folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Atatürk Kimdir????

Atatürk Kimdir????

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek
    Atatürk kimdir? cevap zaten soruda..Türklerin Atasıdır.Çok basit bi soru olmuş bu baba :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

müridler yazmışlar. Elbette Türklerin Atasıdır. İllada ben Atatürkü tanımak istiyorum diyorsan Nutuk kitabını oku yada Nutuk belgeselini indir. Atatürkü tanırsın.  yahut Atatürkü tanımak araştırmak istiyorsan http://www.atam.gov.tr/ buraya bakabilirsin.

bu konuyu niye açtığını bilmiyoruz. Atatürkü bilmeyen tanımayan bu ülkede yaşamasın arkadaş !!!

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek
    Atatürke karşı hiç bir şey söyleyemem kafamın içinde okadar çok şey varki hiç bir şekilde kelimlere dökemiyorum onları tarifi yok kelimelerin ötesinde ve ben ölene kadarda Atatürk'e olan saygım sevgim bu şekilde kendi benliğimde kalacak başkalarıyla paylaşıp onlarada bu sevgiyi aşılayamamak her ne kadar kötü olsada o duyguyu tek başıma hissetmem bile bana yeter
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Atatürk hiçbir zaman böyle hıyar bi duruma düşmemişti, çünkü Atatürk bizim gibi bir dallama değildi.

O bir idealin peşinde aşk gibi koşmuş,

Hayatı boyunca kendi adına hiçbir çıkar derdine düşmemiştir,

Biz Özal görmüş Atatürk'çüler, Atatürk'çülüğün anlamını yitirmişiz,

Şimdi erbakan dışında herkese Atatürk'çü, yılda birgün erbakan da Atatürk'çü, :)

fettulah hoca tamamen Atatürk'çü, :)

Ulan Atatürk'çülük böyle herkesin benimseyebiliceği bu kadar salak bir ideoloji olamaz ki...

"...Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ve fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet paidar kalacaktır..." M. Kemal Atatürk

http://www.youtube.com/watch?v=D01ewBn2cQQ

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    7eVeNPouND
    7eVeNPouND's avatar
    Erkek
    tabikide kötü bir amaçla açmış olamam:) sadece sizlerin düşüncesini öğrenmek istedim tarih hocamız sordu sınıfta 30 kişi cevap verdi ama hiç birini doğru bulmadı:S
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulas
    ulas's avatar
    Erkek
    ATATÜRK ismini alabılmıs kutsal bır turk lıderıdır
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

7eVeNPouND bunu yazdı:
    -----------------------------
    tabikide kötü bir amaçla açmış olamam:) sadece sizlerin düşüncesini öğrenmek istedim tarih hocamız sordu sınıfta 30 kişi cevap verdi ama hiç birini doğru bulmadı:S
    -----------------------------

Neymiş doğru cevabı. tarih hocalarından nefret ederim bi bok bildiklerini sanırlar trip yaparlar her zaman.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugurben
    ugurben's avatar
    Erkek
    zengo arkadasımıza katılıyorum ...

sevdigim 3 turk atasozu.. 1- besle kargayı atsın iftirayı, 2- yayılma sivril ( bu bir çin atasozudur), 3- luzumsuz eşek sucuk olur ( buda bir çin atasozudur ) ve son olarak, 4- ak akçe karagün kara akçe ak gün içindir...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    bu ülkeyi kuran, inançlarıyla şekillendiren ancak hala kurduğu ülkenin vatandaşlarınca doğru dürüst tanınmayan 'bir'ey!

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

onu tanıdığım ve onun kurdugu ülkede yasadıgım için cok mutluyum. sonsuza kadar yaşayacaksın!

le le le sakine
Toplam Hit: 5547 Toplam Mesaj: 47