Azmış İtler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    miracthestudent
    miracthestudent's avatar
    Erkek

BosphorusPasha bunu yazdı:
    -----------------------------

Arkadaş ne garip adamalrsınız siz?  Yazdığım şeylerin içeriği ile değil kelimelerin anlamları ile uğraşmışsınız? Devlet hükümet fark? Devlet kastı hükümet yazdıklarımdan bunu anlayamıyormusunuz siz?  yok devlet hükümeti anlayacakmışım da ypprum yapacakmışım batıyormuşum gitgide, yaptığınız lagalugadan başka birşey değil, 

Bana gelip burada Atatürk karşıtı muamelesi yapıyorsunuz, Emin olun ben s,zden çok Atatürk çüyümdür, Çevrem den Atatürk hakkında ki düşüncelerim adına fırça yemişliğim bile vardır bana abzürt cümlelerle gelmeyin, Cümlemdeki Atatürk çülerden kastımın bazı sol kesimin uyguladığı sahte atatürkçülük rolü olduğunu farkettiniz ama anlamak istemiyorsunuz. 

Bana anlatan adama nasıl güveniyorsun gibi bir yorum okudum, Anlatan kişiyi iyi tanırım ve tanımadığım güvenmediğim adamın sözünü gelip ben kimseye söz diye anlatmam anlatan adamın kalitesi benim için önemlidir bi taraflarından sallayanlar vardır onları dinlerim lakin umursamam, Benim yazdığım cümlelere ve sizin verdiğiniz cevaplara bakıyorum yok bana küfür etmeler falan cümlelerimde ki bazı kelimelerin anlamları falan, Yok yaş muhabbetleri senin baban yaşındayım falan, Özellikle @özsar Nedir bu yaş hevesin anlamış değilim? 40 küsür yaşına gelmişsin hala millete yaşınla hava pıslıyorsun yok sen taş oynarken ben askerdeyidim falan, Büyümüşsün ama Hiçbişeyy öğrenememişsin Sen millete yaşınla hava pıstlatmaya devam et lütfen, Senin yorumların benim için değersiz, Tartışmanın içine bedensel yaşını sokan insanların tartışma ile ne kadar ilgili olduğunu anlayabilecek Zeka yaşına sahibim. 

Yorumlarımı Kendi görüşünüzün düşüncesi ile okuduğunuz için Yorumlarıma asla objektif bakamaz haldesiniz, Okumaya başlarken yine ne saçmalamış bu şakirt bozuntusu tavrındasınız, Ama şunu bilesiniz ki Benim ne şakirtlikle ilgim vardır ne de abilikle ne de fethulla gülen ile, Tek bağlantım onalrın yapılarını bilmem ve bir süre içlerinde yaşamamdır, Sizin düşüncenize göre AKP yi savunan herkes şakirt, Ufkunuzu genişletin biraz, 

Evet ben akp taraftarıyım ama holigan ı değilim, Sizin gibi partimin üstüne laf kondurmamazlık yapmam, yorumlarıma bakarsanız akp yi bazı konularda eleştirdiğimi de görürsünüz, Ama gözünüz bunu görmek istemez çünkü ben sizin gözünüzde At gözlüğü takmış bi akpliyim asla akp düşüncemden taviz vermem akp yalakasıyım. siz ilk önce şu önyargınızı bi silin atın kafanızdan, Ben sizin gibi kaç adamı yüzyüze konuşurken kelimelerini boğazına dizdiğimi bilirim. 

---------------------------O---------------------------

bu arada alın size Atatürkçü!

http://www.facebook.com/video/video.php?v=165954696791069&oid=128472483880387&comments

-----------------------------O--------------------------

Sözlerimi Saçma sapan yerlere çekmeyin, Atatürkçü dediğim adamlar verdiğim videoda bir örnek oolarak karşınızda, Bu adamlar Solcu, Sizlere zamanında Önderlik eden adamlar Din düşmanları, Farkındamısınız ne hal de olduğunuzdan?  

Hadi iyi geceler.

senin anan-baban akp bünyesinde sanırım, bu işten bir çıkarın var ki böyle destekliyorsun, zira aklı selim birinin yapacağı iş değil bu. herbirimiz hayatımızın bir kesiminde bu insanları tanıdık ve biliyoruz kimin ne olduğunu, şimdi gelip bize biz birşey bilmiyoruz sen biliyorsun tavrı yapma.

laiklik din düşmanlığı değildir. laiklik din ve devleti birbirinden ayırmaktır, doğrusu da budur. senin şu anda caddelerinde kızlar etekle dolaşabiliyorsa, kadın erkek aynı yerde denize girebiliyorsa, sen ülkenden rahat rahat yurtdışına çıkabiliyorsan bu laiklikten ötürüdür. sen laiklik adı altında şerefsizlik yapanların örneklerini veriyorsun. ben sana dindarlık altında şerefsizlik yapan 10 katı adam söyleyeyim mi ne dersin? ayrıca "atatürkçü derken atatürkçü geçinen solculardan bahsettim" diyemezsin, ikisi apayrı. neyden bahsediyorsan onu söyleyeceksin ki karşımıza oturtup söylediklerini dikkate alalım, ki şu anda almamak la beraber alanın da aklına şaşarım.

ha, bir de, yine kendinle çeliştin, bir atatürkçüler şöyle şerefsiz böyle kötü diyorsun bir de ben hepinizden atatürkçüyüm diyorsun, önce onun felsefesini anla, sonra konuş. atatürkçülük "ben atatürkçüyüm" demekle olmuyor, akp gibi anti-atatürkçü bir partiyi destekleyerek de olmuyor. hala solcular böyle sağcılar şöyle şeklinde lise politikası yapıyorsun, o kelimeleri lügatından çıkart, doğru düzgün konuşmayı öğrenmeye başlamadan evvel. önce söylemek istediğini adam gibi doğru düzgün yazacaksın sonra ahkam keseceksin. tamam mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zfc
    zfc's avatar
    Erkek

Mersin unutmaz, affetmez. Rahat ol...

Sevgiler. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutkun
    tutkun's avatar
    Erkek

Bakıyorum oyalanıyorsunuz yine gençler, ne iş...? :]

Bilen konuşmuyor, konuşan bilmiyor...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trabs0n
    trabs0n's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

BosphorusPasha

Hocam ne kadar konuşursan konuş bazılarının zihniyetini değiştiremezsin

Akp'lisin ya  Fetullah gülen sizin  caminin hocası yaparlar  Tayyip'ide müezzini Ancak o kadar çalışır zihniyet.

Askerin içindeki herşey ortaya çıkar apaçık Aydın doğan'ın kanalı bile verir haberi Artık bi yanlılığı kalmamıştır bunlar hemen söyler Askeri yıpratma çabaları diye.

Ama bahsettiğin heron görüntülerine burdaki şahsiyetlerden hiç biri bakmaz.300 tane adama koyun sürüsü diyen bir komutanı savunurlar Birde 4 tane çobanı vurdurduğu zamanda terörist sandık diyen adamı savunurlar sana. Ama gel yinede sen yıpratma askerini boşver.

Milliyetçilik senin ruhunda vardır ama Akp'yi tuttuğun için pür Kemalist olanlar sana Sen milliyetçi değilsin ben atatürk milliyetçisiyim diye karşı çıkarlar.Ama hiç birinin emin ol hiç bir konudan haberi yoktur.

Anlıyorum seni hocam Başta olan partinin doğrularıda vardır yanlışlarıda Ama bende eminimki Bugün'e kadar gelen gerizekalıların en iyisi bu adamdı.

Bunların çekemeyişini anlıyorum Bunlar her dönemde domalmaya alışmış bir millet olduğu için eski günlerini özlüyorlar.

Ve sana tavsiyem salla sittir et siyaset'i ne kadar biliyosan kendine kalsın .

Bu seçim sloganım olan şu yazıyı yazıyorum 

AKPM 'de Fransız Parlementer'e Cancanlı bir kapak yapan Başbakan'ın yerine bir an Kılıçdaroğlu'nu koydum Soruya Cevap için en az 2 gün araştırma yapması gerek.Sonra Bahçeli'yi koydum Sayılardan denklem kurması en az 1gün'ünü alır.Netice olarak ''önündeki kağıttan zor okuyabilen bu 2 şahsiyet'in R. Tayyip gibi anlık ayar verebileceğini hiç Sanmıyorum.Ve diyorum ki Evet Aptal olmayan %40ın bu 2 Mal'a ihtiyacı var'' Nokta.. 

AğLıyor musun? Diye soruyor bide Mal!!! Yok ben gözümden işiyorum !.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

trabs0n bunu yazdı:

BosphorusPasha

Hocam ne kadar konuşursan konuş bazılarının zihniyetini değiştiremezsin

Akp'lisin ya  Fetullah gülen sizin  caminin hocası yaparlar  Tayyip'ide müezzini Ancak o kadar çalışır zihniyet.

Askerin içindeki herşey ortaya çıkar apaçık Aydın doğan'ın kanalı bile verir haberi Artık bi yanlılığı kalmamıştır bunlar hemen söyler Askeri yıpratma çabaları diye.

Ama bahsettiğin heron görüntülerine burdaki şahsiyetlerden hiç biri bakmaz.300 tane adama koyun sürüsü diyen bir komutanı savunurlar Birde 4 tane çobanı vurdurduğu zamanda terörist sandık diyen adamı savunurlar sana. Ama gel yinede sen yıpratma askerini boşver.

Milliyetçilik senin ruhunda vardır ama Akp'yi tuttuğun için pür Kemalist olanlar sana Sen milliyetçi değilsin ben atatürk milliyetçisiyim diye karşı çıkarlar.Ama hiç birinin emin ol hiç bir konudan haberi yoktur.

Anlıyorum seni hocam Başta olan partinin doğrularıda vardır yanlışlarıda Ama bende eminimki Bugün'e kadar gelen gerizekalıların en iyisi bu adamdı.

Bunların çekemeyişini anlıyorum Bunlar her dönemde domalmaya alışmış bir millet olduğu için eski günlerini özlüyorlar.

Ve sana tavsiyem salla sittir et siyaset'i ne kadar biliyosan kendine kalsın .

Bu seçim sloganım olan şu yazıyı yazıyorum 

AKPM 'de Fransız Parlementer'e Cancanlı bir kapak yapan Başbakan'ın yerine bir an Kılıçdaroğlu'nu koydum Soruya Cevap için en az 2 gün araştırma yapması gerek.Sonra Bahçeli'yi koydum Sayılardan denklem kurması en az 1gün'ünü alır.Netice olarak ''önündeki kağıttan zor okuyabilen bu 2 şahsiyet'in R. Tayyip gibi anlık ayar verebileceğini hiç Sanmıyorum.Ve diyorum ki Evet Aptal olmayan %40ın bu 2 Mal'a ihtiyacı var'' Nokta.. 

ya hacı madem herkes biliyor bu asker durumlarını neden neden neden neden akp bu duruma el atmıyor.istediği askeri alabiliyorda bu göt komutanlar orda halen yerinde ?? neden ?? soruya cevap verme baska yerlere cek konuyu anca..hepiniz yazıyorsunuz bi soruma cevap vermiyorsunuz yemiyor mu arkadaş yemiyorsa yazma yani.akp fransız parlementerine kapak vermiş miş..istediği kadar ayar versin.büyük bas ne derse o olur bu ülkede..tayyip kac ay önce libyaya girilmez dedi.gecen ay libayaya girilmeli dedi.deniz altı fln gönderdi bu mu ayarı bu adamın.bizim ayarımız zaten anca lafta.kimsenin taktıgı yok türkiyeyi..anca cıkar konusuruz orda burda..sen simdi yine yazacaksın benim sorularıma cevap veremeyeceksin sonra ben at gözlüklerini takan adamlara dönüşecem senin gözünde.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trabs0n
    trabs0n's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ekerci bunu yazdı:

ya hacı madem herkes biliyor bu asker durumlarını neden neden neden neden akp bu duruma el atmıyor.istediği askeri alabiliyorda bu göt komutanlar orda halen yerinde ?? neden ?? soruya cevap verme baska yerlere cek konuyu anca..hepiniz yazıyorsunuz bi soruma cevap vermiyorsunuz yemiyor mu arkadaş yemiyorsa yazma yani.akp fransız parlementerine kapak vermiş miş..istediği kadar ayar versin.büyük bas ne derse o olur bu ülkede..tayyip kac ay önce libyaya girilmez dedi.gecen ay libayaya girilmeli dedi.deniz altı fln gönderdi bu mu ayarı bu adamın.bizim ayarımız zaten anca lafta.kimsenin taktıgı yok türkiyeyi..anca cıkar konusuruz orda burda..sen simdi yine yazacaksın benim sorularıma cevap veremeyeceksin sonra ben at gözlüklerini takan adamlara dönüşecem senin gözünde.

Referandumda anayasa değişikliklerine baktınmı ?

Çoğu asker yargılamasıyla ilgili.

Soruna cevap veriyorum şimdi olay şu '' Bir amiral mahkemelik oluyor Önceki dönemde olduğu için askeri mahkemeye çıkıyor herif. Sonra bakıyor hakim'e rütbesi teğmen suçlu olan amiral diyorki '' bu adamın rütbesi düşük bana başka bir hakim bulun '' dönemin şartları geregi askeri asker sorgulayabiliyor ancak.Birde bu zinciri kırmak imkansız oluyor asker komutanını suçlu bulurmu gibisinden bugün'e kadar böyle süregeliyor bu olay.''

Şimdi ise askeri tüm yargı mahkemeleri denetleyebiliyor. Hiç haber izlemiyorsun sanırım Albayıydı teğmeniydi birbir hepsi gidiyor .Biraz takip et bence.

Senin dediğin libya meselesine gelince Senin yıllar önce imza attığın bazı protokoller var. Bunlara göre davranmak zorundasın. Davranmadığın gün 3. dünya savaşına hazır olmalısın. Zaman içerisinde herşey olabilir sen dün evet dediğin şeye bugün hayır demiyormusun. Ülke yönetmek bu kadar basit'e indirgenmemeli bence biraz düşünülmeli .

Hea ben çokmu savunuyorum adamı hayır tabiki yanlışlarıda var.

Ama şunu görebiliyorum bugüne kadar gelenler hep yedi içti yattı hep aldı aldı

Bu adamda 1 alıyor ama 3 koyuyor bununda farkındayım.

Herkes'in fikri var zikri var. Ben sana at gözlüklerini taktın da demem senin dünyaya bakış açın derim.

AğLıyor musun? Diye soruyor bide Mal!!! Yok ben gözümden işiyorum !.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukan
    Mukan's avatar
    Erkek

@BosphorusPasha Madem uzunca yazıp okuttun sen de oku bakalım (tüm kesimden arkadaşların okumasını isterim)

O videoyu paylaştığın kişinin duvarına bakarsan ne menem mesajlarının olduğunu, açıkça Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı bir hilafetçi olduğunu görürsün.

Türkiye'de iki güç dengesi var. Birincisi Cumhuriyetçiler ikincisi İslamcılar. Bu, doğu ve batı anlayışının çatışmasıdır. Hemen her Ortadoğu ülkesinde vardır.

İranlı muhalif gazeteci Amerika'dan İranlı din liderine TV'de şöyle haykırıyordu: "Sorun din sorunu değil. Sorun medeniyet sorunu. Siz hala geri kalmış bir medeniyeti çıkarlarınız için şiddetle yaymaya çalışıyorsunuz." Haklıydı. İslamla yönetim geri bırakır. Bunun onlarca örneğini sıralayabilirim.

İslamcılar ve Cumhuriyetçiler yıllar yılı didişir; güçlü oldukları zaman birbirlerini tepelerler. Ancak bu didişmelerin hiçbiri modern Türkiye'nin kurucusunun Cumhuriyetçiler olduğu gerçeğini değiştirmez.

Unutma ki rüzgar eken fırtına biçer.

Madem sen duyduğunu paylaşmışsın ben de sana bir hikaye anlatayım. Üstelik bu hikaye gerçek.

Sene 1930, bugünün Fethullahçıları gibi o zaman da tarikat yapılanmaları var. En güçlüler Nakşibendiler. Bunların Şeyhleri, Mehdileri bu yıllarda da bolca mevcutmuş.

Bu İslamcılar birgün toplanıp "Şapka giyen kafirdir! Şeriat gelecek" diye bağırırlarmış. - Tıpkı dün üniversitelerde türban serbestken "Açık kızlar o...dur. Herkes kapanacak" denmesi gibi. - Bu kalabalık git gide artmış. Artık sağa sola saldırmaya başlamışlar. Kendilerinden geçmişler. Şeriat getirecekler kararlılar. Mehmetçiklerimiz bu durum karşısında halkın can ve mal güvenliğini korumak için sıralanmışlar. Ellerde tüfekler. Ama komutan tüfeklerin kuru sıkı doldurulmasını emretmiş. Maksat ağzından salyalar akan bu kalabalığa bile zarar vermemek. Müslüman Mehmetçiklere karşı yürüyüşe geçen İslamcıların lideri öne çıkmış. Şuhu içinde durmadan yürümeye devam etmiş. Komutan kuru sıkı tüfeği elinde tutan Mehmetçik'e ateş emri vermiş. Tabi ne ölen var ne yaralanan. Hal böyleyken o sakallı lider kurşun yemedim Allah beni koruyor diye milleti galeyana getirmiş. Yüzlerce kişi Mehmetçiklerin üzerine saldırıya geçmiş. Komutanı (yedek subay) yakalamışlar. Kafasını kör bıçakla kesip mızrağa dikmişler. O kafadan kanlar akarken mahalle mahalle mızrağın ucundaki kafayı ibreti alem niyetine gezdirmişler. Peki ne olmuş? Rüzgar mı ekmişler? Hayır fırtına ekmişler. Sonrasında kasırga biçmişler. Bu olay tarihte Menemen Olayı diye geçer. Bunun gibi yüzlerce olay Anadolu'da yaşanmıştır. İslamcılar ve Kürtler isyanlarda Mehmetçik öldürmüşler, sağı solu yakmışlardır.

Sene 2011. İslamcılar, Akp ile palazlanmıştır. Kürtlük artık bir kimlik haline getirilmiştir. İslamcılar eliyle Kürtçe hutbeler okutulmuş, televizyonlar kurulmuş, üniversitelerde bölümler açılmış, dağdan vatana kastedenler indirilip affedilmiştir. Yani ayrılık gayrılık resmileştirilmiş ve geri dönülemez biçimde derinleştirilmiştir. Sen tüm bunlarda akp'nin rolü yoktur diyebiliyor musun? Yahut başrolde akp yoktur demen mümkün mü? Tabi ki bu olayların ana sebebi oy kovalamak, tarihsel kankalığı pekiştirmek, içlerindeki kürtçülerin lobi faaliyetleri nedeniyle olmuştur.

Şeriatla veya şeriata yakın yönetimler halk için ızdıraptır. Çünkü insan, İslam'ın güzelliğini ve hoşgörüsünü yansıtamayacak kadar düşüktür. Osmanlı mı diyorsun? Arşivlerde Anadolu halkının ızdırabını araştır bakalım. Devlet, halk için sadece vergi ve asker toplamaya gelendi.

Tüm bunlar sebebiyle İslamiyet kalpte olduğu sürece güzeldir. İnsan eline verdiğinizde O'nu canavarlaştırırlar. Baskı, şiddet unsuru olur. Tıpkı Ortaçağ kilisesinde veya Afganistan'da olduğu gibi.

İnsanımız inancını siyasetle kirletmeden yaşamayı öğrenmeli. Bu onların refahı ve mutluluğu için şart.

Şimdi 2011'deyiz. 5 yıla kalmaz her şey değişecek. Tekrar Cumhuriyetçiler başta olacaklar. Bugün ekilen kasırgalar (ergenekonlar, yolsuzluklar, skandallar, hak-hukuk gaspları, kadrolaşmalar...) o gün geldiğinde bu sefer İslamcılar için devasa hortumlara, tsunamilere dönüşecek.

Ayrıca şu sözün de dikkatimi çekti: "Ben sizin gibi kaç adamı yüzyüze konuşurken kelimelerini boğazına dizdiğimi bilirim." Bu konuları sanırım hep kahve ortamında tartışmışsın ki argümanlarını kuru ekmek gibi insan gırtlağına boca edebilmişsin.

Hakkımda atıp tutan birine rastlarsanız pm gönderin log ve görüntü kazanın. İster atın ister tutun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

ulan darbe olsun ilk işim vatan sever çetesi kurup ülkedeki  bütün pkk lıları yediği ekmeğe sçan yandaşlarını ırak kovalamak olmadı hepsini yok etmek olucak

onekine?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

trabs0n bunu yazdı:

Ekerci bunu yazdı:

Referandumda anayasa değişikliklerine baktınmı ?

Çoğu asker yargılamasıyla ilgili.

Soruna cevap veriyorum şimdi olay şu '' Bir amiral mahkemelik oluyor Önceki dönemde olduğu için askeri mahkemeye çıkıyor herif. Sonra bakıyor hakim'e rütbesi teğmen suçlu olan amiral diyorki '' bu adamın rütbesi düşük bana başka bir hakim bulun '' dönemin şartları geregi askeri asker sorgulayabiliyor ancak.Birde bu zinciri kırmak imkansız oluyor asker komutanını suçlu bulurmu gibisinden bugün'e kadar böyle süregeliyor bu olay.''

Şimdi ise askeri tüm yargı mahkemeleri denetleyebiliyor. Hiç haber izlemiyorsun sanırım Albayıydı teğmeniydi birbir hepsi gidiyor .Biraz takip et bence.

Senin dediğin libya meselesine gelince Senin yıllar önce imza attığın bazı protokoller var. Bunlara göre davranmak zorundasın. Davranmadığın gün 3. dünya savaşına hazır olmalısın. Zaman içerisinde herşey olabilir sen dün evet dediğin şeye bugün hayır demiyormusun. Ülke yönetmek bu kadar basit'e indirgenmemeli bence biraz düşünülmeli .

Hea ben çokmu savunuyorum adamı hayır tabiki yanlışlarıda var.

Ama şunu görebiliyorum bugüne kadar gelenler hep yedi içti yattı hep aldı aldı

Bu adamda 1 alıyor ama 3 koyuyor bununda farkındayım.

Herkes'in fikri var zikri var. Ben sana at gözlüklerini taktın da demem senin dünyaya bakış açın derim.

libya meselesinde bi öyle diyip bir böyle diyorsa sonra çıkıpta kimse ayar çekti demesin o zmn...tükürdüğünü yalamış işte.herşeyde böyle ki bu olay.davosta ayar çekti.davostan 6 ay önce perez geldi bir şükran bir şükran..o zaman sanki çocuklar ölmüyordu.sonra davos geldi ayar çekti özür diledi..ama herkes davosta ne ayar verdi..verdide nooldu ? israil istese parmagında oynatır seni haberi yok.referandumdan sonra içeri alıyorda sorun çözülüyor mu ? halen bu adamlar orda..demekki aldıgı adamlar bu adamlar değil.burdan bu sonuç çıkar..

ayrıca 1 alıyor 3 koyuyora katılmıyorum.3 alıyor yarım koyuyor.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
Toplam Hit: 6574 Toplam Mesaj: 50