folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder At Satın Alıp Araba Gibi Kullanmak.

At Satın Alıp Araba Gibi Kullanmak.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Beyler at satın alıp motosiklet, otomobil gibi binek olarak kullanmak istiyorum, bunun prosedürleri nelerdir? Karayollarında falan sıkıntı çıkarırlar mı?

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Edirneye gelirsen istedigin gibi kullanabilirsin hocam 

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Metanet bunu yazdı

Edirneye gelirsen istedigin gibi kullanabilirsin hocam 

Araba ve motoru satıp at almayı düşünüyorum, henüz ata vergi koyulmamış çim de bol. Aşısına yemine baktık mı yürür gideriz :) saatte 40km yapması benim için yeterli.

Bu arada konu geyik değil ciddi ciddi at almayı ve binek olarak kullanmayı düşünüyorum. Üzerine vergi sıfır falan da yazabilirim.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Trafikte dikkat et aliskin iyi huylu bir beygir al .

Aslinda katir alabilirsin.

Okuldayken ovada az gezmezdik ingilizle arapla

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Ekonomi'de Laffer Eğrisi diye birşey var. Kısaca copy paste yaparsak;

vergi oranları ile vergi gelirleri arasıda ki ilişkiyi göstermektedir. buna göre vergi oranlarının belirli bir noktaya kadar arttırılması beraberinde vergi gelirlerinide arttırırken belirli bir noktadan sonra vergi oranlarının artmaya devam etmesi beraberinde vergi gelirlerinde düşmeyi getirecektir.

yani vergi oranı %0 iken vergi gelirleri 0 dır.vergi oranları %100 iken vergi gelirleri yine 0 dır çünkü bu durumda ekonomik bireyler üretim yapmayacaklardır.optimum vergi oranının uygulanması ile vergi gelirlerinin artacağını öne sürmektedir. türkiye için yapılan araştırmalar bize türkiyede uygulanan vergileme oranlarının optimum noktanın sağında yani yüksek olduğunu göstermektedir. burdan çıkan sonuç ise, yıllardır vergi toplayamamakdan şikayet eden devletin biraz kafayı çalıştırması ve bazı şeyleri kitabına göre uygulaması gerektiğidir.

Yani belirli bir süreden sonra vergi artışları halkı kaçağa, yeni fırsatlara yönlendirir. Ülkemiz laffer dengesinin sağında olduğu için RETRET at peşinde koşmaktadır.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

vergi oranları ile vergi gelirleri arasıda ki ilişkiyi göstermektedir. buna göre vergi oranlarının belirli bir noktaya kadar arttırılması beraberinde vergi gelirlerinide arttırırken belirli bir noktadan sonra vergi oranlarının artmaya devam etmesi beraberinde vergi gelirlerinde düşmeyi getirecektir.

yani vergi oranı %0 iken vergi gelirleri 0 dır.vergi oranları %100 iken vergi gelirleri yine 0 dır çünkü bu durumda ekonomik bireyler üretim yapmayacaklardır.optimum vergi oranının uygulanması ile vergi gelirlerinin artacağını öne sürmektedir. türkiye için yapılan araştırmalar bize türkiyede uygulanan vergileme oranlarının optimum noktanın sağında yani yüksek olduğunu göstermektedir. burdan çıkan sonuç ise, yıllardır vergi toplayamamakdan şikayet eden devletin biraz kafayı çalıştırması ve bazı şeyleri kitabına göre uygulaması gerektiğidir.

Yani belirli bir süreden sonra vergi artışları halkı kaçağa, yeni fırsatlara yönlendirir. Ülkemiz laffer dengesinin sağında olduğu için RETRET at peşinde koşmaktadır.

Adam hakli :)

@RETRET Hocam bebek bezi falanda var yola falan bırakmasin

Memento Mori
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Reskam bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

Adam hakli :)

@RETRET Hocam bebek bezi falanda var yola falan bırakmasin

Hocam torba bağlayacağım, o gübre ziyan edilir mi yahu... Atımı belediye peysajları ile beslemeyi düşünüyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

güzel fikir Türkmen teke atı var ahal teke çok kız düşürürsün :D

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

uzun süre asfaltta binersen atı sakatlarsın

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı

uzun süre asfaltta binersen atı sakatlarsın

3d yazıcım var ona altı kauçuk güzel plastik ayakkabı yaparım ben :) mevzu atı bulmak.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

LvL 8 Binek At :)

Garajın var mı bağlamak için?

NoktaliVirgul tarafından 31/Tem/17 10:59 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
Toplam Hit: 7199 Toplam Mesaj: 54
at ötv