bir işe yaramıyor. 

Özelden mesaj atmışsın ama buradan yazayım Huawei Y7 iyi ama 16 GB hafıza. En az 32 GB hafızalı al ki ileride uygulama yükleyip önbellek dolunca telefon şişmesin. 

O rakama garantili bir şey istersen en alınabilir cihaz General Mobile GM 8. LG G4'te var Hepsiburada'dada. Sabıkalı cihazdır elde kalan stoğu satıyorlar sanırım. Kamerası efsanedir. 

mkyb tarafından 13/Mar/19 00:13 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Birleşik Mağazalar zincirine ,Samsung Prime 2 gelecekmiş. özellikleri hoşuma gitti. ~1.300 TL olacaktı. bilgin olsun diye yazdım.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Birleşik Mağazalar zincirine ,Samsung Prime 2 gelecekmiş. özellikleri hoşuma gitti. ~1.300 TL olacaktı. bilgin olsun diye yazdım.

Ekranı iyileştirmişler, birde hafızayı 32 GB yapmışlar. Geriye kalan her konuda işlemcisine kadar J7 Prime ile aynı. İşin komik tarafı ilk çıkan daha pahalıya satılıyor hala.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Ben asus zenfone 5 kullanıyorum çok memnunum hocam pili ve kamerası harika, o telefonda güzeldi sanıırım

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Ekranı iyileştirmişler, birde hafızayı 32 GB yapmışlar. Geriye kalan her konuda işlemcisine kadar J7 Prime ile aynı. İşin komik tarafı ilk çıkan daha pahalıya satılıyor hala.

Yoğun telefon satışının olduğu Merkezi yerlerdeki yolüstü dükkanlarda Prime2 için, 1500-1550 TL arası rakamlarla satıldığını görmüştüm. Onlara göre fiyatı iyi geldi. 

GSM üstünden benzer Samsung telefonlar arası Görüntülü Görüşme için düşünmüştüm ben. 

Ben kendime alacak olsam, Katlanabilir Samsung Note'lardan alırım. Kalem daima hoşuma gitmiştir. Fizik'en de hoşuma gidiyor. Tükenmez kalem biraz Kafa Yapıyor ama ^^D. İğne üçlü pilot kalemler de bilmiyorum neden hoşuma gitmiyor, 0.5 0.7 farketmez. Kurşun-Versatil kalemlerde Uç olarak da Koyu renk B sınıfları tercih ederim (0.7). Kağıdın üzerindeki akışı, beni benden alıyor.  

Aklıma takıldı, kaç tane telefon işlemcisi üreten firma(?yada şirket) var. Qualcom, Snapdragon,Enynos, Krin, MediaTek.Üretici- Marka -model özetleyen  bir İnfoGrafik var mı?

RitmFarbRacourci tarafından 13/Mar/19 02:18 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

M1 mi?

Yani bu model mi ZB602KL

siberturq tarafından 13/Mar/19 20:26 tarihinde düzenlenmiştir

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Aklıma takıldı, kaç tane telefon işlemcisi üreten firma(?yada şirket) var. Qualcom, Snapdragon,Enynos, Krin, MediaTek.Üretici- Marka -model özetleyen  bir İnfoGrafik var mı?

İşte saydıkların var. Birde Ericsson'un ürettiği NovaThor işlemci vardı. Sony Ericsson döneminde ilk çıkan Android telefonlarda işlemcileri kendileri üretiyordu. Sonradan firma sadece Sony olunca vazgeçtiler.

Intel'de üretiyordu ama çok sorun çıkaran Android ile uyumsuz işlemciler üretince firmalar kullanmadı ve azalarak bitti.

Ha bak şimdi aklıma geldi birde Nvida'nın ürettiği Tegra vardı. Onuda LG kullanmıştı Android'in ilk dönemlerinde. LG o dönem için hayvan gibi ekran çözünürlüğü koyduğu için o dönem ki işlemciler işini görmüyordu.

mkyb tarafından 13/Mar/19 20:56 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    siberturq bunu yazdı

M1 mi?

Yani bu model mi ZB602KL

Galiba

Toplam Hit: 1863 Toplam Mesaj: 17
asus telefon zenfone telefon