folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Az Önce Başımıza Gelen

Az Önce Başımıza Gelen

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Halen şoktayım 1 saat falan oldu aslında açıyım mı açmıyım mı böyle bir konuyu diye düşündüm. Olayın saatide ilginç. Kıssadan anlatıyım;

Evde tüm aile bireyleri var.

Kapı çalar

1 hanım 3 adam kapımızda adamların çeketlerinin yakalarına iliştirilmiş parti rozeti

--"Selamun Aleyküm" dediler

Bende ayıp olur diye

---"" Aleyküm selam"" dedim.

Elimi sıktılar sonra merhabalar dediler. Hanımada uzatttım elimi o uzatmadı elim boş kaldı neyse dedim. Daha öncede karşılaşmıştım böyle terslemedim.

---Biz xxx partisi ilçenizin seçim bürosundna geliyoruz. Ygs de büyük başarı elde ettiniz tebrik etmeye ve bir çayınızı içmeye geldik. Ben tam 

--- Bu şekilde evimize misafir olmak için habersiz geldiğiniz için kabul edemiycem mğüsait değilim... gibilerinden birşeyler diyip gönderecekken ve güvenememden dolayı tam yollarkenn. 

Arkadan babam geldi ve herhangi bir ters bişey olamaycağını düşünmüş babam eve misafir olarak gelmek isteyen geri çevrilmez ayıp diyip eve davet etti.

Bu sefer babama döndüler efenim işte ygs sonucu böyle böylemiş biz ilçemizin bu başarısından dolayı çok mutluyuz falan iyi yerlerde okumasını isteriz vs vsv s....

Burs bağlanmasından ve xxxxx üniversitesi vakıf üniversitesi olan bu okulda tam burslu falan teklif ettiler. lys dede aynı başarıyı gösterirse istediği bir bölümde yine burslu okuyabileceğimden falan...

O sırada hanım çantasından kutu çıkarttı 5 çeyrek altın :D la tam doldum doldum doldum deliricem. En sonunda babam tüm sinirimi aldı reddetti. rahatladım

Kadın ısrarla almama çalıştı elime sıkıştırmaya çalıştı altınları elimi tutmayan kadın elime sıkıştırmaya çalışıyo :))))

Babam sesini yükseltti en sonunda hanımefendi lütfen sokun çantanıza diye en sonunda bitti biz kazandık almadık. :D

Ondan sonra xxx partinin seçim vaatlerinden bahsettiler falan biz bu evladımızı burslu olarak okulumuza kazandırmak isteriz falan diye ısrara başladılar. Sonra xxx partisinin vaatlerini sıralamaya başladılar gene oylarını beklediklerini söylediler.

Sen ne düşünüyorsun diye hanım yine döndü bana. Tam burslu olarak güzel olurdu hemde yurt dışındada devam edebilirsin falan filan dediyken kadın.

Babamla göz işaretiyle onayı aldım açtım ağızımı yumdum gözümü.

Belli bir saygı çerçevesi içinde üniversitelerinin ne olduğunu saydıklarına karşılık yaptıklarını ne yapmadıklarını vs vs altın olayını hepsini ne geldiyse saydırdım. 

Sordum nerden biliyorsunuz benim puanımı evimin adresini diye sorduğumda ise valilik falan geçiştirdiler.

Biz bunlara oy vermeyeceğimizi güzellikle anlattık gönderdik bir çay içirip. 

Gidderken o hanım olacak insansı altınları ayakkabılıktaki montumun cebine iliştirmiş. o kadar dedik istemişypruz diye dediğimiz halde.

Hocalar şimdi babam bunların ilçe binasına gitti ne olacak bilmiyorum o altınları o sinirle heralde bir taraflarına sokar :S

Şimdi merak ettiğim bu adamlarda nasıl bir azim vardır :S nasıl adamlar la bunlar altın takmaya geldiler resmi bir rakam olsa kabul edelim ama değiller oy satın almaya geliyolar. benim bilgilerim nasıl bu isnanların elinde olabilir akşam akşam bi keyfimiz vardı ailecek içine ettiler amk :S

Particilik budur la başka partiler de böyle çalışıyormu acaba diyicemde bunlardan başka tebrik etmeye gelen yok :D gerçi hangi parti gelse almazdımda yani çok şaşırdım bu nasıl iş la? :D

DÜZENLEME:Babam şimdi geldi bize gelen elemanlar yok altınlar yaptıkları densizlikten dolayı bolca çıngar ile iade avukatı aramış şikayet edebiliyormuşuz yüksek seçim şeysine babam kıl oldu peşini bırakmaz heralde :S

Vay anasını böylece gün sona erdi bunuda gördük... pehhh milletin vergileri hazineden alınan paralar ufacık çocuğun tüyü bitmemiş evlatlarımızın hakkı olan vergiler oy satın almak için kullanılıyor. Oy değil  adam satın alınıyor okutulup devşirilip yurt dışına gönderilmeye çalışılıyor yemeyin hocalar..

NOT:Parti ismi vermedim parti kötülemedim ona göre.

"bea"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Bugün mhp standında püskevit dağıtıyolar amcanın biri geldi yedi falan ,

Kadın sordu püskeviti yediniz oy vericekmsiniz diye ?

Adam bi püskevite olurmu yaa öbürleri buzdolabı,kömür veriyo dedi, şoka girdik tabi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

yok böyle bişi ya..

edit : aslında altınları alıcaktın gerçekten ihtiyacı olan fakirlere dağıtıcaktın gerek yardım gerek para.. en azından bunların bu şekildeki boş beleş işlerine alet olacağına bi kaç fakir sevinirdi

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Coiner
    Coiner's avatar
    Erkek

altınları ihtiyaç sahibi birine verin, oyunuzu gene kime veriyosanız verin . Kimse kimsenin seçim hakkını bilmem altınla bilmem bursla alamaz . Kendilerini artık o kadar yüzsüzleştirmişler ki parti içinde istedikleri her bilgiyi elde edip kişilerin özel yaşantılarına dair ne varsa hepsini biliyorlar .

www.fenomenevi.com | Sosyal medyanın her mecrasında 6 yıldır kesintisiz olarak müşterilerimize destek vermekteyiz. Amacımız müşteri deneyimini en üstte tutmak ve hizmetlerimize 24 saat devam edebilmek. Fenomenevi.com adresinden 7/24 kesintisiz olarak sipariş verebilirsiniz...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ameros
    ameros's avatar
    Erkek

al paketi vur tokatı :Djfpıosjdoglnsdofngvlıasdbngjoın

Hepimiz Onaylanma Bağımlısı Keşleriz...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stux
    stux's avatar
    Erkek
    xxx parti diye erotik bir parti kurulduğunu bilmiyordum hemen katılayım pehehe
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Sınavda il 100e mi girdin hoca ne bu şöhret amg :|

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

kanka al altınları harcayamazsan bana ver bir daha da yüzlerine bakma yahu bunların ne mal oldukları belli zaten neyine dert yanıyorsun.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zalim_07
    Zalim_07's avatar
    Erkek

senden benden çaldıklarınının ufak bir bölümünü böyle seçim için geri dağıtıyolar kapının önüne çık bak kömür, buz dolabı vs. bırakmışlar mı? :)

cCc Gökhan cCc
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

La hangi zihniyet 5 çeyrek altını reddeder, at cebe. Ah ulan bize niye gelmiyo böyleleri. Bende türkiyede 400. olmuştum. Artistliğimi de yaparım beyler. Kusura bakmayın.

Reecep Tayyip'in Askerleriyiz
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetcan
    mehmetcan's avatar
    Erkek

--"Selamun Aleyküm" dediler

normalde başka bir dilde selam almam cevap vermem ama yeni gördüm ayıp olur diye

---"" Aleyküm selam"" dedim.

bun bunu anliyamadim

bizde keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik ; hayatla erken seviştik herşey üstümüze kaldı
Toplam Hit: 12457 Toplam Mesaj: 84