folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ay'a Gerçekten Gidildi Mi? Ay Da Bulunan Yapılar

Ay'a Gerçekten Gidildi Mi? Ay Da Bulunan Yapılar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Walla ben de gidilmediğine inananlardanım. Robot araçların gittiğine lafım yok sadece insanın gitmiş olmasını inandırıcı bulmuyorum.

Kıyafetlerin +200 -150 dereceye varan sıcaklıklardan koruması, radyasyon kuşağını o aleminyum folyo gibi kutu içinde geçmeleri, Az sayıda fotoğraf ve video olması, bunların çoğunun 2000lerde yangında kaybolduğu iddiaları bunlar bana inandırıcı geliyor.

Beni en çok inandıran iddia ise inen aracın üstünde, ayaklarında hiç toz olmaması. Hatırlarsanız ayda bir ayak izi fotoğrafı vardır meşhur, demekki yerler tozlu. O zaman yere saniyede 10 tondan fazla basınç uygulayarak inen alet neden tozu dumana katıp inmemiş?

vay amq

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flybatwin
    flybatwin's avatar
    Erkek
    müridler eropanın buzlu yüzeyini ve altındaki okyanuslarını çok merakediyorum yaşam olabilir mi nezaman oraya sonda uzay robotu gönderilir acaba

www.tekno50.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Ellili yaşlardan sonra kafamı bu işlere yormak istiyorum. Değişik işler. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

https://www.flickr.com/photos/projectapolloarchive/

Nasa o saçma fotoğraf yorumlarının hepsine yanıt vermişti de bulamadım neyse son yanıtı da yukarda. 8400 resim, hepsine bişey bulalım bence ^_^

Ayrıca bu linkte de aya 1 kere gidilmediği görülebilir . http://www.universetoday.com/55512/how-many-people-have-walked-on-the-moon/

Bu da niye şu anda insan gönderilmiyor için, güzel bir yanıt yazmış arkadaş :

Sonuç olarak, sonsuz olasılıklar ortamında 1 deli kuyuya taş atıyor ve 40 akıllı çıkaramıyor :(

ozgunlu tarafından 21/Mar/16 01:44 tarihinde düzenlenmiştir

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    yanlış anlamadıysam @ozgunlu burada olumluyor.. o zamaaaaan :

:D deli @holyone ╭∩╮ :D

RitmFarbRacourci tarafından 21/Mar/16 02:13 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek

https://www.facebook.com/ilhanberatyilmam/?fref=ts

asdasdasd

http://yigitdemirag.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek
    flybatwin bunu yazdı
    müridler eropanın buzlu yüzeyini ve altındaki okyanuslarını çok merakediyorum yaşam olabilir mi nezaman oraya sonda uzay robotu gönderilir acaba

2018 dediler ama iptal olup olmadığını bilmiyorum. Crewed mission da düşünülüyor gönüllülerden oluşan bir ekibin geri dönüşü olmayan bir araştırma görevine gönderilmesi tartışmaları da var. Buradan europaya ulaşmak 550gün filan sürüyor sanırım. Crewed mission için de 2022 diyorlar ama bence hayal bunlar. Tamam gönüllüleri buldun böyle bir deneyim için ölmeyi kabul edip sadece gidiş bileti olan bir yolculuğa çıktılar diyelim de senin oraya onları yollayacak teknolojin var mı?

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı
    flybatwin bunu yazdı

2018 dediler ama iptal olup olmadığını bilmiyorum. Crewed mission da düşünülüyor gönüllülerden oluşan bir ekibin geri dönüşü olmayan bir araştırma görevine gönderilmesi tartışmaları da var. Buradan europaya ulaşmak 550gün filan sürüyor sanırım. Crewed mission için de 2022 diyorlar ama bence hayal bunlar. Tamam gönüllüleri buldun böyle bir deneyim için ölmeyi kabul edip sadece gidiş bileti olan bir yolculuğa çıktılar diyelim de senin oraya onları yollayacak teknolojin var mı?

Gönderecek teknoloji var ama 550 gün sıkıntılı...  Şöyleki yolculuk çok uzun bu süreç içerisinde insanlar psikolojik degişime ugrayıp yok ben vaz geçtim dönderin gemiyi ölmek istemiyorum diye tutturursa işte ozaman sorun büyük.  Adamları atmosfere çıkar sonra sal roketi sürtünmesiz ortamda uzaya sıkıntı olmaz sanırım ama işte en zayof halka yine insan...

Birde oraya denizaltı gönderecekler diyorlardı.

Dur be kadınnnn....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

o gitmediyse biz gidelim o zaman diyen yok :)

ancak camur atalim.

All I need is a possibility.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek
    A_REX bunu yazdı
    RaAmLis bunu yazdı
    flybatwin bunu yazdı

Gönderecek teknoloji var ama 550 gün sıkıntılı...  Şöyleki yolculuk çok uzun bu süreç içerisinde insanlar psikolojik degişime ugrayıp yok ben vaz geçtim dönderin gemiyi ölmek istemiyorum diye tutturursa işte ozaman sorun büyük.  Adamları atmosfere çıkar sonra sal roketi sürtünmesiz ortamda uzaya sıkıntı olmaz sanırım ama işte en zayof halka yine insan...

Birde oraya denizaltı gönderecekler diyorlardı.

Hocam sonda atmaya benzemiyor oraya insan göndermek. Jupiter'in dibine yolluyorsun gemiyi. Ki jupiter yıldız olmanın eşiğinden dönmüş bir devasa gezegen. Jupiterle aramızdaki astreoid kemeri de sıkıntı yaratacak bir durum. İnsanların psikoloji kısmına gelirsek zaten tek taraflı bir görev bu. Dünyadan kalktıktan sonra geri dönüşleri mümkün değil. 

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
Toplam Hit: 11096 Toplam Mesaj: 72
uzay nasa ay