folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Barfiks Çekmek V 2.0

Barfiks Çekmek V 2.0

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    Nomm bunu yazdı

Boy : 1,88

Kilo: 69

Günde

5x10 Barfiks

3x20 Şınav

Sayısız mekik çekiyorum

Hocam mesela ben boy kilo oranına göre zayıfım ama kollarım güçlü fit bir vücudum var, senin kollar güçsüz ki kendini çekemiyorsun kilon da boyuna göre fazla..

Bide yapabilirsen bu programı uygula ;) Önce vücudun kasların ısınsın..

P90X (Power 90 Extreme Complete-2004) Torrent ve Altyazıları mevcut 12 parça bölümden oluşuyor.

Hocam kusura bakma da o boy kilo oranı bende olsa sınırsız barfiks çekerim :) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı
    Nomm bunu yazdı

Günde

5x10 Barfiks

3x20 Şınav

Sayısız mekik çekiyorum

Hocam mesela ben boy kilo oranına göre zayıfım ama kollarım güçlü fit bir vücudum var, senin kollar güçsüz ki kendini çekemiyorsun kilon da boyuna göre fazla..

P90X (Power 90 Extreme Complete-2004) Torrent ve Altyazıları mevcut 12 parça bölümden oluşuyor.

adam benimle aynı boyda benim hemen hemen +-5kg yarım kadar kilosu var la

ben 130 kiloda 30 şınav çekiyorum 120 kg göğüs basıyorum günde ortalama 110 mekik çekiyorum amk yine zayıflayamıyorum :) (yatmadan önce dün 5 tane şekerpare gömdüm acaba ondan olabilirmi:)

ben 70 kg olacam uçarım la bildiğin uçarım amk :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı
    Nomm bunu yazdı

Günde

5x10 Barfiks

3x20 Şınav

Sayısız mekik çekiyorum

Formumu korumama bu yetiyor fazlasına gerek yok :)

Aganta Burina Burinata
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı
    Nomm bunu yazdı

Günde

5x10 Barfiks

3x20 Şınav

Sayısız mekik çekiyorum

adam benimle aynı boyda benim hemen hemen +-5kg yarım kadar kilosu var la

ben 130 kiloda 30 şınav çekiyorum 120 kg göğüs basıyorum günde ortalama 110 mekik çekiyorum amk yine zayıflayamıyorum :) (yatmadan önce dün 5 tane şekerpare gömdüm acaba ondan olabilirmi:)

ben 70 kg olacam uçarım la bildiğin uçarım amk :)

Hocam günde 2 lt den fazla su tüketiyorum. Gece yatarken 2 bardak sabah kalkınca 1 bardak gün içerisinde zaten gırla gidiyor. Amacım kilo almak veya hantal olmak değil aşırı kilo ve kas ileride sarkmalara yol açar :DD Sürekli tutamazsın onları :D Yemene dikkat edicen boğazı tutucan aga al sana 2 tane örnek "Freeletics" günümüzün sporu

https://www.youtube.com/watch?v=36phLJ_NMsU  

https://www.youtube.com/watch?v=KkEh0j123-M   

Götü sıkıp çalışcan başka çaresi yok hayata bir kez geliyorsun... İstediğin kıza erişmek istiyorsan kızın istediği gibi erkek olacaksın :D Fit bir vücuda hiçbir kız hayır demez :D 

Aganta Burina Burinata
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Kendinizi sayılara bağlamanızı anlamıyorum arkadaş ! Eğer ağırsan, barfiks yaparken kasını daha rahat ve az tekrarda parçalarsın zaten. Sayı artarsa da beline ağırlık bağlarsın. Çok fazla tekrar yapabilmek iyi birşey değil, aksine yetersiz demektir.

Ayrıca barfiks denen hareketin etki ettiği kas grupları çok fazla sayıda. Kol, özellikle göğüs, sırt ve hatta mide bile kasılır. Yaptığın şekle göre arka kol ve kalça bile gelişir. Bu da demek oluyor ki, tek bir kasa bakmıyor bu iş. 

Her işin başı azim. Sen 3, 4 tane de çeksen olur hocam. Amaç kası deforme edebilmek. 

Askerde biraz eridik ama sonuç az çok fotodaki gibi olur; günde 2 set 16-17 tekrar; 

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Geçenlerde bir sporcu dinledim diyor ki

Bir hareketi yapamiyorsaniz mesela şınav sadece yerde eğilmeden hiç hareketsiz durmak bile iyi bir başlangıç dedi. Yanı çubuğa asıl öyle kal. Kendini yukarı çekme bir hafta o şekilde sonra biraz biraz arttirirsin. Isınmadan yapma deneme gerek Yok sanirim

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek
    balbazar bunu yazdı
    helyum_pasha bunu yazdı

Bir anda örn. 10 tane zaten çekemezsin hocam yavaş yavaş artıcak o kendiliğinden çekemediğin zaman asılı dur bir süre.

Şu ana kadar spor yapmiş biri degilim Denedim ve bir cekişte 10-11 tane cekiyorum.

Helal sana.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek

askere gittiğim bir tane bile çekmeyi bırak 3 saniyeden fazla çubuğa asılamıyordum. eğitim bölük komutanı uyardı beni hiç çekemiyorsan asılı kalma süreni uzatmayı dene ağır ağır. boy 185 kilo 87. sonra hergün abartısız kahvaltıdan önce sonra, yemekten önce ve sonra, iki taş arasında, yukarıda kuş gördüm çık barfiks çubuğuna şeklinde bir disiplinle bir tane çekmeyi başardım acemi birliğinde. kıbrısta bu uygulamayı geliştirdim. teskere aldığımda 10 tane çekmeyi başarıyordum. kilom burada 85 olmuştu. sadece barfiks çekmiyorduk. günde hiç çekmesek 200 tane şınav çekiyorduk, mekik, tüfekli hareketler vs vs.

boş
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Doğru barfiks çekmede olay şudur. Kolları sıkmadan gevşek bırakmak. Kolları sıkarsanız biceps ve triceps ile alt kollar çalışır. o yüzden herzaman kollar serbest kalacak.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
Toplam Hit: 3199 Toplam Mesaj: 30
barfiks çekmek barfiks hareketi barfiks spor