Bacasız Dumansız Soba Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZATİ.
    sakavan
    sakavan's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar belki yeri değil ama bilgisi olan varsa bir konu hakkında yardımlarınızı istiyorum bir büromuz var dükkan üstünde apartmanlar olduğu için normal soba kullanamıyorum elektrik fiyatları da malum altından kalkamadığımız için geçen kış sıkıntı çektik önümüzdeki kışın tedbirini şimdiden almak için uygun hesaplı bacasız dumansız bazı sobalar olduğunu duydum bu konuda bilginiz var mı yardımcı olabilecek arkadaş var mı

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

öneri demişsin hocam ama benim kafa başka şeye takıldı, hem ateş olacak, hem kapalı olacak, peki sıkışan ısıyı gazı nasıl tutuyo bu sobalar patlar yav.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Bende odun ve kömür fiyatlarını araştırmıştım . durum felaket ... 

sanada tavsiyem önce dumansız sobada kullanılan pelet denen zımbırtının fiyatını araştırman  

doğalgaz şu anda en ucuz  . güzel 1 doğalgaz sobası çektirin.  

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek

Pelet sobası diye bir araştır hocam. Isıtıcağın alanın büyüklüğüne göre m2 - kw hesapları var.  Pelet - Doğalgaz karşılaştırmasıda yaparsın fiyatlara göre.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patron_38
    patron_38's avatar
    Erkek

bacısz diye birşey yok baca kesinlkle olması lazım ve hava sirkilasyonu çok iyi olması lazım , bende işyerine aldım bacasız diye bunu duman çook az çıkıyor diye söylüyorlar

yan cizdim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    pompaci bunu yazdı

öneri demişsin hocam ama benim kafa başka şeye takıldı, hem ateş olacak, hem kapalı olacak, peki sıkışan ısıyı gazı nasıl tutuyo bu sobalar patlar yav.

tamamen oksijen geçirmez şekilde yaktıktan sonra kapattığını düşünelim. belki patlamaz da ortamda oksijen azalacağı için önce eksik yanma oluşur, sonra oksijen bitince söner gibime geliyor.

-

aradığın şey pelet sobası diye geçiyor ancak bacasız diye bir durum yok.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZATİ.
    sakavan
    sakavan's avatar
    Erkek

Eyvallah arkadaşlar fiyatlarına doğalgazı tavsiye eden arkadaşlar bulunduğum dükkan doğal gaz yok ve dükkan kira ondan dolayı doğalgaz çekme ihtimalimiz yok üst katta da evler olduğu için normal soba kuramıyorum elektrik de çok pahalı işin içinden nasıl çıkacağız

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek

Fındık kabuğu yakabilirsin  hesaplı ve iyi ısıtma açısından yada Pelet 

İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Pelet sobalara bak hocam fiyatı uygun gelirse en dertsiz tasasizidir.

Troubles'll come & they'll pass
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    viperstrike
    viperstrike's avatar
    Erkek

https://www.kummucit.com/urun/isi-tutucu-soba-borusu

Hocam normal sobaya monte ediliyor. Oluşan soba gazını egzoz mantığıyla tekrar kullanmayı sağlıyor. Sonuçta is, kurum oluşumu azalıyor diye biliyorum. İnceleyebilirsiniz. Bunu pellet sobalarıyla falanda çok kullanıyorlar youtubeda vardı örnekleri.

Tango 1 Never Die
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    McM bunu yazdı

Pelet sobası diye bir araştır hocam. Isıtıcağın alanın büyüklüğüne göre m2 - kw hesapları var.  Pelet - Doğalgaz karşılaştırmasıda yaparsın fiyatlara göre.

bunu yazmak için gelmiştim. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
Toplam Hit: 4716 Toplam Mesaj: 26
soba bacasız