Backtrack 5 Çıktı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

MuRaT55 bunu yazdı:
    -----------------------------

hayaletkurt bunu yazdı:

usbden kullanabiliyoruz yanlış hatırlamıyorsam. peki usbden kullanım için elinde döküman olan yada usbden kullanımı nasıl yapacağımı bilen yardımcı olabilirmi? şuan iki sürümünü indiryorum. gnome 32 bit vm ve kde 32 bit iso.

selam hocam,

bende suan gnome 32bit iso indiriyorum, vmware icin olani indi ama ben usb taraftariyim biraz :P

anlatimida cok kolay.

Universal-USB-Installer adli programi kullaniyorum, kendi sitesinde resimli anlatim oldukca aciklayaci :)

download ve resimli anlatim : http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

eyvallah hocam. sağlasın. benim downlar bitti usb ye kurup denemek istiyorum. :)

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek

hayaletkurt bunu yazdı:

usbden kullanabiliyoruz yanlış hatırlamıyorsam. peki usbden kullanım için elinde döküman olan yada usbden kullanımı nasıl yapacağımı bilen yardımcı olabilirmi? şuan iki sürümünü indiryorum. gnome 32 bit vm ve kde 32 bit iso.

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

tamamdır. usb den çalıştırdım. ama wireless imi tanımadı. o nedenle internete giremedim. wireless driveri tanıtmaya çalışıyorum bakalım şimdide.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

arkadaşlar  ben burda intel 2200 bg wireless kartla neti çalıştıramadım. yardımcı olabilcek varmı? bt3 den itibaren bu kartı destekliyomuş ama çalışmadı wirelessim. yardımcı olabilecek bi mürid arıyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

wireless hack yapmak isteyenler bi pm geçsin yeter 

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

TAKİPTEYİM AYNI ZAMANDA

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

benim backtrack çöktü :( startx diyorum açmıyo tekrar konsola düşüyo. baştan atıyom usb ye :(

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

backtrack 5 ubuntu 10.4 üzerine kurulmus

güncelleme ile 10.10 a getirdim 11.4 getiremedim

2 ay kullandım kendime göre geliştirdim

vaz gectim bosuna yer kaplaması yavaslıgı vs

bcm 4313 tanıyor 

inject de ypaı yor

ancak bende anlamadım bi sorun oldu

airodum da bazen ağları gösterirken bazen göstermedi

iface den up yaptımda donma yapıyodu

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

gnome ile kurdum (gnome kdeye göre tercihimdir) fakat, gnome, ubuntunun üstüne mi kurulmuş ne oluş.Herşey bittiğinde ubuntu kurduğunuz için teşekkürler gibi birşey yazdı.Bende sevindim, .deb paketlerini kullanabileceğiz diye.Fakat ;

chrome indirdim ve hangi programla kuracağını bilemedi.Aslına bakarsanız paket yöneticisi olur diye sevinm iştim, oda yok.Neyse, tar.gzler bizi bekliyor.

Anlayacağız sistem konusunda, son kullanıcı dostu değil.Şimdi sistemi kurduktan sonra root, toor şeklinde giriyorsunuz.Fakat root olmak (yetkili kullanıcı, superuser) tehlikelidir.Bu yüzden önce root olarak girip, şifrenizi değiştirin.Daha sonra konsoldan ;

adduser kullanıcadı

girip şifrenizi girin, isminizi girin, geri kalanlara enter enter deyip geçsenizde olur.Bir sonraki seferde, kullanıcıadı-şifreniz şeklinde girip startx i kullanabilirsiniz.

daha sonra, konsol'a girin, apt-get install chromuim-browser diyerek chrome'u yükleyin.Tabi öncesinde su yazıp, yeni root şifrenizi gireniz gerekecek.

---

ASında .deb paketlerini yöneten programı kurabiliriz, bir sürü ayar yapabiliriz.Hatta startx yerine her seferinde otomatik olması için;

kullanıcı adım zumsuk olsun siz kendinize göre editlersiniz; sırasıyla şunları girin ;

su
    şifreniz
    nano /home/zumsuk/.bash_profile

dosya içine : startx

daha sonra ctrl+x , y deyip enter.

edit: salaklığıma denk geldi ya ;

synaptic'ti ismi aket yöneticisinin :) tekrar su dan sonra ;

apt-get install synaptic

diyoruz ve tatamm :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar