folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Babam İçin Plazma Kan Gerekiyor

Babam İçin Plazma Kan Gerekiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı

neden Yatarak Tedavi Görmüş aranıyor hocam,

Bende bunu soracaktim. 

hastalığı Ağır Geçirmiş anlamında olabilir.

Ne fark ediyor peki. Hastaligi Yenmiş olmak yetmiyor mu?

belki de kanlarında, hastalığı Ayakta atlatanlara Oranla,  Hastaneye yatan hastalarda Covid-19 tedavisinde, miktar açısından Daha Fazla antikor, Enzim,Bağışıklık Hücresini gerektiren bir durum vardır.(belki kimyasal olarak, ilaç da bulunabilir.)

Gerçi, plasma'da Kan Hücreleri bulunmuyor, bildiğim kadarıyla.,özel Bağışıklık Hücreleri bulunur mu ben de merâk ettim. (Düşündüm de, immun hücreleri Renksiz idi, geçen konudan hatırladığım, T-cell, B-cell , MemoryT-Cell, NaturalKillerCell, NaturalKillerT-Cell vesair bulunabilir. )

yalnız aşağıda Aşırı Kanamayı önlemek için kanın Pıhtılaşmasında önemli rolü vardır diyor. ilginç, deri yüzeyinde tamam da, damar içinde sıkıntı büyük. bu durumun olumsuz sonuçları olur, diye okumuştum.

bir de, 

hazır şunları da ekleyeyim.

Why do people need plasma?

Plasma helps support your immune system and plays a critical role in clotting blood to prevent excessive bleeding. This is why plasma donations are so incredibly important – they help treat bleeding disorders, liver disease, and several types of cancer, among other conditions like: Immune deficiencies.

What is blood plasma made of?

It is the single largest component of human blood , comprising about 55 percent, and contains water, salts, enzymes, antibodies and other proteins.
    Composed of 90% water,     plasma is a transporting medium for cells(!?) and a variety of substances vital to the human body.

What is blood plasma used for?

Plasma is commonly given to Trauma, Burn and shock patients, as well as people with severe Liver disease or multiple clotting factor Deficiencies. It helps boost the patient's Blood Volume, which can prevent shock, and helps with blood clotting.

....

UP'OLSUN. 

şu da ilginç'miş. 

hezarfen bunu yazdı

Hocam hangi şehir için lazım? Biz 10 gün kadar önce Eskişehirde bir arkadaşımın babası için bulduk.

Kızılay, kan Merkezleri, kan Laboratuvarı hepsi ile görüştüm. Şehir fark ediyor demişlerdi çünkü normal kan gibi depolana'mıyor ,ve Az olduğu için ,kandaki gibi, takas imkanı yok.

Ayrıca bağış yapıldıktan 2 gün sonra test edilip, kullanılıp kullanılanamayacağı belli oluyor.

Bundan dolayı eğer farklı bir şehirde ise önce 2günü bekliyorlar, sonrasında takip eden 5 günde plazmayı aldırıyorlar.

Bu durumdan dolayı ihtiyaç olan şehirde ve hasta adına bağış yapmak en hızlı çözüm.  Umarım en kısa sürede bulabilirsiniz.

Detay bilgi verirsen (şehir, hastane, hasta adı şeklinde) yardımcı olmaya çalışırım.

RitmFarbRacourci tarafından 20/Kas/20 17:54 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek

up olsun acil şifalar

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

şu konuyu da bi' da'a up'layasım geldi.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Up.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

bu illet covid atlattıktan 28 gün sonra plazma verilebiliyor kızılay 2 aralıkta alacak randevu oluşturduk

yatarak tedavi olmuş olmasını talep edilmesi sizin eklemenizdir diye düşünüyorum dışarıda biri gelecekse yaptığımız masraf değsin anlamında..

bağış yapacak olan kişinin enabızında pcr pozitif görün kızılay onay verirse getirtin elemanı

yunusdogan tarafından 21/Kas/20 00:13 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

ankarada bir çok arkadaşıma sordum geneli doktor  ve covid geçirdi hocam bir tane mi negatif olmaz ama onlar ile de paylaştım umarım birşeyler çıkar. Bende bir zamanlar aramıştım ve burada bir çok kişi vermek istemiş hatta gelip vermişti. İnşallah bulabilirsin. 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

https://www.facebook.com/groups/170205686936244/

https://www.facebook.com/groups/koronaturkiye/

https://www.facebook.com/groups/865408476950445/

Hocam şu gruplara katılım yaparak birde orada ilan eder misin acaba ? Ne kadar çok etkileşim, o kadar hızlı dönüş.

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LevhiMahfuz
    LevhiMahfuz's avatar
    Erkek

Up

Uçamıyorsan, koş. Koşamıyorsan, yürü. Yürüyemiyorsan, sürün. Ama yerinde durma!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g3da
    g3da's avatar
    Erkek
    smoker bunu yazdı

Yatarak COVİD TEDAVİSİ GÖRMÜŞ. A- RH VE 0 RH - yatarak covid tedavisi görmüş kana ihtiyacımız var.

Türkiyenin neresi olursa olsun yer fark etmiyor. Maddi manevi her şey karşılanır..

Geçmiş olsun rabbim acil şifalar versin. 23 Nisan'da Pozitif'dim kan grubum A Rh - uyuyor fakat haftada 3 gün zoretanin (akne) ilacı kullanıyorum.
    Yatarak tedavi görmedim uyarsa hemen halledelim kardeşim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun umarım bulursun.

Plazma -18 derecede saklanıyor. Muhtemelen aferez cihazindan alınır. Bu cihazda işlem biraz uzun sürer ama hem fazla plazma alınır hemde vucutdan sadece plazma alinabiliyor.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
Toplam Hit: 2066 Toplam Mesaj: 21
kanlazım