Bacasız Dumansız Soba Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZATİ.
    sakavan
    sakavan's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    McM bunu yazdı

Pelet sobası diye bir araştır hocam. Isıtıcağın alanın büyüklüğüne göre m2 - kw hesapları var.  Pelet - Doğalgaz karşılaştırmasıda yaparsın fiyatlara göre.

bunu yazmak için gelmiştim. 

Eyvallah hocam teşekkür ederim benim sıkıntılarımdan birisi dumansız gibi bir imkanı var mı baca çıkaracağım yer yok üst katlarda evler var sıkıntı çıkarıyorlar

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    viperstrike
    viperstrike's avatar
    Erkek

Yağlı Radyatörlere baksan hocam. Gerçekten iyi performanslı ve iyi ısıtıyorlar. Aynı zamanda termostatlı hedef sıcaklığını ayarlar enerji tasarrufu da yaparsın. Doğalgazlı gibde ısınırsın

Tango 1 Never Die
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bhttnfndk
    bhttnfndk's avatar
    Erkek

katalitik sobalar geldi aklıma. Bir bak istersen eskiden çok vardı. Tüp fiyatları uçtu ama elektirikten daha ucuz olur mu araştırmak gerekir.

Birde cok ısıtmıyor bildiğim kadarıyla gaz kokusu da cabası. 

Göktürk'ün babası
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Bacasiz somineler var bio etanolle calisiyor ama dekoratifmi isitirmi bilmiyorum ve yakitida biraz pahali

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

Yanma reaksiyonunda Dediğin şey mümkün değil hocam. Dumansız dediğin şey daha tehlikelidir. Direk zehirler ölürsün sonra.
    Duman ve koku olunca tedbirini alabilirsin en azından.

doğalgaz yoksa ısı pompası bak hocam elektirkten az hallice olur

ZzZzZzZ...!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hocam elektrik giderini düşüremiyorsan ısı yalıtımı hakkında çalışma yapabilirsin.Öncelikle soğuk özellikle nereden geliyor hangi bölge zayıf oraları tespit ederek başlayabilirsin.İçten mantolama olarak geçen iç duvara köpük vb şeyler koyarak ısı yalıtımına katkı sağlayabilirsin.Nette başarılı örnekleri var inceleyebilirsin

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZATİ.
    sakavan
    sakavan's avatar
    Erkek

Eyvallah arkadaşlar ben de palet sobalarda Duman yok denecek kadar az olduğunu duymuştum o konu hakkında acaba bilgisi olan var mı yok mu kullanan var mı arkadaşlardan

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Bacasız dumansız olsa olsa nükleer pil ve rezistans olur... Pellet sobası iyidir ama pelleti yazdan almak lazım kışın pahalı oluyor. 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    sakavan bunu yazdı

Eyvallah arkadaşlar ben de palet sobalarda Duman yok denecek kadar az olduğunu duymuştum o konu hakkında acaba bilgisi olan var mı yok mu kullanan var mı arkadaşlardan

yanma reaksiyonu geregi co2 aciga cikacaktir ve bunu tahliye etmek durumundasin hocam, kacisin yok.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZATİ.
    sakavan
    sakavan's avatar
    Erkek

peki hocam bacasız olmuyor anladık odun kömür gibi değilde pelet tarzı sobalar kullanan varmı onların dumanı çok az rahatsız etmez diyorlar

Toplam Hit: 4746 Toplam Mesaj: 26
soba bacasız