folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Banka Dolandırıcılığına Dikkat Enpara

Banka Dolandırıcılığına Dikkat Enpara

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thanatos
    Thanatos's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı

Biraz değil, hiçbir teşkilat olmadan çok rahatlıkla spoof yapılabiliyor

perpada voip çi çocuk vardı, panellerini gösterdi bi ara. arayan numara girme kısmı bildiğin dümdüz textbox istediğini girebiliyon :D 

tüm altyapısını biliyorum ama gerek yok bilgiyi yaymaya :)

Çok çok uzun zaman önce nette görmüştüm öyle bir uygulama, hangi numaradan arıyorsun onu bile ayarlıyordun.

Konu ile ilgili yorum yapacak olursam, arayan hiç bir numaraya bilgi vermiyorum. Çok ihtiyaç olursa ben ilgili bankanın numarasını arayıp hallediyorum. 

Benim de aklima o uygulama iphone 5im oldugu zamanlardı. Arama dışında istedigin numaradan mesaj da atabiliyordun.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Ya ben direkt cancel atip engelliyorum 850 li numaralari, es kaza acarsam biseyler anlatamaya calisirken tak kapatiyorum yuzune basiyorum engeli, minakoduklarim harcadigim saniyelere yazik onceden nezaketen dinleyip konusuyodum ama acimicaksin bunlara 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

Şimdi öncelik ile şunu şunu söyleyeyim konuştuğum en profesyonel dolandırıcılardı yüksek ihtimal eski call center çalışanı

-- Merhaba en para dan arıyoruz 8 dk önce kartınızdan yurtdışından 400 dolarlık işlem yapılmaya çalışılmış ama ip farkından ödeme red edilmiştir.

- tamam teşekkürler gireyim bakayım uygulamadan (50k kk limiti var sigorta keserken arara sanal kartı açar kapatırım yurt dışındanda alış veriş yaparım ama genelde internet harcamasını 0 tl de tutarım)

-- uygulamada gözmezsiniz biz red ettik onu

- tamam ne yapacağız

-- Ben şimdi kartınızı iptal ediyorum

- Teşekkürler

-- kartınızı nereye gönderelim eve mi şubeden mi alırsınız

- Kayıtlı iş adresime (ben burda emin olmak istiyorum)

-- kayıtlı iş adresiniz .......

- Evet doğru diyorum (bu adres bu biçimde sadece enparada var iş yeri taşındı eski adres verdiği adres ama sadece en parada bu biçimde yazılır başka hiç bir alışveriş sitesi vs de bu biçimde yazılır değil)

-- işleminizin onaylanması için sizi sesli yanıta yönlendireceğim parolanızı tuşlayın

- ben parola tuşlamam

-- bana söylemeyin sadece tuşlayın

- hayır ben size kart şifremi tuşlamam

-- kart şifrenizi istemiyoruz sadece enpara internet şifrenizi tuşlayın

- ben size hiç bir şekilde veri girişi yapmam

ve telefon kapanır

en parayı aradım böyle birşey olmadığını söylediler kayıt oluşturdular telefon numarasını aldılar bende elimde ses kaydı olduğunu isterlerse gönderebileceğimi söyledim

aranan numara 0850 242 xx  xx sonrası önemli değil çünkü internette gördüğüm kadarıyla sonu değişiyor

bu hizmeti bunlara veren VERİMOR TELEKOM  onlarıda aradım mesai saatleri dışında normalde 850 için artık bir sürü evrak istiyorlar ve bunlar devamlı 242 bloğundan arıyorlar

verimoru da pazartesi btk ya şikayet edecem zaten bankada hukuksal olarak ilgilenecek sanırım

sonuç olarak ne olursa olsun veri girişi yapmayın kimseye

Abi bunu burda yazmak ne derece doğru bilmiyorum, ama verimor'da şöyle bir olay var. Eğer bir kez evrak yollayıp hesabını açtırırsan, istediğin kadar coğrafi ya da konumdan bağımsız numarayı anında aktif edebiliyorsun.

Twitter: @CanKirca
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

ben dolandırıcı konusuaçtığımda sen hala ordamısın diyordun.

bak ne gıcık olay değilmi insan sinir oluyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

Bankada parası olanların yaşadığı en büyük sorun :) Beni daha aramadılar.

Kredi dosya masrafı-sigorta masrafı- trt payı va aklınıza ne gelirse; kimse size para iade etmek için ARAMAZZZ

Errare Humanum Est
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Böyle Göt Bir şirket Görmedim Allah'tan Hesabımda para yoktu ;)

Bundan Bir kac ay evvel de Bunlara Enpara kartı isteminde Bulundum neyse eve geldi vs kapıyı kapadım kapar kapamaz şifre denemem de bloke olduk bu sefer sıfırlama denen illete gittik Benim olduğum halde bloke kaldirma dilar bu sefer aradım ordan da aynı yöntemi verdiler lakin yine bir bok olmadı demem şu içinde param olsa nasıl alırdım? Veya bu kartı aktif etmek bu denli zor mu? Değil milyon tane banka varken böyle salakça bir düzen neden anlamadım Dikkat edin bunlara..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    Thanatos bunu yazdı
    cuneyd bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı

Biraz değil, hiçbir teşkilat olmadan çok rahatlıkla spoof yapılabiliyor

perpada voip çi çocuk vardı, panellerini gösterdi bi ara. arayan numara girme kısmı bildiğin dümdüz textbox istediğini girebiliyon :D 

tüm altyapısını biliyorum ama gerek yok bilgiyi yaymaya :)

Çok çok uzun zaman önce nette görmüştüm öyle bir uygulama, hangi numaradan arıyorsun onu bile ayarlıyordun.

Konu ile ilgili yorum yapacak olursam, arayan hiç bir numaraya bilgi vermiyorum. Çok ihtiyaç olursa ben ilgili bankanın numarasını arayıp hallediyorum. 

Benim de aklima o uygulama iphone 5im oldugu zamanlardı. Arama dışında istedigin numaradan mesaj da atabiliyordun.

Clickatell Messenger Pro 3

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Ses kaydı alıyorlar daha sonra telefon tuşlamasından çıkan dıt dıt seslerini rakama çeviriyorlar. DTMF deniyor. Tıpkı müzik notaları gibi her rakamın kendi özel tonu var.

https://www.youtube.com/watch?v=qg9xrP_U1Cg

o kadar kompleks degil artik, 850'li numarayi aramak = bir sunucuya bir istek gitmesi ve karsiliginda ses dosyasiyla yanit alinmasi demek. asterisk diye bi dalga var onun uzerinde bi flow tasarliyorsun, telefon caldigi zaman direkt acilsin, ilk basta hosgeldin mesaji calsin, arayan kisinin girdigi numaralari al su web servise push et vs. gibi esneklikleri var.

ben arada evde kendi kendime voip sunucusu kurup evdeki telefonlarla kendi kendimi ariyorum falan, zevkli oluyor.

duanla yasamadim ki bedduanla oleyim - Arif
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

verimor u aradım umurlarında değil

hala daha numara aktif

0850 242 28 32

arayın finansbank diye açıyolar

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

DTMF demek, çok zekice. 

Artık para ve banka teknolojilerin biyolojik doğrulamaya yatırım yapması gerekiyor. 
    Şifre, tuşlamak vs. bunların aşıp yüz, parmak doğrulaması istemek gerekiyor. 

Yöntem çok zekiceymiş. Adamlar oturup bu meslek üzerine profesyonelleşiyorlar. 

Vay be, DTMF demek. Dolandırıcılığın altındaki AR-GE'ye bakar mısın?

‎‎‎
Toplam Hit: 3649 Toplam Mesaj: 30
telekom dolandırıcı enpara verimor