folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Başına Taş Düşse Yahudilerden Bilmek

Başına Taş Düşse Yahudilerden Bilmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Tariqat_Sapiii bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

çünkü ben kiliseye gitsem hristiyan olmak istiyorum desem rahip sevinçle karşılar

budist olmak istiyorum desem adamlar sevinir.

camiye gitsem müslüman olmak istiyorum desem nereye otuttucağını bilemez. mutlu olur

ama git bir sinegoga ben yahudi olacağım de bakalım ne diyorlar.

hatta şimdi hemen git  sor gel. hadi bekliyorum ... birerbir öğrenirsen daha akılda kalır

sonra açıklama yapayım istersen

cidden merak ettim sinegoga gidince ne derler mesela ben şimdi gideyim ne derler ? saldırıdan dolayı kesin kabul etmezler sinegog saldırısı vs. sanırım onunla bağlantısı war ? 

hayır o dediğinle hiç alakası yok.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

çünkü ben kiliseye gitsem hristiyan olmak istiyorum desem rahip sevinçle karşılar

camiye gitsem müslüman olmak istiyorum desem nereye otuttucağını bilemez. mutlu olur

hatta şimdi hemen git  sor gel. hadi bekliyorum ... birerbir öğrenirsen daha akılda kalır

Alakayı çıkaramadım aradan. Seni dinlerine istemiyorlar diye hepsi kötü insanlar ve dünyayı yönetmek hobileri mi?

Yale, Harvard ya da Princeton'da okuyup daha okul bitmeden güzel bir startup ile zengin olan adam çok, adamlar dünyadaki açıkları bulup değerlendiriyorlar. Çünkü zekiler, bizim bu muhabbetleri yapanlar gibi kahvede pişti oynarken "yahudiler rörörö, amerika rörörö"  demiyorlar. Hepsi de değil tabii tüm yahudiler zengindir, hepsi tuvalet kağıdı yerine para kullanıyor diye birşey de yok. Gözle  görebildiğiniz zengin kısım ve bunları eleştirme sebebi  de kıskançlık, başka birşey değil.

Edit: Konuyu açan mürit hindistanlılara değinmiş, çok güzel tespit yapmış. Bu aralar hangi wp temasına baksam altından bir hindistanlı çıkıyor, hangi indie game stüdyosuna baksan içinde birkaç hindistanlı var.

Slothere bunu yazdı

Gayrimüslimler de her olayı müslümanlara bağlıyorlar buna ne demeli?

İslam ile ya da diğer dinler ile uzaktan dahi alakam yok, her olayı da Müslümanlara bağlamıyorum. Şovenist tipler yapıyor onu genelde, maksat laf soksunlar tartışma çıksın. Normal şartlar altında gerçekten umurumuzda değilsiniz, herkesin istediğini düşünme veya inanma hakkı vardır, önemli olan saygılı olabilmek. :)

Bkz: Gerçek ateistlik bu değil. :D

NigraSilva tarafından 24/Ağu/14 15:53 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    Slothere bunu yazdı

Gayrimüslimler de her olayı müslümanlara bağlıyorlar buna ne demeli?

+1

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    NigraSilva bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Alakayı çıkaramadım aradan. Seni dinlerine istemiyorlar diye hepsi kötü insanlar ve dünyayı yönetmek hobileri mi?

Yale, Harward ya da Princeton'da okuyup daha okul bitmeden güzel bir startup ile zengin olan adam çok, adamlar dünyadaki açıkları bulup değerlendiriyorlar. Çünkü zekiler, bizim bu muhabbetleri yapanlar gibi kahvede pişti oynarken "yahudiler rörörö, amerika rörörö"  demiyorlar. Hepsi de değil tabii tüm yahudiler zengindir, hepsi tuvalet kağıdı yerine para kullanıyor diye birşey de yok. Gözle  görebildiğiniz zengin kısım ve bunları eleştirme sebebi  de kıskançlık, başka birşey değil.

orası doğru zekiler ...

ben dini inançları açsından değerlendirdim.

çünkü şundan dolayı. geçenlerde programda 6 milyar dünya nüfusundan kaç kişi hangi dinden onu söylediler

2 milyara yakın müslüman

1,500 milyar hristiyan

unuttum şimdi saydılar ve dünyadaki yahudiler 10 milyon

yani istanbulun nüfusu bile dünyadaki yahudilerden daha fazla anlayacağın.

böyle olunca azınlıklar ve azınlık olduklarından herkesden daha çok çalışma ve iyi yerlere gelmeye çalışıyorlar.

eğer fakir ve üretimsiz olurlarsa ezilip gideceklerini bildiklerinden ellerinden gelen herşeyi yaparak tutunmaya çalışıyorlar.

ama buna rağmen biraz öncede üstünde düşünülsün diye yazdım hiçbiri de misyonerlik yapıp dinlerini yaymaya çalışmıyorlar.

niye acaba? bir düşünün

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek
    Sencer bunu yazdı

O değil de, bizim milletten biraz yurtdışı havası soluyanlar neden hemen 'bizim millet şöyle, bizim millet niye böyle' triplerine giriyor? Bunu da sorgulamak lazım.

en guzel tespiti bu arkadas yapmis. atlantik okyanusunda madeira kiyilarinda demir atan denizci bi abimize elektrik carpmis. adam da muthis bir hikaye vardi.lizbon havalimaninda baktim tek basina gariban gariban oturuyor. 2 ay hastanede yatmis. gittim muhabbet falan ettim. biletini karsilayip havalimanina atmislar. havalimaninda ayni ucagi bekleyen bir tane turk bile adamla konusmak istememis. kilik kiyafetinden dolayi. bu biraz da, yurtdisi gorenlerin got kalkikligindan kaynaklaniyor. kanatci haydar'da check in yaparak hava atan tiplemeler yurtdisina cikinca boyle oluyor iste.

en guzel tespiti bu arkadas yapmis. bu biraz da, yurtdisi gorenlerin got kalkikligindan kaynaklaniyor. kanatci haydar'da check in yaparak hava atan tiplemeler citayi yukseltip yurtdisina cikinca boyle oluyor iste.

Triumph tarafından 24/Ağu/14 16:06 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Daha orta çağ kafasında olduğumuzdan olabilir. İşin içine din de girince iyicene geri kafalılık yapıyoruz.

Yurt dışında okuyanların okulu sallaması olayı da hem aile bakımında hem de cinsel bakımdan özgürlüklerini ele almalarından kaynaklanıyor. Ben de yurt dışında okudum, gözlemlediğim kadarıyla bu nedenden kaynaklanıyor. Türkiye de ki baskılardan kurtuldukları vakit okul, eğitim filan malesef arka plana atılıyor.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    Zodiac bunu yazdı

bknz. her allahuekber diyene müslüman rere rörörö demek,

olur mu öyle şey, o topraklarda çıkmış bi dini onlardan daha mı iyi bileceksin? asdjgasfjhdfjfassd

ne diyon?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Triumph bunu yazdı
    Sencer bunu yazdı

O değil de, bizim milletten biraz yurtdışı havası soluyanlar neden hemen 'bizim millet şöyle, bizim millet niye böyle' triplerine giriyor? Bunu da sorgulamak lazım.

en guzel tespiti bu arkadas yapmis. atlantik okyanusunda madeira kiyilarinda demir atan denizci bi abimize elektrik carpmis. adam da muthis bir hikaye vardi.lizbon havalimaninda baktim tek basina gariban gariban oturuyor. 2 ay hastanede yatmis. gittim muhabbet falan ettim. biletini karsilayip havalimanina atmislar. havalimaninda ayni ucagi bekleyen bir tane turk bile adamla konusmak istememis. kilik kiyafetinden dolayi. bu biraz da, yurtdisi gorenlerin got kalkikligindan kaynaklaniyor. kanatci haydar'da check in yaparak hava atan tiplemeler yurtdisina cikinca boyle oluyor iste.

yurtdışına çıkınca bazı şeyleri daha net görüyorsunuz sebebi budur. Bırakın ülkeyi, kendi şehrini bile terk edememiş, dünyadaki yaşamı tvlerden takip eden insanlara bir şey anlatmak zor.. akvaryumdaki balık misali.. farklı kültürdeki insanlarla konuşup, bakış açılarını öğrenmek insanlara büyük zenginlik katar.. 

genel itibariyle yurtdışında yaşayan türkler'de kültür bocalaması oluyor, tanıdığım insanların %99 u kadar aşağılık insanlar görmedim cidden öyle. Kendi yakın akrabalarına bile böyleler.. İki kültür arasında kalmışlar ama yabancıların yapmadığı kadar yabancılık yapıyorlar. Neden böyle hala çözebilmiş değilim..

u235 nickli arkadaş, yurtdışında yaşadığı için bazı şeyleri daha farklı görebiliyor ve anlamdandıramıyor. Çünkü kendini akvaryumun dışına atmış, okyanuslara açılmış, oradaki çeşitliliği görmüş ve akvaryumdaki tek düzeliği algılamakta zorluk çekiyor. Nerden biliyorum? Çünkü aynısını ben de yaşıyorum.. Ama bunu birileri bi yerleri kalkık gibi okuyorsa, o onların içindeki art niyetten kaynaklandığını düşünüyorum.

konuya gelirsek, bunla ilgili bi konu açacağım, yahudilerin güçlü olduğunu, bir çok olayda parmakları olduğunu ama görünen yüz olmadıklarını biliyorum. Bu insanlar sürekli bir birini destekleyen insanlar.. Irklarının bir üstün zekalılğı yok, sadece bilinçli bir halk ve kaderin de yardımıyla yükseliyorlar.. Birbirlerini destekliyorlar.. Bir yerde okumuştum, google un iki kurucusu yahudi, bunları destekleyen de yine yahudi bir iş adamıydı.. Bizde ise böyle bir destek yok.. Kendi ülkemizde bile projelerimiz desteklenmiyor, alay konuus oluyor hatta başkası yapmış senin yapmana gerek yok diyip konuları kapatıyorlar.. Bize böyle denile denile teknolojide geri kaldık. 

Günümüz gençlerini zehirlediler, ebleh bir nesil yetişiyor maalesef. Eğitimciler kaliteli değiller, aileler bilinçli değiller, bunlar böyle olunca da nesilin de boş, tüketen bir nesil olması kaçınılmazdır. Şahsi görüşüm, üretmeye yatkınlığı olan, ciddi anlamda projeler geliştirebilecek kapasitede olanlar türkiye de harcanmasınlar, y.dışına gitmesinin yolunu bulsunlar. Orada diledikleri kadar fırsat veriliyor insanlara. Zaten oradaki adamlar bu şekilde insan toplayarak gelişiyorlar.. Biz ise kendi değerlerimize bile sahip çıkamıyoruz.. Üzgünüm bana sahip çıkmayan bir ülkeye, ben de sahip çıkmam. Bunun adı vatan hainliği ise öyleyimdir.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Triumph bunu yazdı
    Sencer bunu yazdı

en guzel tespiti bu arkadas yapmis. bu biraz da, yurtdisi gorenlerin got kalkikligindan kaynaklaniyor. kanatci haydar'da check in yaparak hava atan tiplemeler citayi yukseltip yurtdisina cikinca boyle oluyor iste.

Benim bulunduğum ülke türkiyeden daha geri ve ben check in yapıp faceye falanda atmıyorum.Sadece "TÜrkiye süper güç" ! mallığından kurtulup geniş baktığım için bu yazıyı yazmış olabilir miyim?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

uzerinize alinmayin arkadaslar, sencer o tip adamlari kastetti ben de o tiplerle cokca karsilastigim icin agir konustum. siz de oylesiniz demedim. umarim da olmazsiniz.

Toplam Hit: 2988 Toplam Mesaj: 39