folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ateistlik İle İlgili Bir Kaç Soru .

Ateistlik İle İlgili Bir Kaç Soru .

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

bi kere amacım hiç bi şekilde bi tartışma çıkarmak veya  kimseyle alay etmek değil ve bu şekilde yorum yapanlar içinde silinmesini isticem .

şöyle bi kaç sorum var hatta aklıma geldikce  sorular sorabilirim  .

gercek anlamda  bu ateist arkadaslar  nasıl ateist oldu ?

yani bizim göremediğimiz sizin gördüğünüz ne oldu veya neyi görüpte aydınlandılar .

yoksa ateist olunmaz ateist doğulur  gibi bişey mi :) ( şaka)

ama tabi gerçek anlamda bi ateiste soruyorum yoksa özenti olana degil .

neden bu yolu sectiler bişeye inanmak varken (din put vs  farketmez )  neden hiç bişeye inanmamayı seçtiler hiç bişeyden kastım dinsel ve

metafiziksel hiç bişeye.

hiç bişeye anlam yüklemedikleri için inanç dogrultusunda hiç boşlukta hissettilermi kendilerini yada ne bilim  çok zor bi anlarında  neye sıgındılar 

nasıl bi yardım beklediler soyut veya somut anlamda  böyle sorulari merak ediyorum var mi aydınlatabilecek  biri acaba ?

Nev-i Şahsına Münhasır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    antivirus bunu yazdı

bi kere amacım hiç bi şekilde bi tartışma çıkarmak veya  kimseyle alay etmek değil ve bu şekilde yorum yapanlar içinde silinmesini isticem .

şöyle bi kaç sorum var hatta aklıma geldikce  sorular sorabilirim  .

gercek anlamda  bu ateist arkadaslar  nasıl ateist oldu ?

yani bizim göremediğimiz sizin gördüğünüz ne oldu veya neyi görüpte aydınlandılar .

yoksa ateist olunmaz ateist doğulur  gibi bişey mi :) ( şaka)

ama tabi gerçek anlamda bi ateiste soruyorum yoksa özenti olana degil .

neden bu yolu sectiler bişeye inanmak varken (din put vs  farketmez )  neden hiç bişeye inanmamayı seçtiler hiç bişeyden kastım dinsel ve

metafiziksel hiç bişeye.

hiç bişeye anlam yüklemedikleri için inanç dogrultusunda hiç boşlukta hissettilermi kendilerini yada ne bilim  çok zor bi anlarında  neye sıgındılar 

nasıl bi yardım beklediler soyut veya somut anlamda  böyle sorulari merak ediyorum var mi aydınlatabilecek  biri acaba ?

hocam sen seçmek demişsin ama tam olarak olan bu değil. ulan hadi ateist olayım demez kimse. herkesin kafasını kurcalayan dini sorular vardır. kanımca bu kimseler bu soruların üzerine en çok giden, hatta sonuna kadar giden en sonunda da kendine göre cevaplar alamayınca farkına varmasıdır.

kötü zamanlarda sığınacak bişi olmuyor, haklısın o konuda ama insan bir kere ateist olduktan sonra sırf sığınacak bir şeyim olsun diye tanrıya istese de inanamaz zaten. bu siyah olan bir şeyi görüp beyaz rengi sevdiği için ona beyaz demek gibi bişi olur. sen beyaz dersin ama siyah olduğunu günbegün görmekte olduğun için asla beyaz olduğuna inanamazsın. 

black implies white, self implies other, life implies death.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

aç kuran oku (ciddiyim)

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProBilisim
    ProBilisim's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

aç kuran oku (ciddiyim)

Hocam sen biraz arıza gibisin ya:) Adam sana neden islamı seçmedin diye sormuyor. neden bir gücü veya dini seçmedin diye soruyor. hristiyanlık musevilik hinduizm veya putlar  hepsi içinde vs vs...gibi..

ProBilisim tarafından 14/Eki/13 00:54 tarihinde düzenlenmiştir

Sana Herşeyi uzun uzun anlatabilirim ama senin yerine anlayamam.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    ProBilisim bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

aç kuran oku (ciddiyim)

Hocam sen biraz arıza gibisin ya:) Adam sana neden islamı seçmedin diye sormuyor. neden bir gücü veya dini seçmedin diye soruyor. hristiyanlık musevilik hinduizm veya putlar  hepsi içinde vs vs...gibi..

aç incil oku o zaman. ilkokul çocuğuna mı anlatıyoz hacı?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FahrenHeiT
    FahrenHeiT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

edit

FahrenHeiT tarafından 14/Eki/13 16:59 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Ben asla -ata ana baba ist- değilim.

Ama psikolojik olarak insanların neden bu yolu şeçtiğini birebir tecrübe ettim.

Sana en basitinden şunu soruyorum.

Resmi rakamlar diyorki 1.5 milyar insan müslüman iken 4.5 milyar insan gayri müslüm durumunda. Sence bu teknoloji çağında her din birbirinden haberdarken nasıl o kadar milyar insan cehennemde yanmayı tercih ediyor ? Acaba cehennem diye bir şey var mı gerçekte...

Öyle sorular sorarım ki cevap veremezsin inan bana. Ateistlere hak verirsin.

Ve şu aç Kuranı incili okul aç zeburu tarihi oku türünden cevap yazan adamlara inanma ben açtın okudum. Eğer okunarak müslüman olunsaydı dünyadaki ilahiyat proflarının hepsi öülüman olurdu.

Ve acı gerçek aç kuranı oku diyen adamlar emin ol bir kere mealini bile okumamışlardır. 

haha...

Neyse sorun olursa dön bana. 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

zeybekustasi

hocam soru sormak problem degil aynı şekilde bende soru sorarım sende cevap veremezsin belki   ama olay  1,5 müslüman 4,5  gayri müslüman

değil yani sadece müslümanlık değil ProBilisim  dediği gibi hinduizm budizm bişeye inanma olayı yani işte bu 5999 milyar insan neyi göremiyorda

ateist kişi  görüyor ve inanmamazlik yapiyor hemde hiç bi soyut veya somut varliğa ve neden böyle bi yol seçiyor atiyorum şöyle bi korku olabilirmi

ilk başta ; 30 yaşına kadar  hep günah işledim nasil olsa yanıcam diyip ateist mi olim diyorum (abes bi örnek ama bunun gibi ) böylemi diyor acaba?

Prometheus hocam hiç  meal okumadım ve okumayada güvenemiyorum cünkü yanlış çevirili çok meal var  arapça okuyabiliyorum ama 

ilerde kısmet olursa okudugumnda ne demek oldugunu anlamak için arapça ögrenebilirm tabi o zaman sizide aydınlatabilirim :) 

antivirus tarafından 15/Eki/13 01:51 tarihinde düzenlenmiştir

Nev-i Şahsına Münhasır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

şimdi ben oku diyerek nasıl ateist olunur sorusuna cevap verdim. okuyarak "yav biz okusak da anlamayız herkes yanlış anlıyor" sorusuna cevap bulabilirsin. bu basit bir bahanedir. okuduğunda bin takla atsan gene bahane bulamayacağın şeyler göreceksin.

bir diğer konu da bu kadar insan yanılıyor da sen mi biliyon konusu. aslında cevap vermeye bile layık değil bu soru fakat bir iki şey yazayım. herşeyden önce bir çocuğu alıp ufaklığından bu yana tüm çevresi dahil olarak hangi yalanı söylersen söyle o çocuk ona inanır. basit bit gerçek vardır, ananız babanız hangi dindeyse %99 (bu %99 lafını da hiç sevmem ama) siz de o dinden olursunuz. inkar edebilecek var mı? başka bir konu da hemen herkes bilir ki çoğunluğun söylediği doğru olacak diye bi kaide yoktur zira çoğunluk hep yanılır. (tabi bunu diyenlerin, çoğunluğun birer parçası olması da ayrı bir ironi. incelemek gerekir.) son olarak hangi din olursa olsun o dinin mensuplarının büyük çoğunluğu dinini başkalarından öğrenir. kuran ve incil tarihte en çok satan iki kitap olmasına karşın onu okuyanların sayısı oldukça azdır. 

işte özetle bu sebeplerden dolayı kuran oku diyorum. ben zamanında dini bütün bir müslümanken "ulan nasıl müslümanım kitabımı okumuyom amıma koyayım" diyerek kuran okumaya başladım. okudukça şok üstüne şok yaşadım. hayır dedim yanlış anlıyom, gittim açıklamalarını okudum. bi kısmında işe yaradı "ilim adamlarının üstün anlayışlarıyla yazdıkları" mealler. ama öyle net cümleler vardı ki... ve birçok ayeti araştırdığımda ise tefsirlerde yumuşatılmış olduğunu gördüm. yani benim böyle şey demiş olamaz tanrı dediğim ayetler meğer yumuşatılmış ayetlerdi. açıklama üstüne açıklama okuduysam da öyle ayetler var ki yemiyor arkadaş. ve yanılmıyorsam 6 ay süren bi beyin amcıklaması sonucunda dedim ki "eğer mutlak güç mutlak tanrı varsa ve o buysa herşeyi göze alıyorum ben buna tapmam" dedim. çünkü insanlık onuru, ahlak bilincim, midem bazı şeyleri kaldırmadı. muhammedin yaşamını okuduğumdaysa daha da kötülerini gördüm. ki muhammedin yaşamı ile ilgili tek kaynaklar islami kaynaklardır yani yandaş kaynaklar. buna rağmen akıl almaz zulümler iğrençlikler var.

daha ne diyim bilmiyorum, tekrarlıyorum, herhalde kimse itiraz etmez. kardeşim gel kuran oku. ben okudum defalarca, gel sen bi kere olsun oku şu Türkçesini. sonra münakaşa edelim istiyorsan ki gerek kalacağını sanmam.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam sen nasıl ateist olmadın diye sana sormak lazım.

insanlar default olarak ateist doğarlar. beyinleri yıkanmadığı ve din denilen mantık virusu bulaştırılmadığı sürece de öyle kalırlar.

virus derken amacım aşağılamak değil, ben email ile dağıtılan "bunu 10 kişiye forward etmzsen kotu sans peşini bırakmaz" maillerine benzetiyorum. çoğu kişi inanmaz güler geçer ama birşey 10 kişiye yollamak için dürter onları. yollasam ne kaybederim ki derler. Din de böyle birşey.

Bir an için sana öğretilenleri unutup mantık ile yaklaşırsan zaten gülünç hikayeler olduğunu kolayca anlarsın.

Eğer mantıkla yaklaşmak doğru yöntem değil derlerse zaten vampirlere, kurtadamlara inanmaman için de bir engel yok. bukadar basit.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    st_anger_turk
    st_anger_turk's avatar
    Erkek

simdi herkes agzina geleni soyluyo tabi, ama biz ateistler bisey desek adimiz hakaret ettiye cikiyor.Herneyse.

40 dan fazla evlilik yapmis insanin pesinden gitmem ben. Azhab 49-50-51 i oku derim. su elma hikayesine cocukken inanmis olabilirsiniz ama 2013 te modern bir insani buna nasil inandirirsiniz? ben geriye kalan 5,5 milyarla cehennemde yanmayi seciyorum demisti bi arkadas.

Diriliş... /// Inadina Ofke Inadina INTIKAM
Toplam Hit: 8708 Toplam Mesaj: 76